Çocuklar İçin Boy Uzatan En İyi 10 Vitamin ve Mineral

AnasayfaBeslenme

Çocuklar İçin Boy Uzatan En İyi 10 Vitamin ve Mineral

Kalorileri anlamak
Sağlıklı Beslenmenin Kanserle Mücadeledeki Rolü
Günlük Lif Alımınızı Artırmanın 11 Etkili Yolu

Çocuklar İçin Boy Uzatan En İyi 10 Vitamin ve Mineral… Çocuğunuzun yaşıtlarından daha kısa durması mümkündür. Bir ebeveyn olarak, çocuğunuzun sağlıklı bir birey olmasını istemeniz gayet normal ve açıktır. Tüm geleneksel yöntemleri denediyseniz, çocuğunuzu boy uzatmak için vitamin açısından zengin yiyecekler tüketmeye teşvik etmeyi de düşünebilirsiniz.

Çocuklar İçin Boy Uzatan En İyi 10 Vitamin ve Mineral

Birçok faktör yüksekliği etkiler. Genler, çevresel faktörler ve diyet, boyunuzu belirlemede önemli bir rol oynar. Tüm gerekli besinleri içeren dengeli bir diyetin ardından, büyüme ve gelişmeyi desteklemeye yardımcı olur. Bazı vitaminler ve mineraller çocuğunuzun büyümesine yardımcı olmada büyük rol oynayabilir. Ne olduklarını bilmek ister misiniz? Arkanıza yaslanın ve okumaya devam edin.

Çocuklar İçin Boy Uzatan En İyi 10 Vitamin ve Mineral

Boy Uzatma Vitaminleri – En İyi 10

1. A Vitamini:

Retinol olarak da bilinen A vitamini, çocuklarda boy uzaması için en önemli vitaminlerden biridir. Çocuklarınız için bu vitamini iyi miktarlarda içeren gıdaları seçmelisiniz. A vitamini çocukların boyunu uzatır. Kemikleri beslemek ve vücut gelişimini artırmak için kalsiyum üretir. Brokoli, şeftali, güçlendirilmiş süt ve meyveler gibi kısa liste gıda maddeleri.

2. D Vitamini:

Küçük çocukların çoğu, genetik bozukluklar nedeniyle normal boyda büyüyemiyor. Bu nedenle anne babalar, çocukların boylarının uzamasına yardımcı olmak için D vitamini ve diğer mineralleri içermesi gereken yiyeceklerin hazırlanmasına öncelik vermelidir. D vitamini, bir çocuğun fiziksel boyunu hızlandıran bir bileşendir. Ayrıca raşitizm ve kemik erozyonunu da önler. D vitamininde bulunan fosfor ve kalsiyum çocukların kısa sürede hızlı vücut büyümesine yardımcı olur.

3. B Vitamini Kompleksi:

B Vitamini Kompleksi, bir çocuğun vücudunun gelişiminde birçok rol oynar. Vücut geliştirmeye yardımcı olan B Vitamini Kompleksini oluşturan on bir vitamin vardır. Bunlardan B 12 Vitamini veya Kobalamin, kemiklere ve dokulara zarar vermeden vücudun yüksekliğini artıran bir ajandır. Çocuk bakımı uzmanları, çocukların boylarının uzamasına yardımcı olmak için iyi B vitamini kompleksi takviyeleri reçete eder.

Çocuklar İçin Boy Uzatan En İyi 10 Vitamin ve Mineral

4. C Vitamini:

Bebeğin hızlı büyümesini ve olgunluğunu artırmak için doğal olarak C vitamini veya askorbik asit gereklidir. Bu özel vücut geliştirme vitamini çocuklar tarafından hızlı bir şekilde boy uzatmak için tüketilmelidir. Turunçgiller, muz ve avokado, kemikleri beslemek, yeni kollajenler oluşturmak ve vücut gücünü canlandırmak için bol miktarda C vitamini sağlayan bazı temel besinlerdir.

5. F Vitamini:

F vitamini, hücreleri geliştirmek, kemikleri yeniden yapılandırmak ve vücut zayıflığını önlemek için çoklu doymamış yağlar ve diğer bileşenleri içerir. Bununla birlikte, F vitamini çocuklarda büyüme sürecini hızlandırmak için de etkilidir. Çocuklarınıza deniz ürünleri verin. Somon, uskumru ve kanola gibi meyveler de gençlerin büyümesinde yardımcı oluyor.

6. K Vitamini:

Düzgün kemik büyümesi için kalsiyuma ihtiyacınız var. Çeşitli çalışmalar, K vitamininin vücudun düzgün büyümesini koruduğunu ve desteklediğini göstermiştir. Çocuklar, kemik erozyonunu durdurmak ve böylece boy uzamasını hızlandırmak için K vitamini içeren besleyici yiyecekler yemelidir.

Çocuklar İçin Boy Uzatan En İyi 10 Vitamin ve Mineral

Çocuklarda Boy Uzaması İçin En İyi Mineraller

7. Kalsiyum:

Kalsiyum, çocukların düzgün büyümesi ve gelişmesi için vücut tarafından iyi miktarlarda gerekli olan bir kemik yeniden büyüme mineralidir. Bununla birlikte, bazen çocuklar, süt ve muz gibi yiyecekler sağlayan düşük kalsiyum alımı nedeniyle kalsiyum eksikliği ile karşı karşıya kalmaktadır. Yoğurt ve peynir gibi süt ürünleri de dahil olmak üzere kemik sağlığının ve vücudun büyümesinin desteklenmesine yardımcı olur.

8. Magnezyum:

Magnezyum, kemikleri güçlendirerek kas sistemini güçlendirir. Fosforla işbirliği yaparak muhteşem bir şekilde çalışır ve vücut büyümesinin istikrarlı bir şekilde artmasına katkıda bulunur.

9. Çinko:

Boyu kısa olduğu için mutsuz olan çocuklar çinko mineralini tercih etmelidir. Kemik büyümesini yeniden başlatır. Çinko istiridye, yumurta ve kırmızı ette bulunur. Çocuğunuzun büyümesini hızlandırmak için çinko ekleyerek uygun beslenme planları yapın.

10. Bor:

Bor, vücuttaki D vitamini miktarını dengeleyen iyi bir katkı maddesidir. D vitamini besinler yoluyla kalsiyum emilimini desteklediği için badem, fasulye, brokoli, havuç, elma, kayısı gibi bor içeren besinlere günlük beslenmenizde mutlaka yer vermelisiniz.

 

Sevgili nhmag okurları, Çocuklar İçin Boy Uzatan En İyi 10 Vitamin ve Mineral haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Çocuklar İçin Boy Uzatan En İyi 10 Vitamin ve Mineral

YORUMLAR

WORDPRESS: 0