Genç Görünümü Korumanın 8 Yolu

AnasayfaGüzellik

Genç Görünümü Korumanın 8 Yolu

Güzel Bir Gülümseme İçin 5 İpucu
Mikroiğneleme Nedir?
Herkesin Bilmesi Gereken Güzellik İpuçları

Genç Görünümü Korumanın 8 Yolu… Almanya’da yakın tarihli bir araştırma, bir kadının derisinin göğsündeki, ellerindeki ve kollarındaki görünümünün, onun algılanan yaşlılığını büyük ölçüde etkilediğini buldu. Başka bir deyişle, yaşlanma konusunda endişelenmeniz gereken sadece yüzünüz değil, aynı zamanda cildinizdir.

Genç Görünümü Korumanın 8 Yolu

Yaşlanmanın kaçınılmaz olduğu bir sır değil. Ancak, yaşlanmanız gerekiyorsa, neden bunu olabildiğince uzun süre ertelemek için elinizden gelen her şeyi yapmıyorsunuz? Görünüşe göre sizi yaşlandıran şey genlerinizden ve güneşten daha fazlası. Genç bir görünümü korumanın sekiz yolu için okumaya devam edin…

1. Güneşten Uzak Durun

Cildinizin genel görünümünde güneşin tek faktör olmadığı doğru olsa da, büyük bir rol oynar. Aslında, güneşin UV ışığından (UVA ve UVB ışınları) kaynaklanan hasar, cildinizin görünür yaşlanma belirtilerinin yaklaşık %90’ından sorumludur. UV ışınları cildinizdeki elastini parçalayarak sarkık ve donuk bir görünüme, kırışıklıklara, yaşlılık lekelerine, eşit olmayan cilt tonuna ve daha fazlasına neden olur.

Her zaman (her zaman, her zaman, her zaman) SPF derecesi en az 30 olan kaliteli bir güneş kremi kullanın ve bunun geniş spektrumlu bir güneş kremi olduğundan emin olun – yani hem UVA hem de UVB ışınlarını engellemeye yardımcı olur. Güneşli olsun ya da olmasın güneş ışınlarının dışarıda olduğunu unutmayın, bu nedenle her gün güneş kremi kullandığınızdan emin olun. Ve maksimum koruma için birkaç saatte bir yeniden uygulamayı unutmayın.

2. Bol Su İçin

Daha genç görünen bir cildin bir diğer anahtarı da nemlendirmedir. Cildinizin parlak görünmesini sağlamak ve optimal sağlığı desteklemek için her gün 8 bardak filtrelenmiş su hedeflemelisiniz.

Dehidrasyon, cildinizin hızla kuru ve donuk görünmesine neden olarak kırışıklıkları ve yaşlanmayı vurgulayabilir. Her gün yeterince su içmek cildinizin dokusunu ve hücrelerini yenileyerek daha genç ve sağlıklı görünen bir cilt sağlar.

3. Düzenli Uyuyun

Genç bir görünümü korumanın bir başka anahtarı da biraz dinlenmektir! Uyuduğunuzda, vücudunuz sürekli olarak hücre döngüsünü ve yenilenmesini destekleyen hormonlar salgılar.

Bu zamanı kendi avantajınıza kullanın – bu, hem güçlü eksfoliantlar hem de kırışıklık siliciler olan retinoidler ve beta hidroksi asit gibi yaşa meydan okuyan aktif maddeleri kullanmanız gereken zamandır. Ancak bunların güneş ışığına karşı hassasiyetinizi artırdığını unutmayın, bu nedenle güneş koruyucu kullanırken ekstra dikkatli olun.

Bunu bir adım daha ileri götürmek için saten bir yastık kılıfına geçmeyi düşünün. Zamanla, pamuk gibi daha pürüzlü bir kumaşı savurmak ve döndürmek cildinizdeki kollajenin parçalanmasına katkıda bulunarak kırışıklıklara yol açabilir.

4. Nemlendirici Kullanın

Su, cildinizin içten dışa nemli kalmasına yardımcı olurken, sürekli olarak doğru türde nemlendirici kullandığınızdan emin olarak da yardımcı olabilirsiniz. Nemli cilt sadece daha iyi görünmekle kalmaz, aynı zamanda daha güçlüdür ve tahriş edici maddelerle daha iyi savaşır.

Nemlendiriciler, cildinizin yumuşak ve esnek hissetmesine yardımcı olmak için iki bileşenden oluşur: havadan cildinize su çeken nemlendiriciler ve cildinizin lipid bariyerini güçlendirmeye ve nemi tutmaya yardımcı olan yumuşatıcılar. Kremler ve nemlendiriciler eşit yaratılmamıştır.

Cilde daha iyi emilen ve nüfuz eden, ayrıca daha yüksek aktif bileşenlere sahip, en iyi sonuçlar için ve cildi tedavi ettiği ve koruduğu kanıtlanmış klinik çalışmalarla desteklenen Clinical Grade ürünleri kullanmak önemlidir. Bu sonuçlara dayalı klinik dereceli cilt bakım ürünleri, yalnızca bizim gibi Tıbbi Muayenehanelerde satılmaktadır.

5. Bitkiler Açısından Zengin Bir Diyet Uygulayın

Meyve ve sebzelerde ağır bir diyetin faydaları çoktur. Sağlıklı yaşlanmayı desteklemeye ve vücudunuzu hem içeride hem de dışarıda genç tutmaya yardımcı olan temel besinleri sağlarlar. Meyve ve sebzeler ayrıca vücudunuzun çevrede bulunan serbest radikallerin zararlı etkilerinden korunmasına yardımcı olan bitki besinleri alımınızı da artırır. Çoğunlukla meyve ve sebzelerden oluşan, kepekli tahıllar ve sağlıklı, yağsız proteinlerle desteklenen sağlıklı bir diyet yemeyi hedefleyin.

6. Hareket Edin

Aktif kalmak, sağlıklı bir kiloyu korumaya yardımcı olur, ancak daha genç görünmenize de yardımcı olduğunun kanıtlandığını biliyor muydunuz? Araştırmalar, şiddetli egzersizin, özellikle yüksek yoğunluklu interval antrenmanın (HIIT), yaşlanmanızı hücresel düzeyde yaklaşık 10 yıl yavaşlatabileceğini göstermiştir.

Ancak faydaları burada bitmiyor – egzersiz ayrıca kan akışını, oksijeni ve kritik besinleri vücudunuzda hareket ettirerek daha genç bir görünüme yol açar. Ayrıca, düzenli egzersiz, aynı zamanda bir ton sağlık yararına sahip olan ve yaşam sürenize yıllar ekleyebilen gücü ve kas kütlesini korumak için kritik öneme sahiptir.

7. İyi Bir Rutin Oluşturun

Cildinizdeki hasarı tersine çevirmek için atılabilecek adımlar olsa da, hasarı başlamadan önce önlemeye yardımcı olmak çok daha kolaydır. Günlük alışkanlığınız için iyi bir cilt bakımı rutini yapın.

Nazik bir temizleyici ve peeling kullanmayı hedefleyin ve cilt tipinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bakımları ve serumları kullandığınızdan emin olun. Ve cildinizin elastikiyetini artırmak ve nemli tutmak için günlük bir nemlendirici kullandığınızdan emin olun.

8. Alkol Ve Kafeini Sınırlayın

İyi bir martini veya latteyi bir sonraki kişi kadar sevsek ve ölçülü tüketildiğinde hem alkol hem de kafeinin sağlığa faydaları olabilirken, çok fazlası cildinize zarar verebilir. Her ikisi de vücudunuzu kurutabilir ve temel besinlerden mahrum bırakabilir. Daha da kötüsü, bu etkilerin bazılarının kalıcı olabilmesidir.

 

 

Sevgili nhmag okurları, Genç Görünümü Korumanın 8 Yolu haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0