3 Haftada Üst Sırt Yağlarından Nasıl Kurtulunur?

AnasayfaGüzellik

3 Haftada Üst Sırt Yağlarından Nasıl Kurtulunur?

Yaz Aylarına Selülit Savaşında Bir Adım Önde Girin!
Mikro İğnelemenin Faydaları
Bronzlaşmış Cilt İçin Zeytin Yağı Nasıl Kullanılır?

3 Haftada Üst Sırt Yağlarından Nasıl Kurtulunur?.. Üst sırt yağının karbonhidrat intoleransı, insülin direnci ve yüksek testosteron seviyeleri ile doğrudan bir bağlantısı vardır. Zamanında tedavi edilmemesi diyabet, PKOS ve kısırlık riskini artırabilir. Peki, üst sırt yağlarından nasıl kurtuluruz?

3 Haftada Üst Sırt Yağlarından Nasıl Kurtulunur?

Düşündüğünden daha kolay. 3 hafta içinde üst sırt yağını dökmek için bu gönderide listelenen bu 10 şeyi yapın. Tonlu ve daha ince bir sırt alın. Okumaya devam et.

İlgili: Kilo Kaybı İçin En İyi Egzersizler

Üst Sırt Yağı Nasıl Kaybedilir?

Sırtınızın üst kısmındaki yağlardan kurtulmak için diyetinizi biraz ayarlamanız, etkili bir egzersiz rutini izlemeniz ve yaşam tarzınızda birkaç değişiklik yapmanız gerekir. Bunları yapın ve üç hafta içinde farkı fark etmeye başlayacaksınız.

İlk olarak, ne tür bir egzersize odaklanmanız gerektiğine bakalım.

1. Üst Sırt Egzersizleri

Egzersiz yaparken üst sırtınızı hedeflemeniz gerekir.
Antrenman rutininizi halter ve halter kullanarak bu etkili sırt egzersizleriyle karıştırın.

Bu egzersizleri yapmadan önce ısındığınızdan emin olun. İyi bir duruş sağlayın, egzersizleri yaparken nefes alın ve verin ve her egzersiz arasında en az 15 saniye ara verin.

Not: Bel probleminiz varsa yüzücüler, kelebekler, süpermen tutuşu, kanat uçuşu ve sırt kaldırma gibi egzersizlerden kaçının. Sizin için en iyi egzersizleri öğrenmek için bir fizyoterapistle konuşun.

Pulluk duruşu (halasana), yarım ay duruşu (ardha chandraasana), yan tahta duruşu (vasisthasana) ve savaşçı duruşu (virabhadrasana), sırt yağlarını kaybetmeye yardımcı olabilecek yoga pozlarından bazılarıdır.
Sırtınızı hedeflemenin yanı sıra, toplam kilo vermeyi hedeflemelisiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

3 Haftada Üst Sırt Yağlarından Nasıl Kurtulunur?

2. Kardiyo Yağdan Kurtulmak

Sırt yağını kaybetmek için toplam kilonuzu da kaybetmeniz gerekir. Kardiyo, yağları harekete geçirmeye, metabolizmayı iyileştirmeye ve ruh halini iyileştirmeye yardımcı olan aerobik egzersizleri içerir.

En az 45 dakika kardiyo yapın (diğer günlerde kuvvet antrenmanı yapın). Daha kısa sürede daha etkili yağ yakmak için egzersizler de yapabilirsiniz. Kilo vermeye, gün boyunca proaktif olmaya ve daha iyi uyumaya başlayacaksınız.

3. Kalorileri Azaltın

Kalorileri azaltmak, negatif bir enerji dengesi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bu, egzersizle birlikte daha az kalori tüketirseniz, vücudunuzun depolanan yağları yakmasına yardımcı olacağınız ve aynı zamanda daha fazla yağ birikmesini önleyeceğiniz anlamına gelir.

Ancak kalori hesabına dikkat etmelisiniz. Aktifseniz kalori alımınız artmalıdır. Ayrıca, kalori sayısı tek faktör değildir. Ne tükettiğinizin farkında olmalısınız.

3 Haftada Üst Sırt Yağlarından Nasıl Kurtulunur?

4. İyi Kalori Tüketin

İyi kaloriler, sebzeler, meyveler, kabuklu yemişler, tohumlar, kepekli tahıllar ve yağsız proteinler gibi gıdalardan tükettiğiniz kalorilerdir.

Sebze ve meyvelerin kalorisi düşüktür, ancak bu yiyeceklerin glisemik indeksine dikkat etmelisiniz.

Her öğünde balık, derisiz tavuk göğsü, mantar, tofu ve fasulye ve mercimek gibi yağsız protein kaynaklarına yer verin. Protein tokluğu ve termojenezi arttırmaya yardımcı olur ve kas tonusunu iyileştirir

Kahverengi pirinç, kırmızı pirinç, siyah pirinç, sorgum, arpa gibi tam tahılları tüketin. Bunlar diyet lifi, vitaminler ve minerallerle doludur. Kepekli tahılların kalorisi düşüktür ve hızlı bir şekilde tok kalmanıza ve açlık krizlerinizi kontrol altında tutmanıza yardımcı olur.

Zeytinyağı, kabuklu yemişler, tohumlar, avokado, avokado yağı, balık yağı ve pirinç kepeği yağı gibi sağlıklı yağlar PUFA’lar (çoklu doymamış yağlar) açısından zengindir. PUFA’lar vücuttaki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur. Bu da inflamasyonun neden olduğu kilo alımını önlemeye yardımcı olur.

3 Haftada Üst Sırt Yağlarından Nasıl Kurtulunur?

5. Mutfağınızı Yenileyin

Mutfak makyajı, sırt yağını kaybetmeye çalışırken önemli bir adımdır. Kilerinizde abur cubur yoksa, onu yeme olasılığınız daha düşüktür. Kilo almanıza neden olabilecek yiyecekleri bağışlayın. Dolapları sağlıklı ve düşük kalorili yiyeceklerle doldurun.

6. Hormon Seviyenizi Kontrol Edin

Vücut yağ dağılımı söz konusu olduğunda hormonlar önemli bir rol oynar. İnsülin direnci, sırt yağı ve göbek yağı birikimi ile yakından ilişkilidir. Aşırı kilo alımının nedeni olabilecek insülin seviyelerinizin normalden yüksek olup olmadığını öğrenmek için lisanslı bir doktora danışın.

3 Haftada Üst Sırt Yağlarından Nasıl Kurtulunur?

7. Abur Cubur Tüketmeyin

Patates kızartması, hamburger, pizza, işlenmiş gıdalar, konserve ve ambalajlı gıdalar, ambalajlı meyve ve sebze suları ve dondurulmuş gıdalar gibi abur cuburlar, zararlı ve şişmanlatıcı katkı maddeleri, koruyucular, gizli kaloriler ve gıda boyaları içerir. Bunları ne pahasına olursa olsun tüketmekten kaçının.

8. Dışarı Çık

Stres, kilo alımının yaygın nedenlerinden biridir. İş, okul, ilişkiler, finans ve sosyal medya stresin artmasına neden olabilir. Bu, kortizol üretiminin artmasına ve iltihaplanmaya neden olur. Kortizol iştahınızı engelleyerek daha sık aç hissetmenize neden olabilir. Enflamasyon ayrıca açıklanamayan kilo alımına neden olarak eklenir.

Yürüyüşe çıkmak. Kendinizi çok daha iyi hissedecek, net düşünecek ve duygulara değil mantığa dayalı kararlar verebileceksiniz.

3 Haftada Üst Sırt Yağlarından Nasıl Kurtulunur?

9. Düzenli Uyuyun

Uyku, aşırı çalışan bir beyin için en iyi ilaçtır. Uyku yoksunluğu kilo alımı ile ilişkilendirilmiştir. Az uyku kortizol (stres hormonu) düzeylerini ve açlığı artırır ve insülin duyarlılığını azaltır. Dinç hissetmek ve ertesi günün işine kafa kafaya devam etmek için en az 6-7 saat uykuya ihtiyacınız var.

 

 

Sevgili nhmag okurları, 3 Haftada Üst Sırt Yağlarından Nasıl Kurtulunur? haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

 

3 Haftada Üst Sırt Yağlarından Nasıl Kurtulunur?

 

 

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0