Göğüsleri Büyütmek İçin En İyi 5 Yoga Pozu

AnasayfaYoga

Göğüsleri Büyütmek İçin En İyi 5 Yoga Pozu

Bu basit esneme hareketleri ve asanalarla göğüslerinizi mükemmel forma ve şekle getirin.

Yoga Dersinden Ne Beklemeli?
9. YogaKioo Festivali İçin Geri Sayım Başladı!
Çetin Çetintaş Anlatıyor: Karanlık İnziva

Göğüsleri Büyütmek İçin En İyi 5 Yoga Pozu… Göğüslerinizi büyütmek için bazı yoga pozları olduğunu söylesek bize inanır mısınız? Yapmalısın çünkü öyle! Eminiz ki yoganın göğüslerinizi büyütebileceğine dair en ufak bir fikriniz bile yoktu.

Piyasada daha dolgun bir göğüs elde etmenize yardımcı olan yağlar, merhemler, vantuzlar, ameliyatlar vb. Gibi birçok ürün bulunmaktadır. Ancak yoganın yapabildiğini yapamazlar.

Göğüsleri Büyütmek İçin En İyi 5 Yoga Pozu

Yoga, meme büyüklüğünüzü doğal olarak ve herhangi bir yan etkisi olmadan büyütmenin tek yolu olarak hepsi arasında öne çıkıyor. Şimdi, bu denemeniz gereken bir kombinasyon!

Ve size tam olarak nasıl yapılacağını anlatacağız. Okumaya devam edin!

İlgili: Bu 13 Yoga Pozuyla Beyaz Saçlarla Savaşın

Yoga Göğüsleri Nasıl Büyütür?

Araştırmalara göre hemen hemen tüm kadınların göğüs ölçülerinin farkında olduğunu biliyor muydunuz? Kulağa hoş gelmiyor, değil mi? Tanrıya şükür yoga için zararlı yan etkilere neden olan kimyasal kaynaklı meme büyütme yöntemlerine başvurmanıza gerek yok.

Bazı yoga pozları, göğüslerinizdeki yağ ve beze dokusunu artırarak meme boyutunu büyütmenize yardımcı olur. Diğer birkaç yoga pozu, göğüslerinizi destekleyen kasları sıkılaştırır ve onları güçlendirir.

Kısacası yoga yapmak göğüslerinizi daha sıkı, güçlü ve şekilli yapar. Bu nedenle, düzenli olarak yoga asanaları uygulayarak göğüslerinizi bir süre içinde büyütebilirsiniz.

Hangi yoga asanalarının bunu yapmanıza yardımcı olduğunu öğrenelim.

Göğüsleri Büyütmek İçin En İyi 5 Yoga Pozu

Göğüs Büyüten Yoga Pozları

1. Gomukhasana (İnek Duruşu)

Poz Hakkında – Gomukhasana veya İnek Pose, vücudunuzun bir ineğin yüzünü andırdığı bir asanadır. Başlangıç seviyesinde bir Vinyasa yoga asanasıdır. Sabah veya akşam aç karnına ve temiz bağırsaklarla uygulayın. Pozu 30 ila 60 saniye tutun.

Sağ eliniz sol elinize ulaşamıyorsa ve tersi ise çok fazla baskı uygulamayın. Pratik yaparak yapabileceksiniz.
Faydaları- Gomukhasana göğüslerinizi iyi esnetir. Göğüs kaslarınızı geliştirir ve gövdenizin genel esnekliğini geliştirir. Aynı zamanda göğüslerinizin elastikiyetini de arttırır.

Göğüsleri Büyütmek İçin En İyi 5 Yoga Pozu

2. Bhujangasana (Kobra Duruşu)

Poz Hakkında – Bhujangasana veya Kobra Pose, bir yılanın yükseltilmiş başlığını andıran bir asanadır. Enerji verici bir geri dönüş. Poz, başlangıç seviyesi Ashtanga yoga asanasıdır. Sabah veya akşam aç karnına ve temiz bağırsaklarla uygulayın. Pozu 15 ila 30 saniye tutun.

Faydaları- Bhujangasana göğüs bölgenizi esnetir ve göğüs kaslarınızı güçlendirir. Ayrıca midenizi tonlandırır ve kalçalarınızı sıkılaştırır.

 

Göğüsleri Büyütmek İçin En İyi 5 Yoga Pozu

3. Dhanurasana (Yay Duruşu)

Poz Hakkında – Dhanurasana veya Yay Pose, telli bir yayı andıran bir asanadır. Harika bir sırt germe egzersizidir. Poz, başlangıç seviyesi bir Vinyasa yoga asanasıdır. Sabah veya akşam aç karnına ve temiz bağırsaklarla uygulayın. Pozu 15 ila 30 saniye tutun.

Faydaları- Dhanurasana göğüs bölgenize kan akışını artırır. Ayrıca göğüsleri güçlendirir. Poz, tiroid bezlerinize masaj yapar ve omuzlarınızı güçlendirir.

 

Göğüsleri Büyütmek İçin En İyi 5 Yoga Pozu

4. Ustrasana (Deve Duruşu)

Poz Hakkında- Ustrasana veya Camel Pose, pozun bir deve duruşuna benzemesi nedeniyle adlandırılmıştır. Poz, başlangıç seviyesi bir Vinyasa yoga asanasıdır. Sabah veya akşam aç karnına ve bağırsakları temizleyerek uygulayın ve pozu 30 ila 60 saniye tutun.

Hamileler de doktorlarına danıştıktan sonra bu asanayı yapabilirler. Destek ve denge için yoga bloklarını da kullanabilirler.
Faydaları- Ustrasana göğüslerinizin etrafındaki kas dokularını esnetir. Poz, göğüslerinize kan akışını artırmaya yardımcı olur. Göğüslerinizin alt kısmında çalışır ve yuvarlaklığını artırır.

5. Vrikshasana (Ağaç Duruşu)

Poz Hakkında- Vrikshasana veya Ağaç Pose, bir ağacın nazik duruşunu andıran bir asanadır. Bu pozda gözlerinizi açık tutmalısınız. Başlangıç seviyesinde bir Hatha yoga asanasıdır. Sabah veya akşam aç karnına ve temiz bağırsaklarla uygulayın. Pozu her bacakta bir dakika tutun.

Faydaları- Vrikshasana, göğüslerinizin yan tarafındaki dokuları esneterek göğüslerinizin boyutunu artırmaya yardımcı olur. Poz, göğüs kaslarınızın esnekliğini artırır. Benlik saygınızı ve güveninizi artırır.

 

 

Sevgili NHMAG okurları, Göğüsleri Büyütmek İçin En İyi 5 Yoga Pozu… haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

 

Göğüsleri Büyütmek İçin En İyi 5 Yoga Pozu

YORUMLAR

WORDPRESS: 0