Merck Türkiye Tiroid Farkındalık Etkinliği Gerçekleştirdi

AnasayfaSağlık

Merck Türkiye Tiroid Farkındalık Etkinliği Gerçekleştirdi

Merck Türkiye, Tiroid Farkındalık Haftası'nda çalışanları için tiroid taraması ve bilinçlendirme etkinliği düzenledi. Tiroid hastalıklarının semptomları ve erken teşhisin önemi hakkında bilgi edinin.

Şaşılık: Gözlerin Kayması Ne Anlama Gelir?
Sessiz Tedavi mi, Yabancılaşma mı?
Kramp Ağrılarına Evde Uygulanabilecek Etkili Tedavi Yöntemleri

Uluslararası Tiroid Farkındalık Haftası kapsamında Merck Türkiye, çalışanlarının tiroid hastalıklarına karşı farkındalığını artırmak ve erken teşhisi teşvik etmek için bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

Tiroid Hastalıkları Yaygın Fakat Fark Edilmeyebiliyor

Dünya çapında yaklaşık 350 milyon kişinin etkilendiği tahmin edilen tiroid hastalıkları, semptomları kolayca başka hastalıklarla karıştırılabildiğinden uzun yıllar fark edilmeyebiliyor. Bu nedenle Merck Türkiye, çalışanlarına yönelik düzenlediği etkinliklerle tiroid hastalıklarının semptomlarını ve erken teşhisin önemini vurguladı.

Erken Teşhis ve Tedavi Hayati Önem Taşıyor

Amerikan Tiroid Derneği’ne göre, tiroid bozukluğu olan kişilerin tahmini olarak %60’ına henüz tanı konulmamıştır. Bu nedenle, tiroid hastalıklarının semptomlarını fark etmenin ve gerekli görülürse hekim kontrolünde tedavi edilmenin önemi büyüktür.

Merck Türkiye Çalışanlarına Tiroid Kontrolü

Merck Türkiye, bu yılın Uluslararası Tiroid Farkındalık Haftası teması olan “Eksik Parça” (#missingpiece) farkındalık kampanyasına da destek verdi. İki gün süren etkinlik çerçevesinde, Merck Türkiye çalışanlarına gönüllülük esasına göre kapsamlı kan tahlilleri, uzman hekim tarafından tiroid muayenesi ve tiroid bezi ultrason görüntülemesi yapıldı. Ayrıca, tiroid hastalıkları konusunda farkındalığın artırılması amacıyla bir de söyleşi düzenlendi.

Merck Türkiye Genel Müdürü Şehram Zayer: “Merck olarak uzun yıllardır hem Türkiye’de hem de dünyada Tiroid tedavisi alanında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün de Tiroid Farkındalık Haftası özelinde, tiroid bozukluklarına karşı önlem alabilmek adına çalışma arkadaşlarımızın sağlığını ve iyi olma halini desteklediğimiz bir etkinlik gerçekleştirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Tiroid Hastalıklarının Semptomları:

  • İstek dışı kilo alımı veya kilo kaybı
  • Anksiyete, sinirlilik ve gerginlik
  • Sürekli yorgun hissetmek
  • Uyku sorunu
  • Kalp çarpıntısı
  • Büyümüş tiroid bezi veya guatr (şişkinlik)

Tiroidiniz Bulmacanın Eksik Parçası Olabilir:

Tiroid hastalıkları nedeniyle yaşanabilecek sıkıntılar şunlardır:

  • Kilo veremiyor musunuz?
  • Ruh haliniz değişken mi?
  • Hamile kalmak için mücadele mi ediyorsunuz?

Tiroidiniz bulmacanın eksik parçası olabilir. Bu nedenle semptomları fark etmeniz ve doğru tanı için uzman desteği almanız önemlidir.

Tiroid Tiroid

YORUMLAR

WORDPRESS: 0