Daha Fazla Enerji Daha İyi Ruh Hali İçin İpuçları

AnasayfaYaşam

Daha Fazla Enerji Daha İyi Ruh Hali İçin İpuçları

Yaşlanmayla birlikte bilgelik, bakış açısı ve evet, enerjinizi azaltabilecek değişiklikler gelir. Eskisi kadar hızlı dans etmiyor olsanız bile, bu sıçramayı adımınızda tutmanın yolları var.

Sağlıklı İlişkiler İçin 10 Faydalı İpucu
Kadınların Hakim Olduğu 5 Meslek
Emin Olmak İçin Sizi Test Ettiğine İlişkin 10 İşaret

Daha Fazla Enerji Daha İyi Ruh Hali İçin İpuçları… Yaşlanmayla birlikte bilgelik, bakış açısı ve evet, enerjinizi azaltabilecek değişiklikler gelir. Eskisi kadar hızlı dans etmiyor olsanız bile, bu sıçramayı adımınızda tutmanın yolları var.

Daha Fazla Enerji Daha İyi Ruh Hali İçin İpuçları

Odaklan:

Diyet
Egzersiz 
Uyku

Menünüzü Yönetin

Bir süredir aynı şeyleri yiyorsanız, tabağınızdakilere yeni bir göz atın. Doğru yiyecek türleri enerjinizi yükseltebilir ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Yaşlandıkça, vücudunuzun yiyecekleri enerjiye dönüştürme yeteneği yavaşlar. Sonuç olarak, çoğu kilo alır. Yine de formda ve enerjik kalmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Şeker seviyeleri büyük bir rol oynar. Bazı uzmanlar, fasulye, nişastalı olmayan sebzeler, kuruyemişler ve tam tahıllı ürünler gibi “düşük glisemik” gıdaların kan şekerinizi dengede tutmanıza yardımcı olabileceğini söylüyor.

Beyaz pirinç, beyaz ekmek ve şekerle tatlandırılmış içecekler gibi “yüksek glisemik” yiyecekler kan şekerinizde hızlı yükselmelere neden olabilir. Kısa bir enerji sarsıntısı hissedebilirsiniz, ancak düşüş geldiğinde eskisinden daha fazla bitkin hissedebilirsiniz.

Miktar da Önemlidir

Çok az kalori vücudunuzu enerji için aç bırakabilir. Çok fazla kilo almanıza neden olabilir, bu da kendinizi halsiz hissetmenize neden olabilir.

Her gün ne kadar yemeniz gerektiği birçok şeye, özellikle de ne kadar aktif olduğunuza bağlıdır. Kaç kaloriye ihtiyacınız olduğu konusunda doktorunuzla veya bir diyetisyenle konuşun.

Harekete Geç

Gençken olduğunuzdan daha az çalıştığınızı fark edebilirsiniz. Belki de 5K antrenmanı yerini yemek sonrası yürüyüşlere bıraktı.

Ne kadar aktif olursanız, kendinizi o kadar enerjik hissedersiniz. Egzersiz ve fiziksel aktivite de ruh halinize yardımcı olmanın harika yollarıdır. Bir zamanlar keyif aldığınız şeyleri yapmanıza engel olan sorunlarınız varsa, yaratıcı olmaktan çekinmeyin. Dizlerinizdeki artrit sizi koşmaktan veya basketbol oynamaktan alıkoyuyorsa, yüzmek veya bisiklete binmek sizin için işe yarayabilir.

Yaşlandıkça hareket etmeyi bırakmamalısınız. Sadece farklı bir şekilde hareket et. Yerel kıdemli merkezlerde fitness programları arayın veya birbirinizi motive edebilmek için bir ortak bulun. Aktif olmak için zaman bulmakta zorlanıyorsanız, başka bir şey yapmadan önce sabahları ilk iş bir egzersiz yapmak işe yarayabilir. Sadece önce biraz kahvaltı yaptığından emin ol.

Yeni bir rutine başlamadan önce doktorunuzla konuşun.

Biraz Dinlen

Bazılarımız için bu, hayatın küçük şakalarından biridir: Emekli olduğunuzda ve işe gitmeniz gerekmediğinde, artık uyuyamıyor gibisiniz.

Ancak yeterince uyumak önemlidir. Çoğu insanın gece yaklaşık 7 saate ihtiyacı vardır. Herhangi bir nedenle bu kadarını alamıyorsanız, gece rutininizi ayarlamanın yollarını arayın.

Yatmadan hemen önce alkol almamaya çalışın. Sizi bir süreliğine uykulu yapsa da, aslında tam bir gece uykusu çekmenizi zorlaştırır.

Ayrıca:

Tüm kafeini öğleden sonraya kadar bitir.
Yatmadan çok önce bilgisayarınızı, akıllı telefonunuzu ve TV’nizi kapatın.
Yatak odanızı mümkün olduğunca serin, karanlık ve sessiz tutun.
Yatağa gidin ve olabildiğince sık aynı saatte uyanın.
Hala yeterince uyuyamıyorsanız, doktorunuzla konuşun.

Bu Diğer İpuçlarını da Deneyin

Yaşlandıkça enerjinizi ve ruh halinizi iyileştirmenin birkaç yolu için şunları yapabilirsiniz:

Genel olarak alkolü azaltın. Yaşlandıkça etkileri daha uzun süre sizinle kalır.

Daha fazla su iç. Biraz susuz kalsanız bile, enerjinizi tüketebilir ve ruh halinizi etkileyebilir.

Yapabildiğiniz yerde stresi azaltın. Örneğin, çok ince dağıldığınızı düşünüyorsanız, yapılacaklar listenizi küçültmeyi deneyin. Haberler sizi endişelendiriyorsa televizyonu kapatın ve yürüyüşe çıkın.

Yorgun veya depresyondaysanız, doktorunuzla konuşun. Bunlar yaşlanmanın normal bir parçası değil. Depresyon, kalp hastalığı veya uyku apnesi gibi başka bir sağlık sorunu da olabilir.

 

Sevgili nhmag okurları, Daha Fazla Enerji Daha İyi Ruh Hali İçin İpuçları haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet, Psikoloji, Kadın Sağlığı, Kişisel Gelişim gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0