Tek Taraflı Arkadaşlık 6 İşaret Ve Nasıl Sonlandırılır?

AnasayfaYaşam

Tek Taraflı Arkadaşlık 6 İşaret Ve Nasıl Sonlandırılır?

Caddenin tek yönlü olduğunu ne kadar çabuk belirlerseniz, o yoldan o kadar çabuk çıkabilirsiniz.

Sürdürülebilir Etki Yatırımı Nedir ve Herkes Nasıl Başlayabilir?
Kişisel Gelişimin 7 Altın Anahtarı
Daha Mutlu Bir Kadın Olmanın 10 Yolu

Tek Taraflı Arkadaşlık 6 İşaret Ve Nasıl Sonlandırılır?… Tek taraflı arkadaşlık, kişinin duygusal esenliği için sağlıksızdır. Değer verdiğiniz arkadaşınızın arkadaşlığa karşı benzer bir bağlılığının olmadığını öğrenmek son derece incitici olabilir. Onlara ne kadar zaman ayırırsanız ayırın veya onları her yönden desteklemeye çalışın, aynısını sizin için yapma ihtiyacı hissetmeyeceklerdir. Arkadaşlık tek yönlü bir yol değildir ve her iki taraftan da eşit özveri gerektirir.

Tek Taraflı Arkadaşlık 6 İşaret Ve Nasıl Sonlandırılır?

Öyleyse, arkadaşınız size zaman ayıramıyorsa veya hayatınızdaki olaylar hakkında cahilse, o zaman belki de ilişkiyi sorgulamanın zamanı gelmiştir. Evet, acıtıyor ama bağımsız ve kendi kendine yeterli olmak, umursamayan bir arkadaşa sahip olmaktan daha iyidir.

İlgili: Duygusal İlişkilerimizdeki Kodlamalar

Kendinizi böylesine zehirli bir ilişkiden çıkmaya ikna ettiğinizde, daha güçlü bir şekilde ortaya çıkacaksınız. Böyle bir durumla nasıl başa çıkabileceğinizi keşfetmek için okumaya devam edin.

Tek Taraflı Arkadaşlık Nedir?

Tek taraflı arkadaşlık, bir kişinin zamanını, enerjisini ve diğer kaynaklarını arkadaşlığa yatırırken diğerinin, genellikle bir gram şükran veya karşılık vermeden hepsini kabul etmesidir. Temel olarak, bir arkadaş arkadaşlığı sürdürmek için tüm çabayı sarf ederken, diğer arkadaş herhangi bir temas başlatmaz veya herhangi bir çaba göstermez.

Çoğu zaman, büyük resmi göremeyecek kadar yakın durduğun için tek taraflı bir arkadaşlığın belirtilerini göremezsin. Peki, bir arkadaşlığın tek taraflı olup olmadığı nasıl anlaşılır? Bir sonraki bölümde öğrenin!

Tek Taraflı Bir Arkadaşlık İçinde Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Tüm zamanınızı ve enerjinizi arkadaşınıza harcıyorsunuz, ancak yardım için başvurduğunuzda bile sık sık kendinizi kendi sorunlarınızla baş başa mı buluyorsunuz? Programınız veya tercihleriniz ne olursa olsun, tüm planlarınız onlara uygun mu? Bırakırsan kalman için çaba sarf etmeyeceklerini mi düşünüyorsun?

Bu sorulardan en az ikisine evet yanıtı verdiyseniz, tek taraflı arkadaşlık işaretleri aramanın zamanı geldi.

Tek taraflı bir arkadaşlık düşündüğünüzden daha yaygındır ve veren kişinin hem fiziksel hem de zihinsel enerjisini tüketebilir. Bir arkadaşlık tek taraflı olduğunda insanlar genellikle incinmiş ve kafası karışmış hissederler. Bu zamanlarda aklınıza takılan en büyük sorulardan biri “Bende bir sorun mu var?” sorusudur.

Ancak emin olun ki tüm çabalarınıza rağmen karşınızdaki kişi size değer vermiyor ve değer vermiyorsa bu sizin suçunuz değildir.

Güçlü ve uzun süreli bir dostluk karşılıklı desteğe dayanır. Bu iki yönlü bir cadde. Aranızdaki bağ, yalnızca sizin canınız pahasına tutunduğunuz gevşek iplere dayanıyorsa, enerjinizin çok büyük bir kısmını uzun vadede sizi incitebilecek bir şeye harcıyor olabilirsiniz.

Arkadaşınızla dürüstçe konuşabilir ve bu tek taraflı dostluğu nasıl düzelteceğinizi öğrenebilirsiniz, ancak bu ancak iki tarafın da buna hazır olmasıyla mümkündür. Her zaman duygularınızı iletmeye ve sizi neyin incittiğini anlamalarını sağlamaya çalışabilirsiniz. Duygularınızı kabul etmeye ve bu konuda bir şeyler yapmaya istekliyse, gitmeniz iyi olur!

Konuşmadan önce, arkadaşlığınızın tek taraflı olduğuna dair işaretlere bakalım.

Tek Taraflı Arkadaşlığın 6 İşareti

Gerçek dostluk, küçük sohbetlerin ve yatıya kalmaların, kahve randevularının ve akşam yemeklerinin ötesine geçer. Küçük kavgaların ve uykusuz gecelerin ötesine geçiyor. Arkadaşlık, elinizi uzatmak ve diğerini her zaman sizinkini tutmaya hazır bulmakla ilgilidir, ister en mutlu olduğunuzda ve dünyayı ele geçirmeye hazır olduğunuzda veya çok fazla ağlamaktan gözleriniz şiştiğinde ve burnunuz kırmızı olduğunda. Bu sizin deneyiminizse, arkadaşlığınızın tek taraflı olmadığını söylemek güvenlidir. Değilse, tek taraflı bir arkadaşlık içinde olup olmadığınızı anlamanıza yardımcı olabilecek bazı işaretler.

Tek Taraflı Arkadaşlık 6 İşaret Ve Nasıl Sonlandırılır?

Tek Taraflı Arkadaşlık 6 İşaret Ve Nasıl Sonlandırılır?

1. Asla Seninle İlgili Değil

Sipariş ettiğiniz yemeklerden, birlikte olduğunuzda ziyaret ettiğiniz yerlere kadar, mesele sadece onlar ve onların seçimleridir. Onlarla vakit geçirdiğinizde yaptıklarınıza asla söz hakkınızın olmadığını düşünüyorsanız, tek taraflı bir çaba içinde olabilirsiniz.

2. Onlarla İlk Temasa Geçen Her Zaman Sizsiniz

Sık sık kendinizi onlarla basit bir “Merhaba!” metin üzerinden veya “Hey! Konuşmak için müsait misin?” bir çağrı üzerine. Cevapları yavaşsa ve aramalarınız çoğu zaman cevapsız kalıyorsa, çaba harcayan tek kişinin siz olduğunuzu hissetmeniz kaçınılmazdır. Ek konularla devam ettirmezseniz konuşmaların yavaşlayıp yavaşlamadığına dikkat edin. Eğer öyleyse, tek taraflı bir dostluğun işaretidir.

Tek taraflı arkadaşlık, diğer kişinin empati veya ilgi eksikliğini de gösterir. Tüm konuşmayı kendileri hakkında yapabilirler ve hayatınızda neler olup bittiğini görmezden gelebilirler.

Tek Taraflı Arkadaşlık 6 İşaret Ve Nasıl Sonlandırılır?

Tek Taraflı Arkadaşlık 6 İşaret Ve Nasıl Sonlandırılır?

3. Yalnızca Bir Şeye İhtiyaç Duyduklarında Sizinle İletişime Geçerler

Arkadaşınız size yalnızca başı belaya girdiğinde veya bir konuda yardıma ihtiyacı olduğunda mı ulaşıyor? Yalnızca “Hey, bana bir iyilik yapabilir misin?”

Bu şeyler sizi arkadaşlıktan bıktıracak. Her zaman arkadaşının yanındaysan ama meselen olduğunda aynı şeyi söyleyemiyorsan, tek taraflı bir arkadaşlığın içinde olabilirsin.

Tek Taraflı Arkadaşlık 6 İşaret Ve Nasıl Sonlandırılır?

Tek Taraflı Arkadaşlık 6 İşaret Ve Nasıl Sonlandırılır?

4. Sizi Aşağılarlar

Dürüst olalım – şakalar ve alaycı sözler her arkadaşlığın ayrılmaz bir parçasıdır. Ancak şakalar çok ileri gittiğinde ve hafif bir sızı yerine özgüveninize hançerler sapladığında, bunun sağlıklı olmadığını bilmelisiniz ve bu tek taraflı arkadaşlığı nasıl bitireceğinizi bulmanın zamanı gelmiş olabilir. . Arkadaşlık, birbirimizi yıkmak değil, inşa etmekle ilgili olmalıdır. Fikirlerinize ve isteklerinize değer verilmediğini ve söylediklerinizin veya yaptıklarınızın eleştirildiğini veya hor görüldüğünü düşünüyorsanız, bu bağın toksik hale geldiğini söylemek güvenlidir.

5. Başkalarını Tercih Ederler

Arkadaşlarınızın mutlaka başka arkadaşları vardır ve bu önemli bir şey değildir. Ancak başkalarıyla vakit geçirdiklerinde sizi sürekli dışarıda bıraktıklarını ve onlarla plan yaptığınızda iptal ettiklerini görüyorsanız, öncelik listelerinde nerede olduğunuzu yeniden değerlendirmenin zamanı gelmiş olabilir.

6. Kendiniz hakkında ikinci bir tahminde bulunmanıza neden olurlar

Onlardan onay veya şefkat beklediğinizde yapışkan veya muhtaç olduğunuzu ima ederlerse, “Arkadaşlığım tek taraflı mı?” Bir bağda takdir beklemenin normal olduğunu ve bu konuda kendinizi suçlu hissettirmenin normal olmadığını anlamalısınız.

Ayrıca, yanlış bir şey yapmadığınız halde öfkelerini veya olumsuz duygularını size yansıtırlarsa, bu sizin ruh sağlığınızı etkileyebilir ve onları üzecek bir şey yapıp yapmadığınızı merak edeceksiniz. Bu, tek taraflı bir dostluğun talihsiz psikolojisidir. Evet, insanlar bazen öfkelerini bundan sorumlu olmayan birisine de salabilirler. Ancak, bunu tekrar tekrar yaparlarsa ve daha sonra özür dilemez veya açıklama yapmazlarsa, bu, arkadaşlığınızın tek taraflı olduğunun bir işareti olabilir.

Tek Taraflı Arkadaşlık 6 İşaret Ve Nasıl Sonlandırılır?

Tek Taraflı Arkadaşlık 6 İşaret Ve Nasıl Sonlandırılır?

Tek Taraflı Bir Dostluk Nasıl Bitirilir?

Özellikle uzun süredir birlikteyseniz, tek taraflı bir arkadaşlığı bitirmek zor olabilir. Ancak, bu konuyu arkadaşınıza ilettiyseniz ve o hala davranışını değiştirmeyi reddediyorsa, artık bırakma zamanının geldiğini bilirsiniz. Bazen bozulan şeyler düzeltilemez ve arkadaşlığınız tek taraflıysa ve gelecekte de böyle kalacaksa, kendinize daha fazla zarar vermenin bir anlamı yoktur. Daha fazla yanlış anlaşılmayı önlemek için niyetinizi açıkça bilmelerini sağlayın. Bağları tamamen kesmeden önce, yavaş yavaş onlardan uzaklaşmaya başlayın. Yokluğunuzu fark etmezlerse, bunu bardağı taşıran son damla olarak kabul edin. Arkadaşlıkların eğlenceli olması gerekir, incitici değil. Yıllarca acı içinde kalmaktansa bir süreliğine bırakıp incinmek daha iyidir. Bu acı geçecek. Onları tamamen bırakmaya hazır değilseniz, onlarla konuşun ve ikinizin de birbirinizi hala tanıdığı ama eskisi kadar aşina olmadığı bir orta yol bulun.

 

 

Sevgili NHMAG okurları, Tek Taraflı Arkadaşlık 6 İşaret Ve Nasıl Sonlandırılır? haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Tek Taraflı Arkadaşlık 6 İşaret Ve Nasıl Sonlandırılır?

YORUMLAR

WORDPRESS: 0