Demans Duruşu Nedir?

AnasayfaSağlık

Demans Duruşu Nedir?

Fordyce Lekelerini Dudaklardaki Beyaz Lekeleri Tedavi Etmek İçin 6 Ev Çözümü
Sirkenin Mucizevi Faydaları
Kışın Göz Kuruması Nedenleri Ve Tedavisi

Demans Duruşu Nedir?.. Demans genellikle ruh hali değişiklikleri, düşünme sorunları ve hareket zorlukları dahil olmak üzere çeşitli zihinsel ve fiziksel semptomlara sahiptir. Bunama gelişme riski yaşla birlikte artabilir, ancak yaşlanmanın standart bir parçası değildir.

Bu makale, bunama duruşunun ne olduğunu ve bunamanın genel olarak duruş ve hareketi nasıl etkileyebileceğini tartışmaktadır. Ayrıca mevcut tedavi seçeneklerini tartışır.

Demans Duruşu Nedir?

Demans duruşu, demansın başlangıcından kaynaklanabilecek duruş değişikliklerini ifade eder. Alzheimer Derneği’ne göre, Lewy vücut demansı olan kişiler, duruşlarında zamanla ilerleyen değişiklikler gibi hareket zorlukları yaşarlar.

Duruş, otururken ve ayakta dururken vücudun kendini nasıl konumlandırdığını ve bir kişinin genel olarak nasıl hareket ettiğini ifade eder. Statik duruş, bir kişinin ayakta dururken veya otururken kendini nasıl tuttuğunu ifade eder. Bazı sandalyelerde aşırı oturmak veya sırtta ağır yük taşımak gibi pek çok şey zamanla duruşu etkileyebilir.

Lewy cisimcikli bunama, beyinde anormal protein birikintilerinin bulunduğu ve düşünce, hareket, davranış ve ruh halinde değişikliklere neden olan bir bunama türüdür. Duruşu şu şekilde etkileyebilir:

uzuvların hareketini sertleştirme ve yavaşlatma ve titremeye neden olma
duruşun zayıflaması, geriye doğru eğilmeye neden olur
yürürken titremeye neden olmak
dengeyi sağlamada zorluğa neden olur
Bunama nedeniyle eğik bir duruş, yaralanmaya yol açan düşmelere neden olabilir.

Diğer demans türleri şunları içerir:

Alzheimer hastalığı
vasküler bunama
frontotemporal demans
karışık bunama
Creutzfeldt-Jakob hastalığı
genç başlangıçlı bunama

 

Sevgili nhmag okurları, Demans Duruşu Nedir haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet, Psikoloji, Astroloji, Burç Yorumları, Kişisel Gelişim gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0