Pilates Yapmanız İçin 5 Neden

AnasayfaPilates

Pilates Yapmanız İçin 5 Neden

Pilates Kilo Vermeye Yardımcı Olur mu?
Pilatese Yeni Başlayanlar İçin 7 İpucu

Pilates Yapmanız İçin 5 Neden… Pilates başlangıçta günlük egzersiz fikri düşünülerek yaratılmadı. Aslında dansçılara yaralanma sırasında yardım etmenin bir yolu olarak icat edildi.

Houston Methodist’te eğitmenlik yapan Leanne Wonesh, “Amaç, aynı motor kalıpları tekrar tekrar çalıştırarak aşırı kullanım yaralanmaları yaşayan dansçıları almak ve bu dansçıları çekirdek kaslarını güçlendirmeye odaklanarak çapraz eğitmekti” diyor. “Güçlü karın, kalça ve gluteal kaslarla, dansçıların daha az aşırı kullanım yaralanması yaşaması hedeflendi.”

Pilates Yapmanız İçin 5 Neden

Pilates’in popülaritesi arttı ve insanların düşük etkili egzersizden herkesin yararlanabileceğini fark etmesi çok uzun sürmedi.

Wonesh, “Pilates’in faydaları düşünüldüğünde, aynı prensipler dansçı olmayanlar için de geçerlidir” diyor. “Biz insanlar her gün aynı kasları çalıştırarak tek bir hareket düzleminde yaşama eğilimindeyiz. Bu tekrarlayan hareketler bizi bacak ve göğüs baskın yapan şeydir. Pilates’in amacı, yapmadığınız kasları hedef alarak ve güçlendirerek kaslarınızı dengelemektir. Genellikle günlük yaşamınızda kullanırsınız, ancak daha güçlü olmalarından fayda sağlar.”

Pilates Nedir?

Pilates, birbiriyle hassas bir şekilde akan bir dizi kontrollü hareket gerçekleştirdiğiniz bir egzersiz türüdür.

Pilates hangi kasların çalıştığına gelince, teknik olarak tam bir vücut çalışması olarak kabul edilir.

Bununla birlikte, tüm vücudu çalıştırırken, Pilates’in hareketleri öncelikle aşağıdakiler de dahil olmak üzere çekirdek kaslarınızı hedeflemek için tasarlanmıştır:

karın kasları
Kalça kasları
kalça kasları
Alt ve üst sırt kasları
İç uyluk kasları

Peki Pilates ve Yoga Arasındaki Fark Nedir?

Wonesh, “Yoga oldukça yavaş olabilir ve hareketliliğe ve esnemeye çok daha fazla odaklanırken, Pilates gerçekten işlevsel güç oluşturmaya vurgu yapar” diyor. “Pilates’i, kendinizi hareket eden bir kişi olarak düşünmeye teşvik eden ve bu hareketleri desteklemenin en iyi yolu olan tüm vücut egzersizi olarak düşünüyorum.”

Fonksiyonel gücü geliştirmeye odaklandığından, Pilates’in faydaları antrenmanınızın ötesine geçerek günlük yaşamınızda hareket etme şeklinizi geliştirir.

Pilates’in Beş Faydası.

1. Omuzlarınızdaki, sırtınızdaki ve bacaklarınızdaki gerginliği gidermeye yardımcı olabilir

2. Vücudunuzun doğal yağ yakma yeteneğini artırır

3. Treni geçmenin ve yaralanmayı önlemenin harika bir yolu

4. Farkındalığı ve beden farkındalığını destekler

5. Teknik olarak tek ihtiyacınız bir mat olacak

 

 

Pilates Yapmanız İçin 5 Neden

YORUMLAR

WORDPRESS: 0