Kışın Göz Kuruması Nedenleri Ve Tedavisi

AnasayfaSağlık

Kışın Göz Kuruması Nedenleri Ve Tedavisi

Soğuk veya rüzgarlı hava ve iç mekan ısıtması, kış aylarında insanların daha sık göz kuruluğu yaşamasına neden olabilir. Semptomlarının ciddiyetine ve aldıkları ilaçlara bağlı olarak, bir kişi kuru gözlerini tedavi etmek için reçetesiz veya reçeteli ilaçlar kullanabilir.

Kramp Ağrılarına Evde Uygulanabilecek Etkili Tedavi Yöntemleri
Evde Karın Ağrısına Karşı Doğal Çözümler
Neden Bu Kadar Yorgunum?

Kışın Göz Kuruması Nedenleri Ve Tedavisi… Kuru göz, kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilecek yaygın bir durumdur.

Kışın Göz Kuruması Nedenleri Ve Tedavisi

Mevsimlerin kuru göz oluşumunu etkileyebileceğini öne süren bazı kanıtlar vardır.

Kışın göz kuruluğu yaygın bir durumdur, ancak insanlar genellikle ev ilaçları ve kişisel bakım ile bu sorunları tedavi edebilirler. Ancak bazen kuru gözler tıbbi müdahale gerektirebilir.

İnsanların evde kuru göz semptomlarını tedavi etmek için neler yapabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin. Bu makale aynı zamanda bir doktora ne zaman başvurmanız gerektiğini de kapsar.

Kışın Göz Kurumasının Nedenleri

Bir kişinin yıl boyunca kuru göz yaşamasının birçok nedeni vardır. Ancak bazı nedenler kış aylarına özgüdür.

Bunlar, hava ve ısıtma gibi faktörleri içerir. Örneğin, bir kişinin yüzüne esen soğuk ve şiddetli rüzgar gözlerinin kurumasına neden olabilir. İç mekan ısıtması da göz kuruluğuna neden olabilir ve insanların daha soğuk aylarda ısıtma sistemlerini daha sık kullanmaları muhtemeldir.

Kuru gözlerin bazı semptomları şunları hisseden gözleri içerebilir:

kaşıntılı
yara
cesur
kırmızı
ışığa duyarlı

Kuru gözleri olan bir kişi, bulanık görme ve normalden daha sulu gözlerle de karşılaşabilir.

Bir kişinin göz kuruluğu yaşayabileceği bazı genel nedenler şunlardır:

bezlerinin gözleri nemli tutacak kadar gözyaşı üretmemesi
gözyaşları çok çabuk kuruyor
gözyaşları gözlerini yeterince etkili bir şekilde ıslatmıyor
ilaçlar
Bazı ilaçlar kuru gözlere neden olabilir. Bununla birlikte, insanların reçeteli ilaçlarını tıbbi tavsiye almadan bırakmamaları önemlidir.

Bir kişinin kuru göz yaşamasına neden olmayabilecek alternatifler olabilir. Alternatif olarak, kuru gözleri tedavi etmek ilaçları değiştirmekten daha faydalı olabilir.

Ne olursa olsun, insanlar karşılaşabilecekleri herhangi bir yan etki hakkında ilaçlarını reçete eden doktorla konuşmalıdır.

Tedavi

Bir kişinin kuru gözlerinin nedenine ve ciddiyetine bağlı olarak doktorların önerebileceği çeşitli tedavi seçenekleri vardır.

Tedaviler, kuru gözlerin bir kişinin alerjileriyle bir bağlantısı olup olmadığına bağlı olarak da değişebilir.

Aşağıdaki bölümlerde kuru gözler için bazı tedavi seçenekleri daha ayrıntılı olarak ele alınmaktadır.

Reçetesiz İlaçlar

Bir doktor yapay gözyaşı gibi OTC ilaçları önerebilir. İnsanlar, gözleri kayganlaştırmaya yardımcı olmak için doğal gözyaşlarını taklit eden bu göz damlalarını reçetesiz alabilirler.

Bir kişinin satın alabileceği birçok farklı türde göz damlası vardır ve insanlar hangi seçeneğin kendileri için en uygun olduğunu belirlemek için çeşitli türleri denemelidir.

Kontakt lens kullanan kişiler ve gün boyunca çok sık göz damlası kullanması gereken kişiler için de özel seçenekler vardır.

Reçeteli İlaçlar

Bir kişi, OTC göz damlası etiketindeki talimatların önerdiğinden daha sık göz damlası kullanmaya ihtiyaç duyduğunu fark ederse, reçeteli göz damlası gerektirebilir.

Bir doktor veya eczacı, bireyin durumu için doğru reçeteli göz damlası önerebilir.

Nemlendiriciler

Bazen insanlar kuru gözlerinin havadaki nem eksikliğinden kaynaklandığını görebilirler. Bir nemlendirici kullanmak bu konuda yardımcı olabilir. Bununla birlikte, nemlendirici kullanan kişiler, gözlerde tahrişe neden olabileceğinden bakteri oluşumunu önlemek için nemlendiricileri düzenli olarak temizlediğinden emin olmalıdır.

Bir kişinin nemlendiriciye erişimi yoksa, Amerikan Oftalmoloji Akademisi benzer bir etki için bir ısıtıcı veya radyatörün yanına bir kap su koymanızı önerir.

Göz Merhemleri

Göz damlasına alternatif olan bu merhemler reçetesiz veya reçeteli olarak satılmaktadır.

Göz merhemleri göz damlalarından daha kalındır ve bu nedenle bazı durumlarda bulanık görmeye neden olabilir. Bu nedenle, onları gece uygulamak en iyisi olabilir.

 

 

Sevgili nhmag okurları, Kışın Göz Kuruması Nedenleri Ve Tedavisi haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet, Psikoloji, Astroloji, Burç Yorumları, Kişisel Gelişim gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Yeni Haberler
Eski Haberler

YORUMLAR

WORDPRESS: 0