Dr. Afzal Javed: Türkiye Psikiyatride Trend Konumda

AnasayfaYaşam

Dr. Afzal Javed: Türkiye Psikiyatride Trend Konumda

Dr. Afzal Javed, NPİSTANBUL Hastanesi’ni ziyaret ederek Türkiye'deki psikiyatri alanındaki yenilikleri ve başarıları takdir etti.

Mutlu İnsanların Yaptığı 5 Şey
Partnerinize Sormanız Gereken 100 Eğlenceli İlişki Sorusu
Erkek Arkadaşınızdan Nasıl Özür Dilenir

Dr. Afzal Javed, NPİSTANBUL Hastanesi’ni ziyaret ederek Türkiye’deki psikiyatri alanındaki yenilikleri ve başarıları takdir etti.

16. Dünya Biyolojik Psikiyatri Kongresi için İstanbul’da bulunan Dünya Psikiyatri Birliği’nin eski başkanı Dr. Afzal Javed, Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi’ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında, Dr. Javed’e Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve diğer üniversite yöneticileri eşlik etti.

Dr. Afzal Javed

NPİSTANBUL Hastanesi’ne Övgü

NPİSTANBUL Hastanesi’ni “üst düzey bir hastane” olarak nitelendiren Dr. Afzal Javed, Türkiye’deki psikiyatri alanında öncü çalışmaların yürütüldüğünü belirtti. Hastane gezisinde VIP hasta katı, ergoterapi ve duyu bütünleme merkezi, seramik-resim-müzik-ebru atölyeleri ve spor salonu gibi birçok bölümü inceleyen Javed, hastanenin sunduğu imkanlardan oldukça etkilendi.

Psikiyatri Asistan Doktorlarıyla Sohbet

Ziyaret sırasında Dr. Javed, hastane bünyesine yeni katılan psikiyatri asistan doktorlarıyla keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Psikiyatri eğitimine verdiği önemi vurgulayan Javed, bu tür eğitimlerin psikiyatri alanında gelecekteki başarılar için kritik olduğunu ifade etti.

Psikiyatri Tedavisinde Kişiselleştirilmiş Yaklaşım

Psikiyatri tedavisinin kişiye özel olması gerektiğini belirten Dr. Javed, “Hasta ile birlikte olmak, aileyi hastanın hastalığı hakkında bilgilendirmek çok önemli. Siz bunu yapıyorsunuz, ne güzel. Sosyal hizmet uzmanı ile çalışmak da çok önemli.” dedi. Ayrıca, hastanenin sunduğu hizmetler ve güvenlik önlemlerinden övgüyle bahsetti.

EKT ve Diğer Biyolojik Tedaviler

Elektrokonvülsif terapi (EKT) gibi biyolojik tedavilerin önemini vurgulayan Dr. Javed, bu tedavi yöntemlerinin birçok Avrupa ülkesinde yanlış anlaşılmalar nedeniyle yeterince kullanılmadığını ve bunun hastaların tedavisiz kalmasına yol açtığını ifade etti. NPİSTANBUL Hastanesi’nin bu konuda başarılı bir yaklaşım sergilediğini belirtti.

Dr. Afzal Javed Kimdir?

İngiltere ve Pakistan’da psikiyatri uzmanı olarak çalışan Dr. Afzal Javed, daha önce Asian Federation of Psychiatric Associations (AFPA) ve World Association for Psychosocial Rehabilitation başkanlık görevlerini üstlenmiştir. Psikiyatri üzerine 140’tan fazla bilimsel makale yayımlayan Javed, altı kitap yazmıştır.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0