Aşkım Kapışmak Kripto Dolandırıcılık’tan Gözaltında

AnasayfaYaşam

Aşkım Kapışmak Kripto Dolandırıcılık’tan Gözaltında

Aşkım Kapışmak, "Smart Trade Coin" kripto dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alındı. Ünlü yazar, soruşturma için Ankara'ya götürüldü.

Basit Bir Vücut Taraması Meditasyonu İle Stres ve Gerginlikten Nasıl Kurtulunur?
Sağlıklı Uyku İçin Yeme İçme Alışkanlıkları Nasıl Olmalı?
Narsist Bir Sevgiliyle Başa Çıkmanın En İyi 11 Yolu

Son zamanlarda trend olan yaşam koçluğu sizi yanıltmasın. Üniversitelerin 200 liraya verdiği sertifikalarla, yaşam koçu, kişisel gelişim uzmanı olan sahtekarlar kişinin ruh sağlığına ciddi zararlar veriyor…

Günümüz insanının manevi boşluklarından yararlanan bu tür sahtekarlar hiçbir bilgi ve eğitimleri olmadığı halde para kazanmak uğruna insanların hayatını mahvedecek işlere imza atıyor.

Bazı üniversiteler de küçük meblağlar için bu tarz sertifikalar verince ortaya bu vahim tablo çıkıyor…

İşte son örnek…

Türkiye genelinde gerçekleştirilen geniş çaplı bir operasyon, kripto para dünyasında büyük yankı uyandırdı. “Smart Trade Coin” isimli sahte kripto varlık alım/satım platformu üzerinden “Sıfır Risk İle Yüksek Kazanç” vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddia edilen kişilere yönelik düzenlenen “Sibergöz-42” operasyonu kapsamında, ünlü yazar ve Davranış Bilimleri Uzmanı Aşkım Kapışmak da gözaltına alındı.

Operasyonun Detayları

Ankara merkezli olarak 21 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda, toplamda 127 şüpheli yakalandı. Bu operasyon kapsamında, kamuoyunda büyük bir şok yaratan gözaltılardan biri de İstanbul’da gerçekleşti. Tanınmış yazar Aşkım Kapışmak’ın, operasyon sırasında gözaltına alındığı ve işlemlerinin tamamlanmasının ardından Ankara’ya götürüldüğü öğrenildi.

Ünlü Yazarın Gözaltı Süreci

Kapışmak’ın gözaltına alınması, sosyal medyada ve basında büyük yankı uyandırdı. Davranış Bilimleri Uzmanı olarak tanınan ve birçok kitabı bulunan Aşkım Kapışmak’ın böyle bir suçlamayla karşı karşıya kalması, hayranlarını ve kamuoyunu şaşkına çevirdi.

Polis Soruşturması Devam Ediyor

Polis yetkilileri, “Smart Trade Coin” üzerinden yürütülen dolandırıcılık faaliyetlerine ilişkin soruşturmanın titizlikle sürdürüldüğünü ve gözaltına alınan şüphelilerin ifadelerinin alınmasının ardından adli sürecin devam edeceğini belirtti. Ünlü yazarın da bu kapsamda Ankara’da sorgulanacağı bildirildi.

Aşkım Kapışmak Kimdir?

Davranış Bilimleri Uzmanı ve yazar Aşkım Kapışmak, kişisel gelişim alanında yazdığı kitaplar ve verdiği seminerlerle tanınan bir isimdir. Ancak bu son gelişme, Kapışmak’ın kariyerine gölge düşürdü ve kamuoyunda büyük bir merak ve endişe yarattı.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0