Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşkın 13 Özelliği

AnasayfaYaşam

Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşkın 13 Özelliği

Bu konuda hiçbir şüpheniz veya sorunuz olmadığında aşık olduğunuzu bilirsiniz.

Doğru Nefes Almanın Sağlığa Etkileri
Sessiz Tedavi mi, Yabancılaşma mı?
Mutlu Olmak İstiyorsanız Bu 5 Şeyi Yapmayın

Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşkın 13 Özelliği… Gerçek aşkın özelliklerini tanımlamak zor olabilir çünkü birçok şekilde olabilir. Bu saf ve masum bağ, en yakınınız ve en sevdiklerinizle kurulur.

Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşkın 13 Özelliği

Ancak son zamanlarda bu duygunun anlamını yitirmiş gibiyiz. Ne yazık ki, o kadar çok insan artık kendisiyle temasını kesmiş durumda ki, sahiplenme ve kıskançlık gibi olumsuz duyguları aşkla karıştırıyorlar. Gerçek sevginin anlamı, bu tür duyguların ötesindedir. Gerçek aşk ve şefkat, onları deneyimleyen herkes için yaşamı değiştiren deneyimlerdir. Ruhunuz, zihniniz ve bedeniniz için yapabileceklerinin sınırı yoktur.

Birisi için derinlere yerleşmiş bir sevginin aşk olup olmadığı konusunda kafanız karıştıysa, sizi koruduk! Gerçek aşkın ne anlama geldiğini anlamak için bu listeye bir göz atın.

Gerçek Aşk Nedir?

1. Koşulsuz Aşk

Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşkın 13 Özelliği

Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşkın 13 Özelliği

Oldukça açıklayıcı olsa da, çok az insan koşulsuz sevginin gerçekten ne anlama geldiğini gerçekten anlıyor. Gerçek aşk her zaman koşulsuz ve özverilidir. Bir insanı ondan hiçbir şey beklemeden tamamen sevdiğinizde, bu koşulsuz sevgidir. Hatta karşılığında onlardan sevgi ve ilgi bile beklemeyebilirsiniz. Hayatınızdaki varlığı için evrene minnettarsınız.

2. Aşk, Diğer Kişinin İhtiyaçlarını Kendi İhtiyaçlarınızın Önüne Koymak Anlamına Gelir

İnsanlar zaman zaman bu zor dünyada hayatta kalmak için doğası gereği bencil davransalar da, söz konusu aşk olduğunda bu pek işinize yaramaz. İçgüdüsel olarak diğer kişiyi önünüze koymak istemiyorsanız, bu bir aşk ilişkisi değil, bir çıkar ilişkisidir. Gerçek aşık olduğunuzda, diğer kişinin mutluluğunu kendinizden daha fazla feda etmeye ve gerçekten önemsemeye hazırsınız ve onlara değerli hissettirmek için her şeyi yapacaksınız.

3. Aşk, Hiçbir Zaman Beklentilere Bağlı Kalmamak Demektir

Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşkın 13 Özelliği

Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşkın 13 Özelliği

Hepimiz başkalarının beklediğimiz gibi davranmasını isteriz. Daha ilgili, şefkatli, sevecen, dışa dönük, daha akıllı, hırslı veya özenli olmalarını istiyoruz. Ama bunların hepsi beklenti. Beklentiler, birini sevmek için gereksinimlerinizden başka bir şey değildir ki bu, gerçek aşka aykırıdır. Gerçek aşkın beklentisi yoktur. Odak noktası onları sevmek ve bu sizin için yeterli.

4. Aşk, İncelikle Bırakmak Demektir

Aşk sahip olmayı gerektirmez ve kıskançlığa yer yoktur. İnsanların özgür olmasını sağlar. Bir insanın kanatlarını yakın tutmak için sıkıca tutup ezmeyi gerektirmez. Gerçek aşk sahip olmak değil, beslemek ister.

5. Aşk Empati ile Eş Anlamlıdır

Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşkın 13 Özelliği

Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşkın 13 Özelliği

Empati, bir durumu başka bir kişinin bakış açısından anlamaktır. Aşkın derin bir empatisi vardır. Birini gerçekten seviyorsan, onu incitmek seni neredeyse ezer. Onların üzüldüğü veya incindiği düşüncesine katlanamazsınız. Onların iyi hissetmelerini, mutlu ve müreffeh olmalarını istiyorsunuz.

6. Aşk Bir Takımın Parçası Olmak Demektir

Gerçek aşk, mükemmel bir ekip çalışmasından başka bir şey değildir. Ne zaman kontrolü ele alacağınızı ve ne zaman geri çekileceğinizi bilmeniz ve partnerinizin kontrolü ele almasına izin vermeniz gerekir. İki kişi birbirini gerçekten sevdiğinde, güçlü (ve zayıf) yönleri bir araya gelir ve onların bir takım olarak çalışmasına yardımcı olur. Destekleyici ve saygılıdırlar ve ne zaman sessiz olacaklarını ve söylenmesi gereken şeyleri ne zaman söyleyeceklerini bilirler. Hedeflerine ulaşmak için mükemmel akortlu bir enstrüman gibi birlikte çalışmayı hedefliyorlar.

7. Aşk Endişeli Değil, Memnun Hissetmenizi Sağlar

Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşkın 13 Özelliği

Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşkın 13 Özelliği

Pek çok insan bir ilişki içinde olmanın aşka eşit olduğunu düşünür, ama ne yazık ki durum bu değil. Sırf bir ilişki içinde olmanız, ikiniz arasında mutlaka gerçek aşk olduğu anlamına gelmez. Kişinin taahhüdüne karşı güvenilir ve sadık olması gerekir. Sürekli kavga, kıskançlık, sahiplenme ya da sözlü, duygusal ya da fiziksel taciz varsa aşk değildir.

8. Aşk Farklılıkları Anlar ve Kabul Eder

Gerçek aşk, eşinize açılmanıza izin verir ve kişisel ve ruhsal gelişimle sonuçlanır. Aynı zamanda büyük bir güvenlik açığı ile birlikte gelir. Ancak bu doğal süreç, gerçek benliğinize yaklaşmanız için gereklidir. Bitkiler, hayvanlar ve insanlar dahil olmak üzere her canlının hayatta kalması için büyümesi gerekir. Hayatımızı mutluluk ve korkusuzlukla dolduran doğal büyümeyi destekler.

9. Aşk Birlikte Büyümek Demektir

Gerçek aşk, kişisel ve ruhsal gelişimle sonuçlanır. Gerçek benliğinize yaklaşmak için gerekli olan doğal bir süreçtir. Bitkiler, hayvanlar ve insanlar dahil olmak üzere her canlının hayatta kalması için büyümesi gerekir. Hayatımızı mutluluk ve korkusuzlukla dolduran doğal büyümeyi destekler.

Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşkın 13 Özelliği

10. Aşk Egoyu Tanımaz

Sevginin olduğu yerde ego yoktur. Bu kavgalarla ilgili değil – aşık olsunlar ya da olmasınlar her çift kavga eder. Bu barışmakla ilgili. Bu, affetmek ve kusurlu kim olursa olsun, birbirimizden ayrı kalmakta zorlanmakla ilgili. Birbirimize karşı değil, birbirimiz için savaşmaktır.

11. Aşk, Karşılıklı Saygı Duymak Demektir

Gerçek aşkı sürdürmek için, birbirinize içten saygı duymak esastır. Aksi takdirde, yargılayıcı ve tatminsiz olabilirsiniz. Karşılıklı saygı ancak kişisel gelişim için birbirimize alan tanımakla ve ne olursa olsun çizgiyi aşmamakla gelişebilir.

Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşkın 13 Özelliği

12. Aşk İyileştirir

Aşk iyileştirir. Ne kadar derinden incinmiş olursan ol, gerçek aşkın gücü seni iyileştirebilir ve mutluluğu yeniden bulmana yardım edebilir (1). Aşk, kendinizi güvende ve korunmuş hissetmenizi sağlar. Kendinizle ve dünyayla barışık hissedersiniz. Aşık olduğunuzda, nerede olursanız olun sevdiğiniz kişinin yanında kendinizi evinizde hissedersiniz.

13. Aşk Arkadaşlık Sağlar

İnsanlar olarak, ortaklarımızdan arkadaşlık ve destek ararız. Aşıklar, ne olursa olsun, kalın ya da zayıf – ömür boyu birbirlerinin yanında kalırlar. Gerçek aşk, iyi zamanları kutlar ve kötü zamanlarda ağlayacak bir omuz sağlar.

Kendinle barışık olduğunda gerçek aşkı bulursun. İnsanların peşinden koşarak ya da sizinle birlikte olmaları için onlara şantaj yaparak aşkı ya da mutluluğu bulamazsınız. Kendinizi tamamen rahat hissettiğinizde ve hayattaki küçük şeyler için minnettarlığınızı ifade ettiğinizde gelir.

 

 

 

Sevgili NHMAG okurları, Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşkın 13 Özelliği yazımızı beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Gerçek Aşk Nedir? Gerçek Aşkın 13 Özelliği

YORUMLAR

WORDPRESS: 0