Gülme Çizgilerini Azaltmak İçin En İyi 3 Egzersiz

AnasayfaGüzellik

Gülme Çizgilerini Azaltmak İçin En İyi 3 Egzersiz

Yüz teknikleri ve sağlıklı bir yaşam tarzı, yüzünüzdeki görünür çizgileri azaltmanın anahtarıdır.

Sporcular İçin 7 Güzellik Önerisi
Mikroiğneleme Nedir?
Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Gülme Çizgilerini Azaltmak İçin En İyi 3 Egzersiz… Herkes, özellikle sık gülmekten kaynaklanan ince çizgi ve kırışıklıklardan kurtularak uzun süre genç görünmek ister. Bununla ilgili bir soru yok. Ancak, gülme çizgilerini azaltmak için herhangi bir egzersizimiz var mı?

Gülme Çizgilerini Azaltmak İçin En İyi 3 Egzersiz

Herkes, özellikle sık sık gülmekten kaynaklanan ince çizgi ve kırışıklıklardan kurtularak genç görünmek ister. Ancak, gülme çizgilerini azaltmak için herhangi bir egzersiz var mı?

Evet. Genellikle yüzde ortaya çıkan gülme çizgilerini gidermek için birçok doğal tedavi ve yüz egzersizi vardır. Ama onlar ne? Nasıl yapılır?

İlgili: Pürüzsüz Koltuk Altı Cildi İçin 5 Kolay Adım!

Gülme Çizgilerinden Nasıl Kurtulunur – En İyi 3 Egzersiz:

Alıştırma 1: Orbicularis Oris’i Güçlendirin:

İşaret parmaklarınızı kullanarak ağzınızın köşelerini kancalayın ve yavaşça yanlara doğru çekin.
Uzatmayı aşırıya kaçmayın; sadece ¼ inç civarında.
Bu konumu birkaç saniye basılı tutun. Şimdi karşı tarafta çalışın.
Tekrar işaret parmaklarınızı kullanarak harekete direnerek ağzınızın köşelerini birbirine doğru çekin.
Rahatlayın ve egzersizi 25 kez tekrarlayın.

Orbicularis oris kası oldukça gereklidir ve sarkmayı önlemek için üstteki derinin yeterince desteklenmesini sağlamaya yardımcı olur.

Alıştırma 2: Dirençli Gülümsemeler:

Bu egzersiz aynı zamanda gülme çizgilerini önlemek için harika bir tedavi yöntemidir. Parmaklarınızı gülme çizgilerinizin üzerine sıkıca yerleştirerek egzersizi gerçekleştirin.
Dudaklarınızı ayırarak olabildiğince geniş gülümsemeye devam edin.
Bu konumu beş saniye basılı tutun. Rahatlayın ve egzersizi 30 kez tekrarlayın.

Egzersiz, yanak kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı olur ve cilt kırışıklıklarını en aza indirir. Ayrıca, ağız çevresinde daha fazla kırışıklık oluşmasını önleyerek cildi kaldırmaya yardımcı olur.

Gülme Çizgilerini Azaltmak İçin En İyi 3 Egzersiz

Gülme Çizgilerini Azaltmak İçin En İyi 3 Egzersiz

Alıştırma 3: Başparmaklar Gözlerin Yanında:

Bu egzersiz en etkili egzersizlerden biri olarak derecelendirilmiştir. Carolyn’s Facial Fitness’e göre, başparmaklarınızı başınızın üstünde dururken başparmaklarınızı göz köşelerinizin yakınına yerleştirmek, gülme çizgilerini gözle görülür şekilde azaltmaya yardımcı olur.
Bu egzersizi yapmak için gözlerinizi kapatın ve başparmaklarınızı gözlerinizden şakaklarınıza doğru kaydırın.
Bu konumu yaklaşık 5 saniye basılı tutun. 10 kez tekrarlayın.

Egzersiz, gözlerinizin köşelerini dışa doğru çekmeye yardımcı olur, bu da gülmenin neden olduğu etkiyle savaşmaya yardımcı olur; yanaklarınız doğal olarak yukarı doğru kalktığında ve göz çevresindeki cilt kırıştığında.

Bu gülme çizgisi egzersizlerinin dışında, ağzınızın etrafındaki gülme çizgilerini azaltmak için atabileceğiniz başka adımlar da var.

Gülme Çizgilerini Azaltmak İçin En İyi 3 Egzersiz

Gülme Çizgilerini Azaltmak İçin En İyi 3 Egzersiz

1. Güneşten Kaçının:

Bu muhtemelen ağız çevresindeki kırışıklıkların ve kırışıklıkların büyümesiyle mücadele etmenin en iyi yollarından biridir. Güneşe maruz kalma sürenizi sınırladığınızda; sadece kırışma ve cilt sarkma olasılığını ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda gülümseme çizgilerini de azaltabilirsiniz. Güneşe maruz kalmamak için şapka takın veya güneş kremi kullanın.

En az 30 SPF’li bir güneş koruyucu kullanın ve her 2-3 saatte bir yeniden uygulamayı unutmayın.

Gülme Çizgilerini Azaltmak İçin En İyi 3 Egzersiz

Gülme Çizgilerini Azaltmak İçin En İyi 3 Egzersiz

2. Antioksidanlar:

Antioksidanlar kanserden diğer hastalıklara kadar her türlü rahatsızlığı tedavi eder. Ayrıca cilt için birçok potansiyel faydaları vardır. Ağız çevresindeki kırışıklıkların büyümesini engelleyen aktif yaşlanma karşıtı maddelerdir. Birçok meyve ve sebzenin yanı sıra C vitamini içeren antioksidan açısından zengin diyetler, cildinizin daha uzun süre sağlıklı ve elastik kalmasına yardımcı olur.

Gülme Çizgilerini Azaltmak İçin En İyi 3 Egzersiz

Gülme Çizgilerini Azaltmak İçin En İyi 3 Egzersiz

3. Su İçmek:

Kırışıklıkları önlemenin en iyi yollarından biri bol su içmektir. Su, cildi nemlendirmeye yardımcı olur ve cildi daha esnek ve elastik hale getirir. Her gün 8-10 bardak su içmek daha uzun süre genç görünmenizi sağlayabilir. İçme suyu, ağzınızın etrafındaki taze kırışıklıkların gelişimini yavaşlatır.

4. Omega-3 Yağ Asitleri Tüketmek:

Omega-3 tüketerek uzun süre genç görünmenizi sağlarsınız. Bunun nedeni, yağlı balık ve balık yağı takviyelerinin, ağız ve üst dudak çevresinde kırışıklık oluşumunu ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı olmasıdır. Balık yağı, göz çevresindeki kırışıklıklar, ağız ve gülme çizgileri gibi cilt hasarını azaltan omega-3 yağ asitleri ile doludur (4).

Yaşam deneyimlerinizin ve yaşlanmanızın belirtileri olan ince çizgiler, kırışıklıklar ve gülme çizgileri değişebilir ve yüzünüzün nasıl göründüğünü ve hissettiğini etkileyebilir. Hepsi için özel olarak formüle edilmiş tonlarca krem, serum ve losyon mevcuttur, gülme çizgilerini azaltmak için yukarıdaki egzersizleri uygulayarak başlayabilirsiniz. Güneşe maruz kalmaktan kaçınmak ve kendinizi nemli tutmak, başlangıcını geciktirebilir veya gülme çizgilerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.

Bu dört ana ipucu, genellikle sağlık ve güzellik hedefleri için çözümün bir parçası olan şeyleri özetlemektedir: temellere odaklanmak. Hidrasyonun, sağlıklı beslenmenin ve sağlam alışkanlıkların önemi her alanı aşar.

 

 

 

Sevgili NHMAG okurları, Gülme Çizgilerini Azaltmak İçin En İyi 3 Egzersiz haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Gülme Çizgilerini Azaltmak İçin En İyi 3 Egzersiz

YORUMLAR

WORDPRESS: 0