Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

AnasayfaGüzellik

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

İyi, kötü, çirkin - akrilik tırnaklarınızı yaptırmadan önce hepsini bilin.

Mikro İğnelemenin Faydaları
3 Haftada Üst Sırt Yağlarından Nasıl Kurtulunur?
Genç Görünümü Korumanın 8 Yolu

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey… Akrilik tırnaklar, diğer adıyla moda tırnaklar, tırnaklarınız yoksa veya kötü yapılandırılmış tırnaklarınız varsa idealdir. Bu tırnaklar doğal tırnak görünümünü taklit eder. Ancak, onları yaptırmadan önce akrilik tırnakların artılarını ve eksilerini bilmelisiniz.

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Her özel gün ve düğüne şık tırnaklarla katılmak ya da bakımlı ve manikürlü tırnakların kıymetini bilmek istiyorsanız akrilik tırnaklar tam size göre. 21. yüzyılda her şey mümkün. Öyleyse git, tereddüt etme!

Uzmanlar, akrilik tırnakları evinizde sorunsuz yapamayacağınız için bir profesyonel tarafından yaptırılmasının önerildiğini söylüyor. Ayrıca, özel eğitim yapılması gerekiyor. Bu nedenle, yalnızca manikürcü veya eğitimli bir uzmansanız evde denemelisiniz.

Bu tırnakları bir kez denemek için hevesliyseniz, artıları ve eksileri ile birlikte adım adım akrilik tırnak uygulama kılavuzuna göz atın. Daha fazlasını okumak için kaydırmaya devam edin!

Akrilik Tırnakların Artıları ve Eksileri

Artıları

Akrilik uzantılar, kırılgan ve zayıf tırnakları olan kadınlar için uygundur.

Akrilikler, çiğnemek çok zor olduğu için tırnaklarını çiğnemek gibi kötü bir alışkanlığı olan kadınlar için iyidir.

İstenmeyen bir alışkanlıktan kurtulmanın hasarlı bölgeyi olabildiğince güzel yapmaktan daha iyi bir yolu var mı?

Akrilik tırnaklar, muadillerinden daha uzun süredir var, bu nedenle salonlardaki ve kaplıcalardaki çoğu tırnak teknisyeni, bu tırnakların nasıl sürüleceği ve çıkarılacağı konusunda çok fazla deneyime sahip. Bu tür yan etkiler hakkında endişelenmenize gerek yok.

Muadillerine göre daha ucuzdurlar. Cüzdanda ne kadar hafif olursa, mutluluk o kadar artar. Kabul etmek?

Akrilik tırnakların birincil faydası, biri kırılırsa evde doğru aletler kullanılarak onarılabilmesidir. Onları düzeltmek için tekrar vakit harcamanıza gerek yok.

Jel tırnaklardan daha uzun süre dayanırlar.

Eksileri

Alttaki doğal tırnağınıza zarar verebilirler ve üzerlerinde akrilik olan tırnaklarınızı büyütmek zor olabilir. Ayrıca hasarlı tırnak, mantar ve bakteriler için bir üreme alanıdır.

Akrilik tırnaklar yapay güçlendirmeler olduğu için sahte bir görünüm sunarlar. Akriliklerinizi doğala yakın uygulayabilecek çok yetenekli bir teknisyene ihtiyacınız var.

Akrilik tırnakların uygulanması, güçlü kimyasalların kullanılmasını ve duman oluşumunu içerir. Bazı kadınların bu tür maddelere alerjisi olabilir.

Her ay yeniden doldurmanız gerekir, bu da ekstra harcama anlamına gelir.

Şimdi bu tırnakları uygulamak için izlenecek adımlara bakalım.

Akrilik Tırnak Nasıl Uygulanır?

1. Adım: Tırnakları Hazırlayın

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Daima temiz tırnaklarla başlayın. Pürüzsüz bir taban sağlamak, akrilik malzemenin daha iyi devam etmesine yardımcı olur. Oje varsa çıkarın ve tırnak etlerini geriye doğru itin.

Adım 2: Tırnakları Kesin

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Manikürcü muhtemelen birkaç milimetre bırakarak tırnaklarınızı kesecek ve törpüleyecektir, böylece tırnak uzantısı sıkışabilir.

3. Adım: Tırnakları Parlatın

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Ardından, tırnaklarınızın yüzeyi biraz pürüzlü olacak şekilde tırnaklarınızı parlatacaktır. Bu pürüzlü yüzey, akriliğin yapışmasını kolaylaştırır.

4. Adım: Tırnak Astarı

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Tırnaklarda kalan nemi ve yağı çıkarmak için bir tırnak astarı kullanılacaktır. Tırnakları temizlemek için asetonlu bir pamuklu çubuk kullanın ve ardından astarı tırnakların üzerine uygulayın. Primerlerin bazıları metakrilik asit adı verilen bir asit içerir. Yanabileceği için dikkatli olun. Emin değilseniz asitsiz astarı da kullanabilirsiniz.

Adım 5: Uçların Uygulanması

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Asıl uygulamanın başladığı yer burasıdır. Uçlar tırnağınıza göre törpülenir ve gerçek tırnağınıza yapıştırıcı ile tatbik edilir. Tutkal cildinize temas etmemelidir. Çivi, özelliklerine göre kesilebilir ve boyutlandırılabilir.

6. Adım: Akrilik Malzemeyi Hazırlayın

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Akrilik sıvı akrilik bir tabağa ve tozun bir kısmı başka bir tabağa dökülecekti.

Bir uyarı: Akrilik kullanırken dumanlar kuvvetlidir, bu nedenle bu işlem iyi havalandırılmış bir alanda yapılmalıdır.

7. Adım: Akriliki Fırçayla Alın

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Manikürcü, fırçayı tamamen sıvıya batırır. Baloncuk olmadığından emin olun. Damlamasını önlemek için fazla sıvıyı tabağın kenarına doğru fırçalayacaktır. Ardından, nemli bir top elde etmeniz için fırçayı toza karşı gezdirecektir. Bu, çivi üzerine sürülecek olan malzemedir.

8. Adım: Karışımı Uygulayın

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Tırnak etlerine dokunmadan karışımı tırnaklarınızın üzerine uygulayacak ve sürerken pürüzsüzleştirecektir. Uç ile doğal tırnaklarınız arasındaki geçiş pürüzsüz olmalıdır. Gerekirse başka bir katman uygulayın.

9. Adım: Kurumaya Bırakın

Kuruması yaklaşık on dakika sürmelidir. Bu yapıldıktan sonra, pürüzsüz hale getirmek için tırnakları parlatın ve törpüleyin.

10. Adım: Son Rötuşlar

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Tırnaklarınız boyanmaya hazır!

Akrilik tırnak almadan önce düşünmek isteyeceğiniz birkaç şey var. Onları kontrol edelim.

Akrilik Tırnak Yaptırırken Hatırlamanız Gerekenler

Tırnaklarınızı Sağlıklı Tutun: Tırnaklarınızı temizlemeye devam etmeniz son derece önemlidir. Özellikle gerçek tırnaklarınızı kaplayan bütün bir katman olduğu için. Akrilik tırnaklarınızı düzenli olarak temizlemeyi bir noktaya getirin. Sert kirleri temizlemek için tırnakların altında ve çevresinde yumuşak kıllı bir fırça kullanın. Ardından, tırnak etlerinin etrafını ve tırnakların altını temizlemek için biraz alkollü pamuklu çubuk kullanın.

Kendinize Düzenli Bir Manikürcü Bulun: Düzenli olarak gidebileceğiniz bir manikürcü bulmak hayatı çok daha kolaylaştırır. Endişelerinizi anlayacaktır ve tırnaklarınızı ve sorunlarınızı bildiği için açıklamaya çalışırken zaman kazanabilirsiniz.

Tırnaklarınızı Kuru Tutun: Ellerinizi her yıkadığınızda tamamen kurulayın! Onları ıslak bırakırsanız, akrilik katmanlarınızın kalkması ve ayrıca mantar büyümesi ihtimali vardır! Bulaşıkları yıkıyorsanız eldiven giyin.
Tırnaklarınızı Yağlayın: Kuru tırnaklar kolayca kırılabilir. Onları nemli tutmak için kolza yağı gibi nötr bir yağ kullanın.

 

 

 

Sevgili NHMAG okurları, Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey yazımızı beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

YORUMLAR

WORDPRESS: 0