Güzel Gözlerin Sırları

AnasayfaMakyaj

Güzel Gözlerin Sırları

Fransız Makyajı Nasıl Yapılır?
Bebek Yüz Makyajı Nasıl Yapılır?
Gıdınızı Gizlemek İçin 5 Akıllı Makyaj Püf Noktası

Güzel Gözlerin Sırları…

Temel Kahverengiden Uzaklaşın

Parlak göz makyajı bir dergide harika görünüyor, ancak bu renkleri gerçekten nasıl kullanacağınızı merak ediyor musunuz? Bunları zaten sahip olduğunuz nötrlerle karıştırmak harika bir yaklaşım. Göz kapaklarınızın üzerine hafif bir taban ile başlayın ve kırışıklarınıza şeffaf bir renk yerleştirin. Şehirde bir gece geçirmek için siyah veya kahverengi astarınızı renkli bir kalemle değiştirin.

Gözlerini Oynat

Doğal göz renginizden en iyi şekilde yararlanın. Yeşil veya ela gözler için mor ailedeki gölgeleri ve astarları deneyin. Nötr gölgeler yeşil gözleri öne çıkarır. Derin lacivert ve diğer maviler mavi gözleri daha parlak yapar. Kahverengi gözlü kızlar hemen hemen her tonu kullanabilir ve kırmızı ve kahverengi alt tonlu nötrler gerçekten daha koyu gözleri güzelleştirir.

Evet, Ayrı Bir Göz Kremine ihtiyacınız var

Göz kremleri sadece göz çevresindeki ince, hassas cilt için yapılır. Normal yüz kremlerinden daha az tahriş edici olabilirler. Kokusuz göz kremleri kullanın çünkü koku gözleri tahriş edebilir ve şişmeye ve hatta alerjik reaksiyonlara neden olabilir. İpucu: Göz kremlerini buzdolabında saklayın. Soğuk sıcaklık şişkinliği hafifletmeye yardımcı olabilir.

Merhaba, Parlak Gözler!

Parlak gözler sağlık ve güzellik anlamına gelir ama bazen biraz yardıma ihtiyaç duyarız. Kızarıklık giderici damlalar anında iyileşme sağlar, ancak bunları üç günden fazla kullanmayın yoksa kızarıklığı daha da kötüleştirebilirler. Gözlerinizin daha parlak görünmesini sağlamak için iç kenarlarınızı beyaz kalemle hizalayın veya aynı etki için geceleri siyah astar kullanın. Sarı bazlı fondöten veya göz astarı, göz çevresindeki kırmızı cilde yardımcı olabilir.

Bir Uzman Örtüsü

Hiçbir şey koyu halkalar gibi “Biraz kestirmeye ihtiyacım var” demez! Onları örtmenin anahtarı önce nemlendirmektir. Ardından, kapatıcınızı sürmeden önce astar uygulayın. Aşırıya kaçmamaya dikkat edin. Çok fazla kapatıcı bölgeye daha fazla dikkat çeker. Gerçekten koyu halkalar için, odağı göz altı bölgesinden uzaklaştıran buğulu bir göze gidin.

Koyu Halkalara Işık Tutun

Koyu göz altı halkalarına çok fazla pigment, şişmiş damarlar veya yağ kaybı neden olur – ve evet, uyku eksikliği. Dinlen! Retinol, parlatıcı maddeler, kimyasal peelingler ve lazerler de yardımcı olabilir. Hala onlardan kurtulamıyor musun? Hyaluronik asit bazlı enjekte edilebilir dolgu maddeleri, göz altındaki cilde dolgu ekleyerek yardımcı olur.

Soğuk Kompresler

Şiş gözler? Hepimiz oradaydık! Bir dahaki sefere, fazla sudan kurtulmaya yardımcı olması için kafeinli bir göz kremi deneyin. Soğuk kompresler hızlı bir düzeltme olabilir. Çay, kahve, alkol ve tuzu azaltmak da yardımcı olabilir. Doğum günleriniz yığılmaya başladığında daha fazla torba fark ederseniz, bir CO2 lazeri veya ameliyat cildinizi sıkılaştırabilir.

Koyu Gölgelerden Kaçının

Gözleriniz derinse, göz kapaklarına orta tonları yapıştırın, konturda daha açık olun ve kirpik çizgisini vurgulayın. Çok koyu renkleri atlayın. Yakın gözler için dış köşeleri vurgulayın ve iç köşelerde koyu gölgelerden kaçının. Geniş ayarlı gözleri, iç köşelerde koyu gölge ile birlikte çekin.

Her Yaşta Işıltı

Şeffaf, narin ışıltı eskimez. Gözlerinizi aydınlatır ve göz makyajınıza doku ekler. Sadece uygulamadan önce göz kapaklarınızı nemlendirmeyi unutmayın. Ve çok metalik olan gölgelerden uzak durun.

Gülme Çizgileriyle Yaşamak

Sen de gözlerinle gülümsüyorsun! Yıllarca gözlerini kısmak ve gülümsemek, göz çevresindeki ince deriye çizgiler çizer. Retinol ve hyaluronik asit içeren göz kremleri kırışıklıkları doldurur ve cildi yeniler. Botox, Dysport, Jeuveau ve Xeomin çekimleri kaz ayaklarını rahatlatır. Lazerler veya enjekte edilebilir dolgu maddeleri, geride kalan kırışıklıkları silebilir.

Uzun Ömürlü Göz Makyajı

Katmanlama, göz farı ve eyelinerın kalıcı olmasını sağlar. Maksimum kalıcılık için tüm göz kapağınıza göz astarı uygulayın. Ardından, gevşek veya preslenmiş yarı saydam bir pudra ile kapaklarınızı tozlayın. Göz farı sürün, karıştırın ve tekrar pudra uygulayın.

Sarkan Cilt için Çözümler

Antioksidanlar, retinol ve peptitler içeren göz kremleri arayın. Sarkan cildi önleyebilir ve iyileştirebilirler. Lazer tedavisi, ameliyatsız bir kaldırma için cildi sıkılaştırır. Aşırı derecede sarkık ciltler için göz germe ameliyatı (blefaroplasti) daha sıkı, daha genç bir görünüm için fazla deriyi alır.

Çerçevelendiğin Zaman

Gözlüklü kızların gözlerini öne çıkarmak için birkaç makyaj hilesi vardır. Orta renkler ve yoğunluk, gözlerin taze ve parlak görünmesini sağlar. Ağır makyaj, gözlerinizin karanlık gölgelerde kaybolmasına neden olur, çünkü gözlükleriniz doğal ışığın gözünüze ulaşmasını engelleyen bir kalkan görevi görür. Özellikle okuma gözlüğü takıyorsanız, kırışıklarda koyu renklerden kaçının. Gözlerin boş görünmesine neden olabilir.

Kemer Desteği

Doldurulması gereken alanları görebilmek için kaşlarınızı kaş veya yuvarlak bir fırça ile tarayın. Boşluklara renk eklemek için bir kurşun kalem veya toz kullanın, ardından rengi çekmek için fırçanızı tekrar kullanın. Kaşlarınızın çizilmiş gibi görünmesini asla istemezsiniz. Rengi ve şekli korumak için kaş jeli ile bitirin.

 

Güzel Gözlerin Sırları

YORUMLAR

WORDPRESS: 0