Kilo Vermek İçin Faydalı 3 Masaj

AnasayfaKilo Verme

Kilo Vermek İçin Faydalı 3 Masaj

Kaslarınızdaki gerginliği ve gerginliği serbest bırakırken bu inatçı kilolardan kurtulun.

Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 12 İpucu
Kilo Vermede Yeni Yaklaşım
Kasık Yağlarından Nasıl Kolayca Kurtulursunuz?

Kilo Vermek İçin Faydalı 3 Masaj… Zayıflama masajı, kilo vermenin ve selüliti azaltmanın rahatlatıcı bir yoludur. Araştırmalar, kilo vermek için tasarlanmış dengeli bir diyet, egzersiz ve masajın hızlı kilo vermek için etkili bir strateji olduğunu göstermektedir. Ayrıca, uzun vadeli kilo verme avantajları elde edeceksiniz.

Kilo Vermek İçin Faydalı 3 Masaj

Bu gönderi, masajların yağ kaybı için nasıl çalıştığını ve kilo vermek için vücudunuza masaj yapmanın üç bilimsel yolunu anlatıyor. Okumaya devam etmek!

Masajın Faydaları Kilo Vermeye Yarıyor mu?

Kilo Vermek İçin Faydalı 3 Masaj

Kilo Vermek İçin Faydalı 3 Masaj

Masaj birçok yönden kilo vermeyi teşvik edebilir. İşte nasıl çalıştıkları ve elde edeceğiniz faydalar:

Karın Yağını Azaltır: Göbek yağı birçokları için endişe kaynağıdır. Neyse ki, bir çalışma, haftada 5 gün karın bölgesine aromatik yağlarla masaj yapmanın karın yağ dokusunu ve bel çevresini azaltmaya yardımcı olduğunu gösteriyor. Ayrıca vücut imajını iyileştirdiği bulunmuştur.

Kan Dolaşımını Artırır: Tam vücut masajı, kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur. Bu, vücudunuzdaki zehirli atıklardan kurtulmanıza yardımcı olur ve metabolizmayı geliştirir.

Kasları Dinlendirir: Kilo verme masajları vücudunuzu, özellikle de kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca kaslardaki sertliği ve ağrıyı da azaltabilirler.

Sindirim Fonksiyonlarını İyileştirir: Sağlıklı bir bağırsak da kilo vermeye yardımcı olur. Masaj, bağırsak aktivitesini uyarmaya yardımcı olur, böylece bağırsak hareketini iyileştirir, kabızlığı azaltır ve karın ağrısını azaltır.

Stresi Azaltır: Stres vücutta toksin birikmesine yol açar, bu da metabolik yavaşlamaya ve aşırı yemeye yol açabilir. Masaj, stresi azaltmaya yardımcı olur ve “iyi hissetme” hormonlarını serbest bırakır. Bu, açlık hormonlarının üretimini azaltmaya yardımcı olur ve aşırı yemeyi önler.

Kilo Vermek İçin Faydalı 3 MasajKilo Vermek İçin Faydalı 3 Masaj

Kilo Vermek İçin Faydalı 3 Masaj

Uyku Kalitesini Artırır: Tam vücut masajı, kasların gevşemesine yardımcı olur. Bu da kaliteli uykuyu tetikler. Uyku yoksunluğu kilo alımıyla bağlantılı olduğundan, masajlar yoluyla iyileştirilmiş uyku kalitesi, zayıf uykunun etkilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

Düşük Kan Basıncı: Stres veya sağlıksız beslenme alışkanlıklarına bağlı yüksek tansiyon, iltihaplanmaya ve su tutulmasına neden olabilir. Derin doku masajı ve aromaterapi masajı, yüksek tansiyonunuzu düşürmenize yardımcı olabilir.

Masajın bu faydalarından, doğrudan veya dolaylı olarak kilo vermeye yardımcı olduğu açıktır. Soru şu ki, hangi masajlar kilo kaybı için en iyisidir? Kilo kaybı için en etkili üç masaj hakkında her şeyi öğrenmek için aşağı kaydırın.

Kilo Vermek İçin Bilim Tarafından Desteklenen 3 Etkili Masaj

Kilo Vermek İçin Faydalı 3 Masaj

Kilo Vermek İçin Faydalı 3 Masaj

1. Kilo Kaybı İçin Cilt Kıvrımı Ve Vakum Masajı

Selülit esas olarak uyluk, kalça ve karın bölgesinde bulunur. Cildin gamzeli görünmesini sağlar. Ve ondan kurtulmak bir görev olabilir. Neyse ki, deri katlama masajı selülitten kurtulmanıza yardımcı olabilir. Etkilenen bölgeye masaj yapmak için titreşimli bir cihaz kullanılır.

Araştırmalar, deri kıvrım masajının cildi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olabileceğini gösteriyor. Haftada beş kez altmış dakikalık titreşim masajı da selüliti azaltmada umut verici sonuçlar gösterdi.

Vakum masajı selüliti azaltmak için invaziv olmayan başka bir tekniktir. Kollajenin yeniden yapılanmasına yardımcı olur, kaslardaki gerilimi serbest bırakır, cilt elastikiyetini artırır, deri kıvrım kalınlığını azaltır, kolajeni artırır ve kas ağrısını azaltır. Bu masajı yapmak için profesyonel bir vakum terapistine gidin.

2. Kilo Kaybı İçin Lenfatik Masaj

Kilo Vermek İçin Faydalı 3 Masaj

Kilo Vermek İçin Faydalı 3 Masaj

Lenfatik masaj, lenfatik drenaja, yani bel, bilek, ayak bilekleri ve bacaklardaki fazla sıvının dışarı atılmasına yardımcı olur. Şişkinliği ve şişkinliği azaltır.

Bir çalışma, lenfatik drenaj masajının veya manuel masajın uyluk ve göbek yağını azaltmaya yardımcı olabileceğini bulmuştur. Spor yapan kişiler yaraları iyileştirmek için bu masajı sıklıkla kullanırlar. Lenfatik masajın kilo vermede etkili olabilmesi için sağlıksız yiyecekleri diyetinizden çıkarmanız gerekir. Masajı düzenli olarak yaptırmak için lisanslı bir lenfatik masaj terapisti bulun.

3. Kilo Kaybı İçin Aromaterapi Masajı

Kilo Vermek İçin Faydalı 3 Masaj

Kilo Vermek İçin Faydalı 3 Masaj

Aromaterapi masajı, aşırı yeme isteğini azaltan özel bir kilo verme masajı türüdür. Aynı zamanda stresi azaltmaya yardımcı olur. Çiçek, meyve, yaprak, kabuk ve tohum özlerinden elde edilen özel aromatik yağlar ile sorunlu bölgelere veya tüm vücuda masaj yapılır. Altı hafta boyunca greyfurt yağı, selvi yağı ve diğer yağlarla bir saatlik aromaterapi masajının karın yağını ve bel çevresini azaltmaya yardımcı olduğu bulunmuştur.

Bu masajı kullanan kişiler genellikle daha iyi uyuduklarını ve kas ağrılarının azaldığını söylemişlerdir. Aromaterapi masajı ayrıca stres ve depresyonu azaltmaya yardımcı olur. Bu da, tıkınırcasına yemek yeme veya hiç yememe isteğini azaltabilir (bu da metabolizmanın yavaşlamasına ve kilo alımına yol açar).

Biliyor musunuz?
Araştırmalar, lazer ışık tedavisi ile kombine edilen masajların cilt altı yağlanmayı azaltmada ve selülit görünümünü iyileştirmede daha etkili olduğunu göstermektedir.

Kilo verme masajları aşırı yağları azaltmanın harika bir yoludur. Karın yağını azaltabilir, kan dolaşımını artırabilir, kasları sıkılaştırabilir, sindirim fonksiyonlarını iyileştirebilir ve kan basıncını düşürebilirler. Kilo kaybı için deri kıvrımı masajı, lenfatik masaj ve aromaterapi masajı, bilim tarafından desteklenen bazı etkili masaj terapileridir. Bununla birlikte, lisanslı bir masaj terapistine danışın ve kilo vermek için doğru türde masaj yaptırın. Masaj terapilerinin faydalarını en üst düzeye çıkarmak için doğru rehberliği sağlayabilirler. Ayrıca, düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme, fazla yağın geri kazanılmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

 

 

 

Sevgili NHMAG okurları, Kilo Vermek İçin Faydalı 3 Masaj yazımızı beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Kilo Vermek İçin Faydalı 3 Masaj

YORUMLAR

WORDPRESS: 0