Bölgesel zayıflama trendleri

AnasayfaKilo Verme

Bölgesel zayıflama trendleri

Yaza girerken herkesin istediği şey, kendine güvenle plajlarda ve etkinliklerde parlamak.

Kilo Vermede Yeni Yaklaşım
Kasık Yağlarından Nasıl Kolayca Kurtulursunuz?
Kilo Vermek İçin Faydalı 3 Masaj

Bölgesel zayıflama… Kış aylarında kalın kıyafetler altında gizlenen bölgesel fazlalıklar birçok kişi için önemli bir sorun haline geliyor. Düzensiz ve sağlıksız beslenme ile uzun saatler masa başında hareketsiz çalışma, özellikle bel ve göbek çevresinde yağlanma problemlerine neden olabilir. Yazın gelmesiyle birlikte, bölgesel fazlalıklardan kurtulmak ve kilo vermek isteyenler beslenmeye dikkat etmeye ve spor yapmaya başlıyorlar. Ancak, bazı insanlar egzersiz ve sağlıklı beslenmeye rağmen istenmeyen yağlardan kurtulamıyorlar ve bu durumda ameliyatsız estetik müdahaleler devreye giriyor.

Son yıllarda, vücut şekillendirme ve bölgesel incelme konuları giderek popülerlik kazanıyor. İnsanlar, kendilerini daha sağlıklı ve güzel hissetmek için çeşitli yöntemlere başvuruyorlar. Özellikle, sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemelerine rağmen belirli bölgelerdeki inatçı yağlanma ve sarkmalarla başa çıkmakta zorlananlar için yeni nesil çözümleri Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş anlatıyor.

Tek seansta bölgesel fazlalıklardan kurtulabilirsiniz

Bölgesel yağlanma sorunu yaşayanlar için modern tıbbın sunduğu çeşitli teknolojik gelişmeler bulunuyor. Dr. Yasemin Savaş’a göre, Soğuk Lipoliz, Inshape Kas Atımı tedavisi, Mezoterapi ile Lipoliz tedavisi, Radyofrekans, Kavitasyon Ultrason Tedavisi ve AWT (Akustik Dalga Tedavisi) gibi yöntemler, bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme konusunda önemli bir fayda sağlıyor.

Bu tedavi yöntemleri arasında Soğuk Lipoliz tedavisinin özellikle vücut kitle indeksi normal olan veya biraz fazlasıyla mücadele edenler için ideal olduğunu belirten Dr. Savaş, şunları söylüyor:

“Normal kilosunda ancak lokal yağlanması olan veya sırt, karın, basen, yan simitler, kollar, bacak içleri, sırtta sütyen altları, göğüs altındaki kıvrımlar gibi belirli bölgelerindeki yağlanmaları diyet ve sporla giderilemeyen erkek ve kadın hastalar için kullanılan bir tedavi yöntemi.

Soğuk Lipoliz tedavisinde belirli bölgelerdeki yağlanmaları azaltmak için kontrollü soğutma kullanılır. Bu şekilde, kristalize olan yağ hücreleri azalır ve vücut görünümünde belirgin bir incelme sağlanır. Bir ya da iki seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunda önemli oranında azalma sağlanabiliyor.”

Birçok olumlu etki bir arada

Inshape Kas Atımı tedavisinin, invaziv olmayan ve güvenilir vücut şekillendirme sağlayan bir teknoloji olduğunu vurgulayan Dr. Yasemin Savaş, şunları dile getiriyor:

“Elektromanyetik alandan iletken elektriksel impulslarla kas üzerinde güçlü stimülasyon üretir. Inshape, çevredeki dokulara zarar vermeyecek şekilde optimize edilmiştir. Kasları otomatik egzersiz yapmaya zorlayarak, uygulama yapılan kas, gevşemeden yoğun egzersiz yapıyormuş gibi aşırı iş yükü alır. Prosedür, vücudunuzun kas ve yağ üzerinde istenen etkilere geleneksel egzersizlere kıyasla daha hızlı ve daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlar. Genelde ihtiyaca göre değişmekte olup 5 ila 8 seans arası haftada bir ya da iki olacak şekilde uygulama yapılır.”

Hem güçlenmek hem de incelmek mümkün

“Kasları güçlendirmeyi hedefleyen Inshape Kas Atımı tedavisi, kasları çalıştırırken aynı zamanda yağ hücrelerini de parçalayarak bölgesel kiloların verilmesine de destek olur.” diyen Dr. Savaş, bu tedavinin yüksek yoğunluklu odaklı elektromanyetik enerji kullanarak vücuda etki ettiğini söylüyor. Savaş, Inshape Kas Atımı tedavisinin etkisini ise şöyle açıklıyor:

“Bu enerji sayesinde tedavi edilen bölgedeki kasların kasılması sağlanır. Yarım saat gibi bir sürede kasların ortalama 20 bin defa kasılmasını sağlar. Kasların bu derece yoğun şekilde çalışması, sadece kas liflerinin yoğunluğunu artırmakla kalmıyor aynı zamanda tedavi edilen bölgedeki yağ yakımını da destekliyor.”

Hedef aynı yöntem farklı

Dr. Savaş bölgesel incelme için kullanılabilen diğer yöntemleri ise şöyle açıklıyor:

“Mezoterapi ile Lipoliz tedavisi, enjeksiyonlar yoluyla cilt altındaki yağ hücrelerini azaltmayı amaçlar. Bu yöntem, özellikle bacaklar, karın ve bel çevresi gibi bölgelerdeki bölgesel yağlanma sorunlarına etkili bir çözüm sunar. Cilt altına enjekte edilen ilaç sayesinde, dolaşımda düzelme ve lenfatik sistemde canlanma, hücre içi yağ metabolizmasının desteklenmesi sağlanır. Böylece cilt altı yağ dokusunda yağ hücre sayısı azalarak serbest kalmış yağ asitleri dolaşımla vücuttan atılır.

Bölgesel Zayıflama trendleri

Bölgesel Zayıflama trendleri

Kavitasyon Ultrason tedavisi, vücudun ihtiyaç duyduğu bölgede yoğunluğu azaltılmış ultrasonik ses dalgaları verilerek yağları azaltmaya yarayan bir zayıflama, bölgesel incelme ve aynı zamanda selülit problemlerine yönelik bir tedavi yöntemidir. Ayrıca cilt sarkıklarının tedavisinde de kullanılabilir. Kavitasyon Ultrason tedavisi, yağları parçalayıp su ile absorbe edip hücre duvarını bozarak açığa çıkan yağ ve yağ asitlerinin lenf yoluyla vücuttan atılımını sağlar. Tedavide bu teknolojiyi kullanan çok sayıda cihaz var. Ancak, önemli olan güvenli bir cihaz ile tedavi olmaktır.

AWT olarak adlandırılan ‘Akustik Dalga Terapisi’, vücudun belirli bölgelerine akustik ses dalgalarının uygulandığı bir yöntemdir. Akustik dalga üreten cihaz yardımıyla uygulanır, saniyeden kısa sürede defalarca titreşim üretir ve bu titreşimle vücudun istenen yerlerindeki tam kat doku uyarılır. Ses dalgalarıyla uyarılan bölgelerde sarkan ciltlere müdahale, selülit tedavisi ve bölgesel incelme sağlanabilir.

Son olarak, Radyofrekans tedavisi cilt sarkmaları, selülit ve bölgesel incelme tedavilerinde etkilidir. Yüksek frekanslı radyofrekans enerjisi kullanılarak cilt altındaki dokuların ısıtılması ve yeniden yapılanması sağlanır.

Unutmayın, herkesin vücut yapısı farklıdır ve her tedavi yöntemi herkes için uygun olmayabilir. Bu nedenle, bir medikal estetik uzmanına danışarak sizin için en uygun tedavi yöntemini belirlemeniz önemlidir.”

YORUMLAR

WORDPRESS: 0