En Yaygın Uygulanan 5 Diş Tedavisi

AnasayfaDiş Sağlığı

En Yaygın Uygulanan 5 Diş Tedavisi

Genel diş hekimlerinin her zaman gerçekleştirdiği beş yaygın diş prosedürü vardır. Bir kişinin diş sorunu varsa, muhtemelen beş tedaviden biriyle düzeltilebileceği ortaya çıktı.

Dişler Ve Diş Etleri İçin En İyi Vitaminler
Diş Estetiğinde En İyi Uygulamalar
Sağlıklı, Doğal Bir Gülümseme İçin 6 İpucu

En Yaygın Uygulanan 5 Diş Tedavisi… Genel diş hekimlerinin her zaman gerçekleştirdiği beş yaygın diş prosedürü vardır. Bir kişinin diş sorunu varsa, muhtemelen beş tedaviden biriyle düzeltilebileceği ortaya çıktı. Dişçide neler olup bittiğini merak ediyorsanız veya dişiniz ağrıyorsa, bu makale tam size göre.

İlgili: Çapraşık veya Çarpık Dişler Nasıl Düzeltilir?

En Yaygın Uygulanan 5 Diş Tedavisi

Genel diş hekimlerinin her zaman gerçekleştirmesi gereken beş prosedürün bir listesi:

1. Dolgular

Diş dolguları, çürük veya çürük olan dişleri tedavi etmek için kullanılır. Kırık olan yaralı dişleri onarmak için de kullanılabilirler.

Bir hasta diş ağrısından şikayet ettiğinde, diş hekiminin yaptığı ilk şey boşlukları ve çatlakları kontrol etmektir. Bunu dişi görsel olarak inceleyerek ve X-ışınları kullanarak yaparlar. Diş hekimi dişin doldurulması gerektiğini fark ederse dişi düzeltir.

Dişi uyuşturduktan sonra, diş hekimi iç dişteki çürümüş diş dokusunu çıkarmak için bir diş matkabı kullanacaktır. Daha sonra dişi bir diş dolgusu ile kapatmadan önce dişi suyla temizlerler.

Diş hekiminin yardımıyla hasta tercih ettiği dolgu tipini seçecektir. Altın, gümüş, porselen veya diş reçinesi dolguları arasından seçim yapabilirler.

En Yaygın Uygulanan 5 Diş Tedavisi

2. Diş Kaplamaları

Diş kronları, çürüme veya yaralanma nedeniyle ciddi şekilde hasar görmüş dişleri onarmak için kullanılır. Bir diş restorasyonu olarak, kronlar, zarar görmüş dişleri çekimden kurtaran hemen hemen tek şeydir. Ayrıca kozmetik kusurları düzeltmek için de kullanılırlar.

Genellikle, prosedürü tamamlamak için iki diş hekimi randevusu gerekir, çünkü çoğu kuronun bir diş laboratuvarında yapılması gerekir.

Bununla birlikte, bazı genel diş hekimleri kronları kendileri yapabilirler ve bu, bir hastanın tek bir günde diş kronunun yerleştirilmesini mümkün kılar.

Kuronlar, dişleri tamamen kaplayarak yeniler ve bu da onları daha fazla enfeksiyon veya hasardan korur.

3. Diş Çekimi

Çürük bir diş kurtarılamayacak kadar ileri gittiğinde, genel bir diş hekimi onu çeker. Gömülü bir diş dişeti itmeye çalışır ve başarısız olursa, diş hekimi onu çıkarır. Diş hekimi, büyümek isteyip istemediğine karar veremeyecek zahmetli ve ağrılı bir 20 yaş dişini de çekecektir.

Sorunlu diş diş etinin üzerindeyse, diş hekimi onu kemik yuvasından gevşeterek ve çekerek çıkaracaktır. Dişeti altında sorun yaratan diş, küçük ağız cerrahisi ile çekilir.

En Yaygın Uygulanan 5 Diş Tedavisi

4. Diş İmplantları

Gerçek dişleri değiştirmenin en iyi ve kalıcı yolu diş implantlarıdır. Diş implantlarının yerleştirilmesi, implantı hastanın çene kemiğine yerleştirmek için küçük ağız cerrahisini içerir.

İşlem birkaç ay sürse ve tamamlanması birkaç prosedür olsa da, diş implantlarının yerleştirilmesi hastaya kalıcı yapay dişler verir. İmplant destekli kuronlar ve takma dişler tıpkı gerçek dişler gibi çalışır.

5. Diş telleri

Diş telleri, dişleri estetik ve kolay temizlenebilir hale getirecek şekilde konumlandırmak için kullanılır. Ayrıca yemek yemeyi veya konuşmayı zorlaştıran kötü ısırıkları düzeltmek için de kullanılırlar.

Günümüzde takılan tüm diş tellerinin neredeyse %80’i 18 yaş altı kişilerin dişlerini hizalamak için kullanılmaktadır.

Diş Prosedürleri Korkulacak Bir Şey Değildir

Anestezi sayesinde dişlerinizi tedavi ettirmek ağrısız bir işlemdir. Diş probleminiz ne olursa olsun, genel diş hekiminizin dişlerinizi düzeltecek prosedürü sayısız kez uyguladığını bilmenin içiniz rahat olabilir.

 

 

Sevgili NHMAG okurları, En Yaygın Uygulanan 5 Diş Tedavisi haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet, Psikoloji, Astroloji, Burç Yorumları, Kişisel Gelişim, Pratik ve Sağlıklı Yemek Tarifleri gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG‘ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

En Yaygın Uygulanan 5 Diş Tedavisi

YORUMLAR

WORDPRESS: 0