Erkek Arkadaşınızdan Nasıl Özür Dilenir

AnasayfaYaşam

Erkek Arkadaşınızdan Nasıl Özür Dilenir

Sevgilinizden özür dilemek bazen zor olabilir, ancak bu ipuçları yardımcı olabilir.

Yeni Bir İlişkiye Girmenin Riskleri
Ayrılık Acısıyla Başa Çıkmanın 3 Yolu
Kıskanç Arkadaşların 8 İşareti ve Başa Çıkmanın Basit Yolları

Erkek Arkadaşınızdan Nasıl Özür Dilenir… Hatalar çok insani bir şeydir. Ancak onları görmezden gelmek ilişkileri mahvedebilir. Yani, bir şekilde işleri biraz batırdıysanız ve erkek arkadaşınızdan nasıl özür dileyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, sizi koruduk.

Erkek Arkadaşınızdan Nasıl Özür Dilenir

Sevdiğinizle bağınızı korumanın en iyi yolu, içten bir özürle yanlışı kabul etmektir. İçten bir ‘özür dilerim’ erkek arkadaşınızın kalbini geri kazanabilir. Ancak pişmanlığınızı ifade etmek için daha fazla kelimeye ihtiyacınız varsa yukarı kaydırın ve keşfedin.

İlgili: Partnerinize Sormanız Gereken 100 Eğlenceli İlişki Sorusu

Erkek Arkadaşından Duygularını İncittiği İçin Özür Dilemenin 7 Yolu

1. Tonunuzu Kontrol Edin

Kelimeler önemlidir ve tonunuz, ses düzeyiniz ve vücut diliniz de öyle. Özür dileme şekliniz ilişkinizi kurabilir veya bozabilir. Bu yüzden partnerinizden özür dilerken üslubunuzu kontrol etmelisiniz. Özür samimi gelmiyorsa, durumu karmaşıklaştırabilir ve olumsuz bir sonuca yol açabilir.

Bağırarak veya yüksek sesle, alaycı bir tonda konuşarak meseleleri tırmandırmamaya çalışın. Hem sinir bozucu hem de aşağılayıcı, bu hiçbir şeyi çözmez. En iyi sözler bile kızgın bir bakışla, yuvarlanan gözlerle ve samimiyetten yoksun bir ifadeyle söylendiğinde anlamsız olacaktır. Özür dilemek istemiyorsan, işleri daha da kötüleştirmektense geri çekilmek daha iyidir. Unutma, erkek arkadaşın boş bir özür dilediğini kolayca anlayabilir ve bu onun güvenini sarsabilir.

2. Özür Dilemeden Önce Sakin Olun

Anın hararetinde, kastetmediğiniz sözler söyleyebilirsiniz. Böyle bir senaryoda, “Üzgünüm” gibi kelimeler, ardından “görüşlerimi anlamaya çalışmıyorsun” geldiğinde kulağa pek hoş gelmiyor. Bu yüzden, özür dilemeden önce sakinleşmek ve duygularınızı düşünmek için biraz zaman ayırın. Aceleci olma; aksi takdirde, ilişkinizdeki gerilimi atlatmak istediğiniz anlamına gelebilir.

Erkek Arkadaşınızdan Nasıl Özür Dilenir

3. Eylemlerinizin Sorumluluğunu Alın

Özrünüzü netleştirin ve haksızlığa uğradığı için pişmanlık gösterin. Eylemlerinizden sorumlu olun ve suçu en aza indirmeye, haklı göstermeye veya paylaşmaya çalışmayın. Bu senin özrün, o yüzden neyi yanlış yaptığına odaklan.

Hemen konuya girin ve vicdan azabı ve yarayı iyileştirmeye olan bağlılığınız hakkında konuşun. “Seni incittiğimi ve yanlış anladığımı fark ettim” gibi cümleler kullanabilirsiniz. Onu gerçekten neyin incittiğinin ayrıntılarını ve sorunu çözmek veya tekrarını önlemek için ne yapacağınızı ekleyin.

4. Duygularına Saygı Duyun ve Anlayın

Erkek arkadaşınızın sizi hemen affetmesini ve özrünüzü anında kabul etmesini bekleyemezsiniz. İyileşmesi ve incitici duygularını boşaltması için biraz zamana ihtiyacı olabilir. Erkek arkadaşınızın size neden kızgın olduğunu anlamaya çalışın ve hayal kırıklığını ve hüsranını dile getirmesi için ona biraz “ben” zamanı tanıyın.

Bağışlanma talep etmeyin veya beklemeyin – en azından hemen değil. Aksi halde ağzını kapatabilir ve sizi dinlemekten kaçınabilir. Bunu ona yüklemek yerine, bakış açısına saygı duyun ve anlayın. “Lütfen beni affet” diye dırdır etmek yerine, “Umarım bir noktada beni affedebilirsin” deyin. Kontrol edebileceğiniz şeylere odaklanın ve konuşmak isterse sabırla dinleyin.

5. Mazeret Üretmeyin

Pişman olduğunuzu gösterin ve sözlerinizi yerine getirin. Davranışınızı haklı çıkarıyorsanız, özür dilemeye hazır olmadığınızı gösterir. Eylemleriniz, gerçek pişmanlık duyguları ve ifadelerinden ziyade, onun iyiliğini geri kazanmak için bir hileden başka bir şey değildir.

Özrünüzle bir çözüm önerdiyseniz, bunu özverili, dikkatli eylemlerle desteklemeye istekli olduğunuzdan emin olun. Önemli bir davranış değişikliği olmadan özrünüz eksik kalır. Her seferinde aynı özrü dile getirdiğinizde ve bu tür davranışları normalleştirmeye çalıştığınızda, erkek arkadaşınız için daha az inandırıcı ve kabul edilebilir hale gelecektir.

Erkek Arkadaşınızdan Nasıl Özür Dilenir

6. Konuyu Ayrıntılı Olarak Tartışın

Birisi incindiğinde, duyguları dikkatsiz sözlere ve düşüncesiz hatalara verilen basit bir tepkiden çok daha derindir. Örneğin, eşiniz randevu gecenize geç kaldığınız için size kızabilir, ancak bu yüzeysel bir sorundur. Muhtemelen onu görmezden geldiğinizi, önceliğiniz olmaktan çıktığını veya ilişkiyi sürdürmek için yeterince çaba göstermediğinizi düşünüyor.

Özre veya hataya odaklanmak yerine konuyu derinlemesine araştırın ve onun duygularına öncelik verin. Anlamsız, içi boş bir özür yüzü kurtaracak ve anlık bir dolgu görevi görecektir, ancak gerçek ve samimi bir özür onaylayıcı olabilir ve erkek arkadaşınızın yoluna devam etmesine yardımcı olabilir.

7. İlişkiniz Üzerinde Çalışın

Sağlıklı bir ilişkiyi sürdürmek için çok çalışmak gerekir. İkiniz de sorunların sonsuz ve çözülmesi zor göründüğü yerlerde sürekli olarak kavga ediyorsanız, daha iyi iletişim için bir ilişki danışmanından yardım isteyin. İlişkiniz üzerinde çalışmak için ne kadar istekli olduğunuzu ve sorunları çözmeyi dört gözle beklediğinizi ifade edin. Erkek arkadaşın, hatalarla nasıl başa çıktığını ve konuyu yapıcı bir şekilde çözdüğünü takdir edecek.

 

Sevgili NHMAG okurları, Erkek Arkadaşınızdan Nasıl Özür Dilenir haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

 

Erkek Arkadaşınızdan Nasıl Özür Dilenir

YORUMLAR

WORDPRESS: 0