Meditasyona Başlamak İçin 5 İpucu

AnasayfaMeditasyon

Meditasyona Başlamak İçin 5 İpucu

Yaratıcılığın Kilidini Açmak İçin Farkındalık Meditasyonu
Farkındalık Meditasyonu: Acıyla Başa Çıkmanın Bilimsel Yolu
Pelin Tulgar: Nefesin Gücüyle Dönüşüm

Meditasyona Başlamak İçin 5 İpucu…

1. Erken başlayın.

Sabah ilk iş meditasyon yapmaya çalışın. Bu şekilde, gerçekten yapıldığından ve gün daha telaşlı hale geldikçe yapılacaklar listesinden çıkmadığından emin olabilirsiniz. Ayrıca, sabah meditasyonu güne başlamak için güzel bir yol olabilir – yenilenmiş, uyanık ve dikkatli bir gün için yoldasınız.

2. Aynı zaman, aynı yer.

Sabah meditasyon yapamıyorsanız, her gün aynı saatte ve aynı yerde meditasyon yapmayı taahhüt etmeye çalışın. Uygulamanızı normal günlük rutininizin düzenli bir parçası haline getirmek, kalıcı bir alışkanlık geliştirmenin anahtarıdır.

3. Konum hakkında yaratıcı olun.

Evet, tutarlılık için düzenli meditasyon uygulamanızın her gün aynı yerde yapılması önerilir. Ama bazen bu basitçe mümkün değildir. Meditasyonla ilgili harika olan şey, evde, işte, parkta, hatta yoğun bir havaalanında yürürken bile her yerde uygulanabilmesidir. Huzur bulabildiğiniz ve rahatsız edilmediğiniz sürece nerede olduğu önemli değil.

4. Bağdaş kurarak oturmayın (rahat olduğunu düşünmüyorsanız).

Meditasyon yapmak için bağdaş kurup oturan insanların basmakalıp görüntülerini unutun; Çoğu insan için bu pozisyon rahatsız edici ve dikkat dağıtıcı olabilir. En önemli şey, sizin için en rahat olan meditasyon pozisyonunu bulmaktır (ve eğer bu sadece bağdaş kurup oturmaksa, o zaman elbette bu tamamen iyi olur).

5. Sizin için en iyi pozisyonu bulun.

En uygun şekilde iş bulduğumuz dört meditasyon pozisyonu vardır. Kendinizi çok dik oturmaya zorlamanıza gerek yok. Çok dik durursan, zihnin çok gergin olur. Çoğu insan için ideal meditasyon pozisyonu arada bir yerdedir: bir sandalyede veya bir kanepede veya kanepede oturmak, kollar ve bacaklar çaprazlanmamış, ayakları yere düz basmak, arka tarafın altına bir minder veya kıvrılmış havlu, böylece sırt doğal olarak durur.

 

Meditasyona Başlamak İçin 5 İpucu… 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0