Mutlu Olmak İstiyorsanız Bu 5 Şeyi Yapmayın

AnasayfaYaşam

Mutlu Olmak İstiyorsanız Bu 5 Şeyi Yapmayın

Günlerinizi kasvetli buluyorsanız ve sürekli somurtuyorsanız, mutluluğunuzu geri kazanmak için değişiklikler yapabilirsiniz.

Sözlerini Tutmayan İnsanlar
Daha Mutlu Bir Hayat İçin 7 İpucu
Kadınların Erkeklerde Çekici Bulduğu 10 Şey

Mutlu Olmak İstiyorsanız Bu 5 Şeyi Yapmayın

“Mutluluk hazır bir şey değildir. Kendi eylemlerinizden gelir.” Dalay Lama XIV

Günlerinizi kasvetli buluyorsanız ve sürekli somurtuyorsanız, mutluluğunuzu geri kazanmak için değişiklikler yapabilirsiniz. Bir kadın olarak, her zaman bir ahtapot gibi çok fazla şeyle uğraşmaya mı çalışıyorsunuz? Yoksa bir ilişkiden çok şey mi bekliyorsunuz? O gülümsemeyi geri getirmek istiyorsanız, bu listeye göz atın ve mutlulukla ilgili beş yapılmaması gereken şeyin farkına varın. Onları uygulayın ve mutluluğa giden yolda olacaksınız!

1. Çok Meşgul Olmayın

“Her insan hiçbir sorunla karşılaşılmadığı, çözüm aranmadığı bir günü hak eder. Her birimizin, bizden geri çekilmeyecek kaygılardan geri çekilmesi gerekiyor.” Maya Angelou

Sorumluluklar kaçınılmaz olsa da, stres isteğe bağlıdır. Hiçbir gerilimin mutluluğunuzu bozmasına izin vermeyin. Her şey vermek ve almakla ilgili. Görevleriniz için çok fazla zaman, enerji ve emek harcıyorsanız, yakıt ikmali yapmayı unutmayın. Kendinizi her şeyden ayırın ve kaygısız “benim zamanım”ın tadını çıkarın.

2. Jokerleri Önemsemeyin

“Neden başkalarının bizim hakkımızda ne düşündüğü hakkında endişelenelim, onların görüşlerine kendimizden daha fazla mı güveniyoruz?” Brigham Young

Bazı insanlar size her türlü hoş olmayan etiketi koyacaktır. Bırakın onları. Söylediklerine katılıp katılmadığınızı kendinize sormalısınız. Bahse girerim yapmazsın. Onların onayına veya hayranlığına ihtiyacınız yok. Hayatında sadece parlak ve güzel şeylere izin ver. Bu zayıf, zavallı şakacılar dikkatinizi hak etmiyor. Boşverin onları.

3. Cimri Olmayın

“Saçınıza hindistancevizi yağı sürün, egzersiz yapın, sıcak duş alın, cildinize losyon sürün, kendinizi iyi hissettiren yiyecekler yiyin, gerin, yatakta uzanın ve sizi mutlu eden müzikler dinleyin. Sadece sen yap.” Anonim.

Çok çalışıyorsunuz ve her zaman kendinizin en iyi versiyonu olmaya çalışıyorsunuz. Ancak, kendinizi şımartırken cömert olmayı unutmayın. Sevdiğiniz bir şeyin tadını çıkarmak için zaman veya para harcayın. Hayır… Sizden hemen 10 karatlık bir pırlanta yüzük almanızı istemiyoruz. Büyük bir şey olmak zorunda değil. Her küçük zevk ve kendinize bakmak için yaptığınız her şey ruhunuzu keyifli hale getirebilir.

4. Çok Bağımlı Olmayın

“Kendinle çık. Kendinizi yemek için dışarı çıkarın. Patlamış mısırınızı sinemada kimseyle paylaşmayın. Tek başına bir sanat müzesinde dolaşın. Tuvallere aşık olun. Kendine aşık ol.” Anonim.

Mutluluğunuzu başkalarının ellerine bırakmayın. Size çiçekler, hediyeler ve en önemlisi sevgi vermesini her zaman bekleyemezsiniz. Kendinle olmayı öğren. Evet, sen, yalnız. Kendine saygılı ol. Kalbinizi ve isteklerinizi dinleyin ve bunları kendiniz gerçekleştirin. Yalnızca başkalarına güvenmeyin; kendinize neşe verin.

5. Kendinizi Küçümsemeyin

“Ben çok güzelim, bazen insanlar beni görünce ağlarlar. Ve bunun gerçekte nasıl göründüğümle hiçbir ilgisi yok, sadece kendime güzel olduğumu söyleme gücünü verdim ve eğer bunu yapabilirsem, belki onlar için de bir umut vardır. Ve güzel ve çirkin arasındaki büyük ayrım ortadan kalkacak. Çünkü hepimiz seçtiğimiz şeyiz.” Margaret Cho…

Hiçkimse medyanın güzellik standartlarına uymak zorunda değil. Karşılaştırma sadece güveninizi ve mutluluğunuzu zedeler. Şimdi aynaya bakın ve “Peki ya zayıf değilsem? Peki ya mükemmel değilsem?” Gerçek şu ki, kimse mükemmel değildir. Olduğun gibi sev. Ve unutma, mutlu olmak için güzel olmana gerek yok; güzel olmak için mutlu olmak gerekir.

 

 

Mutlu Olmak İstiyorsanız Bu 5 Şeyi Yapmayın

YORUMLAR

WORDPRESS: 0