Egzersizin zihinsel sağlığa faydaları

AnasayfaSağlık

Egzersizin zihinsel sağlığa faydaları

Samsun Atasam Hastanesi’nde Minimal İnvaziv Bypass Cerrahisi
2023’e Damga Vuracak En İyi 10 Sağlık Trendi
Fındığın Metabolik Sendrom Üzerindeki Olumlu Etkileri

Egzersizin zihinsel sağlığa faydaları… Son zamanlarda stresli veya enerjiniz eksik mi hissediyorsunuz? Yeni araştırmalar, farkındalık uygulamalarını düzenli egzersizle birleştirmenin, her ikisinin de tek başına uygulanmasından daha güçlü bir çözüm olabileceğini öne sürüyor. Bilimadamları, 20.000’den fazla yetişkin üzerinde yapılan 35 klinik deneyi analiz ettikten sonra, bilinçli hareketlere katılanların ruh hali, kaygı ve depresyon puanlarının arttığını buldu.

Egzersizin zihinsel sağlığa faydaları

Farkındalık, motivasyonu artırarak, rahatsızlığın üstesinden gelerek ve tutarlı çabayı teşvik ederek egzersizin tüm potansiyelini ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor gibi görünüyor. Bu etkinin ardındaki mekanizmaları açıklamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç var, ancak bunların arasında muhtemelen inflamasyonun azalması, beyin yollarının optimize edilmesi ve hatta nörolojik ödül yollarının dahil edilmesi yer alıyor.

NHMAG, bu yeni araştırmanın önemini açıklayan çalışma yazarı Masha Remskar ile konuştu: “Hem fiziksel aktivite hem de farkındalık uygulamasının köklü psikolojik faydaları var. Bununla birlikte, mevcut araştırma çalışmalarını gözden geçirdiğimizde, çalışmamız şunu gösteren ilk çalışmalardan biridir: İkisi birleştirildiğinde olumlu etkiler nasıl artırılabilir?”

Bu sonuçları doğrulamak ve açıklamak için hala daha büyük denemelere ihtiyaç duyulsa da, bugün bu yararlı birleşik etkiden yararlanmaya başlayabilirsiniz; vücudunuzu rahatlatmak ve zihninizi susturmak sizi daha iyi bir refaha giden yola koyabilir.

Farkındalık ve egzersize nasıl başlanır

Farkındalık uygulamalarını deneyin, atölye çalışmalarına katılın veya terapistlere danışın.
Kısa dikkatli yürüyüşler yaparak veya onarıcı yoga deneyerek küçük başlayın.
Farkındalık ve duygusal refahı denemek için stratejilerimizi keşfedin.

 

Sevgili NHMAG okurları, Egzersizin zihinsel sağlığa faydaları yazımızı beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

 

Egzersizin zihinsel sağlığa faydaları

YORUMLAR

WORDPRESS: 0