Türk Oftalmoloji Derneği Dünyayı Büyüledi

AnasayfaSağlık

Türk Oftalmoloji Derneği Dünyayı Büyüledi

Siyah Kuru Üzümün Cilde Saça Ve Sağlığınız İçin 8 İnanılmaz Faydası
Anne Sütünün 5 Önemli Faydası
Kadın Sağlığı İçin Hayati Önem Taşıyan Vitaminler

Türk Oftalmoloji Derneği’nin 8. Canlı Cerrahi Sempozyumu’nda 70 göz ameliyatı yapıldı ve 1400 göz hekimi tarafından canlı izlendi.

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD), Ankara Bilkent Şehir Hastanesi iş birliği ile 8. Canlı Cerrahi Sempozyumu’nu gerçekleştirdi. Sempozyum boyunca 70 göz ameliyatı yapıldı ve bu ameliyatlar ulusal ve uluslararası alandan yaklaşık 1400 göz hekimi tarafından canlı olarak izlendi. Etkinlikte 250 sağlık personeli görev aldı ve 70 hasta sağlığına kavuştu.

Türk Oftalmoloji Derneği’nin Misyonu

Türkiye’deki göz doktorlarını temsil eden tek dernek olan Türk Oftalmoloji Derneği, göz hekimlerinin mesleki gelişimini dünya standartlarında sağlamak amacıyla eğitim organizasyonları düzenlemeye devam ediyor. Canlı Cerrahi Sempozyumu, derneğin Ulusal Kongre’den sonra en önemli ve ilgi gören etkinliklerinden biri haline geldi.

Türk Oftalmoloji Derneği

4 Gün Boyunca Canlı Ameliyat Yayınları

06-09 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen sempozyumda, çeşitli göz ameliyatları canlı olarak yayınlandı. Ameliyatlar yüksek çözünürlüklü olarak Bilkent Otel ve Kongre Merkezi’nde katılımcılar ve çevrimiçi olarak yurtdışından katılan göz hekimleri tarafından izlendi.

Türk Oftalmoloji Derneği

Eğitim ve Teknoloji Paylaşımları

Türk Oftalmoloji Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Huban Atilla, sempozyumun Türk Oftalmoloji Derneği’nin farklı birimlerinin katkılarıyla gerçekleştirildiğini belirtti. Canlı yayınlar ve tartışma oturumları sayesinde teknolojik gelişmeler ve yenilikler katılımcılarla paylaşıldı.

Sempozyumun Katılımcıları ve Ameliyat Sayısı

Prof. Dr. Huban Atilla, sempozyuma ülkemizden ve dünyanın dört bir yanından 1400 göz hekiminin katıldığını ifade etti. 250 sağlık personeli ile 4 gün boyunca yapılan 70 ameliyat, göz hekimlerinin bilgi ve tecrübelerini paylaşmalarına imkan tanıdı.

Dünya Kalitesinde Bir Etkinlik

Prof. Dr. Huban Atilla, teknik özellikleri, canlı yayın kalitesi ve yapılan ameliyatların çeşitliliği ile sempozyumun dünya standartlarında olduğunu vurguladı. Sempozyumun her aşamasında yoğun emek harcayan ekiplere ve katılımcılara teşekkür etti.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0