Siyah Noktaları Gidermek İçin Hidrojen Peroksit Nasıl Kullanılır?

AnasayfaCilt Bakımı

Siyah Noktaları Gidermek İçin Hidrojen Peroksit Nasıl Kullanılır?

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Tüketmeniz Gereken En Önemli Yiyecekler!
Siyah Noktaları Gidermek İçin Çay Ağacı Yağı Kullanmanın 6 Basit Yolu
Karma Ciltler İçin 5 Yaz Yüz Paketi

Siyah Noktaları Gidermek İçin Hidrojen Peroksit Nasıl Kullanılır?.. Siyah noktalar, hava ile temas ettikten sonra oksitlenmiş ve siyaha dönüşmüş cilt kalıntıları ve yağ ile dolu genişlemiş gözeneklerdir.

Siyah Noktaları Gidermek İçin Hidrojen Peroksit Nasıl Kullanılır?

Siyah noktaları gidermek için hidrojen peroksit kullanımı oldukça yaygındır. Hidrojen peroksit hafif bir antiseptik ve ağartma maddesidir ve sıklıkla dermatolojik ve endüstriyel amaçlar için kullanılır. Ancak doğru kullanılmadığı takdirde aşındırıcı olabileceğinden, nasıl güvenli bir şekilde kullanılacağını tam olarak anlamanız gerekir. Hidrojen peroksit kullanarak etkili ve güvenli bir şekilde siyah noktaların nasıl çıkarılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Siyah noktalar, gözeneklerinizde tıkanan yağın oksitlenmesi sonucu oluşan bir sivilce şeklidir (3). Cildiniz kahverengimsi veya siyahımsı bir renk alır. Piyasada bulduğunuz sözde siyah nokta giderici ürünler vaat ettikleri gibi çalışmıyor. İhtiyacınız olan şey, siyah noktalardan etkili bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olan ve size harika görünen bir cilt veren bir ev ilacıdır. Böyle bir çare hidrojen peroksittir.

Siyah Noktaları Kaldırmak İçin Hidrojen Peroksit Nasıl Kullanılır:
Siyah noktaları gidermek için hidrojen peroksit tedavisi kullanmak basittir. Tek yapmanız gereken:

Cildinizdeki fazla yağı, bakterileri ve diğer safsızlıkları gidermek için yüzünüzü hafif bir temizleyici ile yıkayın. Su ile yıkayın ve kurulayın.

Siyah Noktaları Gidermek İçin Hidrojen Peroksit Nasıl Kullanılır?

Ardından, cildinizin siyah noktalardan etkilenen bölgelerini pul pul dökün. Şeker ve su ile yapılan bir macun olan ev yapımı bir yüz peelingi kullanabilirsiniz. Oksitlenmiş siyah nokta yüzeylerinin çıkarılmasına yardımcı olmak için hafif aşındırıcı olacaktır. İyice durulayın.

Şimdi hidrojen peroksit tedavisinin zamanı geldi. Bir pamuğu %3 hidrojen peroksit ile nemlendirin ve siyah noktalarınıza nazikçe silin. Hidrojen peroksit saçınızı beyazlatabileceğinden, kaşlarınızdan ve saç çizginizden kaçındığınızdan emin olun.

Cildinizi henüz nemliyken jojoba, avokado veya zeytinyağı ile nemlendirin. 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile yüzünüze masaj yapın. Nemi tutarak cildinizi pürüzsüzleştiren ve koruyan bir yumuşatıcı görevi görür.

Siyah Noktaları Gidermek İçin Hidrojen Peroksit Nasıl Kullanılır?

Enzimatik olarak üretilen hidrojen peroksitin topikal uygulaması akneyi hafifletmeye yardımcı olabilir. Akne ve siyah nokta izlerini gidermek için de kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken pul pul dökmek ve ardından bir pamuk top kullanarak, etkilenen bölgeleri eşit miktarda hidrojen peroksit ve sudan oluşan bir solüsyonla ovmak. Gece boyunca bırakın ve sabah yıkayın. Zamanla, parlak ve berrak görünen bir cilde sahip olacaksınız.

,Topikal uygulama için %3 hidrojen peroksit kullanmak güvenlidir. %35’lik bir hidrojen peroksit solüsyonu kullanıyorsanız, %3’lük bir solüsyon elde etmek için bir çay kaşığını bir litre suyla seyreltin.

Hatırlanması Gereken İpuçları:

Cildinizi tahriş edeceği ve olması gerekenden daha fazla stratum corneum çıkaracağı için cildinizi asla aşırı pul pul dökmeyin. Bu, cildinizin nem kaybetmesini önleyen ve enfeksiyonu uzak tutan, bağlı, ölü deri hücreleri tabakasıdır.
Cildinizde hidrojen peroksit kullanmak istemiyorsanız, bunun yerine limon suyunu tercih edebilirsiniz. Bu, sivilce ve sivilcelerin yanı sıra yara izlerini gidermek için başka bir harika ev ilacıdır.

Tercih ederseniz, cildinizi pul pul dökmek için şeker yerine tuz kullanabilirsiniz. Ancak tuzun cildinizi kurutacağını unutmayın. Şeker bir nemlendiricidir, yani nemi havadan cildinize çekmeye yardımcı olur. Aynı zamanda, gözeneklerinizdeki sebum tıkaçlarını yumuşak tutan iyi bir alfa hidroksi asit kaynağıdır.

Siyah Noktaları Gidermek İçin Hidrojen Peroksit Nasıl Kullanılır?

Hidrojen peroksit kullanırken her zaman gözlerinizle temastan kaçınmaya dikkat edin. Gözünüze kaçarsa, hemen suyla yıkayın. Herhangi bir sorun yaşarsanız, hemen bir tıp uzmanını ziyaret edin.

Haftada 1 ila 2 kez peeling peelingi kullanın. Bu, gözenekler üzerinde çalışacak ve cildinizde siyah noktaların görünmesini önleyecektir.

Cildinizi yatıştırmaya ve iyileştirmeye yardımcı olmak için her zaman hafif bir yüz temizleyici ve nemlendirici kullanın. Tamamen doğal ürünler, özellikle sivilce ve diğer cilt problemleriniz olduğunda en iyisidir.

 

 

Sevgili nhmag okurları, Siyah Noktaları Gidermek İçin Hidrojen Peroksit Nasıl Kullanılır? haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0