Hamile Kadınlar İçin Limon Suyunun Kanıtlanmış 8 Faydası

AnasayfaBeslenme

Hamile Kadınlar İçin Limon Suyunun Kanıtlanmış 8 Faydası

Tüm bebek bekleyen anneler için kalsiyum oksidin fantastik avantajlarından yararlanmanın zamanı geldi.

B12 Vitamini hakkında bilmeniz gerekenler
Vegan Diyetinin 7 Tehlikeli Yan Etkisi
Beyninizi Besleyin: Odaklanmayı Artıran Besinler

Hamile Kadınlar İçin Limon Suyunun Kanıtlanmış 8 Faydası… Meyveler, vitamin ve mineral bakımından yüksek oldukları için hamile bir kadının diyetinin önemli bir parçasıdır. Bununla birlikte, genel sağlık yararlarına rağmen hamilelik sırasında bazı meyvelerden kaçınılmalıdır. En yaygın karışıklıklardan biri, hamilelik sırasında limon suyu alımı ile ilgilidir. Hamileyken limon suyu içmek güvenli mi? Bekleyen annelerin sıklıkla sorduğu soru budur. Kısa cevap evet.

Hamile Kadınlar İçin Limon Suyunun Kanıtlanmış 8 Faydası

Hamilelik sırasında, vücudunuzun beslenme ihtiyaçları değişir ve artık iki hayatı beslemek için yemek yemeniz gerekir. Ancak tıkınırcasına yemek, gidilecek yol değildir. Kendinizin ve bebeğinizin beslenme ihtiyaçlarını aşırıya kaçmadan karşılamak konusunda çok dikkatli olmalısınız. Bu kolay bir iş değil, ama bundan paniğe kapılmayın! Hamileliğinizi güvenli ve sağlıklı tutmak için ihtiyacınız olan tek şey biraz bilgi ve araştırma. Hamilelik sırasında limon suyu alımı ve bu heyecan verici dönemde size nasıl fayda sağlayabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Aşağı kaydır!

Hamilelikte Limon Suyu İçmek Güvenli mi?

Hamile kadınlar genellikle dehidrasyondan muzdariptir. Meyve suları, çok sayıda besinsel fayda sağlamanın yanı sıra hamile bir vücudu nemli tutabilen sağlıklı sıvılardır. Meyve suları denilince akla gelen ilk kelime limon suyudur! Çoğu narenciye gibi misket limonu da harika bir C vitamini kaynağıdır. Ancak limon suyu hamile kadınlar için ne kadar güvenlidir? Birçok kadın hamilelikleri sırasında limon suyu ister. Bunun nedeni vücuttaki C vitamini eksikliği olabilir. İşte dipnot: Limon suyu hamilelik sırasında kesinlikle güvenlidir! Bu seni mutlu etti, değil mi? Artık o bardak suyu güvenle içebilirsiniz!

Limon suyunu daha uzun süre taze tutmak için her zaman cam bir kapta saklayın. Cam reaktif olmayan bir malzeme olduğu için meyve suyunun tadını etkilemez.

Hamilelikte Limon Suyunun Faydaları

Hamilelik sırasında limon suyu içmek tıp doktorları tarafından güvenli kabul edilmiş ve herhangi bir yan etkisi bildirilmemiştir. Aslında, bu lezzetli meyve suyu hamilelik sırasında ek sağlık yararları sağlayabilir:

1. C Vitamini Kaynağı

Hamile kadınlar genellikle C vitamini eksikliğinden muzdariptir. Misket limonu gibi turunçgiller mükemmel C vitamini kaynaklarıdır (1). Bu nedenle, düzenli olarak limon suyu alımı, vücuda ek bir C vitamini dozu sağlayabilir ve vitamin takviyesi ihtiyacını azaltabilir.

2. Kabızlığı ve Hazımsızlığı Tedavi Eder

Hamile Kadınlar İçin Limon Suyunun Kanıtlanmış 8 Faydası

Hamile Kadınlar İçin Limon Suyunun Kanıtlanmış 8 Faydası

Kabızlık ve hazımsızlık hamileliğin ayrılmaz bir parçasıdır. Karaciğer uyarıcısı olan limon suyu, hassas bağırsak hareketini kontrol eder, böylece kabızlık ve ishal gibi durumları önler. Düzenli limon suyu tüketimi bağırsak hareketlerini kolaylaştırabilir ve sizi sulu tutmanın yanı sıra hazımsızlığı tedavi edebilir.

Bağırsak hareketlerinizi kolaylaştırmak için sabah erken saatlerde limon suyu içtiğinizden emin olun.

3. Antioksidan Açısından Zengin

Misket limonundaki C vitamini içeriği güçlü bir antioksidandır (1). Böylece limon suyu, toksinleri ve serbest radikalleri sisteminizden atmak için harika bir temizleyici görevi görür. Hamileliği olan herhangi bir kadının size söyleyeceği gibi – hamilelik sırasında soğuk algınlığı eğlenceli değildir! Limon suyu kesinlikle sizi korkunç soğuk algınlığından ve diğer bazı enfeksiyonlardan korumaya yardımcı olacaktır.

4. Doğmamış Çocuğa Faydalıdır

Hamile Kadınlar İçin Limon Suyunun Kanıtlanmış 8 Faydası

Hamile Kadınlar İçin Limon Suyunun Kanıtlanmış 8 Faydası

Sadece siz değil, doğmamış çocuğunuz bile tükettiğiniz limon suyundan fayda görebilir! Kireç, doğmamış çocukta kemiklerin oluşmasına yardımcı olduğu ve beyin ve sinir hücrelerinin gelişimini kolaylaştırdığı düşünülen yüksek düzeyde potasyum içerir. Ancak, bu konuda daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

5. Yüksek Tansiyonu Yönetmeye Yardımcı Olur

Yüksek tansiyon vücudunuz için iyi bir haber değildir, özellikle hamileyken. Kronik yüksek tansiyon, bir kadını bebeğini erken doğurmaya zorlayabilen hayatı tehdit eden bir durum olan preeklampsiye yol açabilir. Doktorunuzun onu her ziyaretinizde kan basıncınızı kontrol etmesinin bir nedeni var! Çalışmalar, narenciye yaprağı özlerinin kan basıncınızı düşürmeye yardımcı olabileceğini göstermektedir (2). Limon suyu, kan basıncını düşürmeye yardımcı olabilecek magnezyum ve potasyum içerir. Bununla birlikte, bu konuda daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır. Potasyum ve lif açısından zengin bir diyetin ardından misket limonu suyu ile birlikte preeklampsiyi önlemeye yardımcı olabilir. Yarım kireci bir bardak suya sıkabilir ve solüsyona iki yemek kaşığı krem tartar ekleyebilirsiniz. Bunu günde bir kez üç günde bir içmek kan basıncını normalleştirmeye yardımcı olacaktır.

6. Ayak Şişliği Tedavisi

Hamile Kadınlar İçin Limon Suyunun Kanıtlanmış 8 Faydası

Hamile Kadınlar İçin Limon Suyunun Kanıtlanmış 8 Faydası

Ödem sağlıklı değil ve güzel de değil! Yaygın olmasına rağmen, şiş ayaklar hantal ve ağrılı olabilir. Burada da limon suyu imdadınıza yetişebilir! Bir bardak ılık su ile bir çay kaşığı misket limonu suyu içmek hamilelikte ödemin azalmasına yardımcı olabilir. Ağrıyı ve şişliği yatıştırmak için Epsom tuzu ve limon suyuyla ılık su banyosu da yapabilirsiniz.

7. Doğumu Kolaylaştırır

Hamilelik başka, doğurmak başka! Çoğu kadın doğum yapmaktan korkar. Ve onları kim suçlayabilir? Peki, limon suyu nasıl yardımcı olabilir? Balla karıştırılan limon suyu doğumu ve doğumu kolaylaştırabilir. Bu karışımı hamileliğin beşinci ayından doğuma kadar tüketmeniz gerekecek.

8. Diğer Faydaları

Hamilelik sırasında düzenli olarak limon suyu alımı, mide ekşimesi ve şişkinlik gibi hamilelikle ilgili çeşitli rahatsızlıkları önler. 250 mL suya bir çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu ekleyin. Suyu suyla seyreltmek, mide asidi üretimini ve mide ekşimesini azaltmaya yardımcı olur. Asit geri akışını önlemek için suyu yemekten 20-30 dakika önce içtiğinizden emin olun.

İyi bir kalsiyum ve magnezyum kaynağı olan limon suyu, astım, soğuk algınlığı, iskorbüt ve ateş gibi rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olur. Ayrıca demirin uygun şekilde emilmesini kolaylaştırır, böylece hamilelik sırasında kansızlığı önler.

 

 

 

Sevgili NHMAG okurları, Hamile Kadınlar İçin Limon Suyunun Kanıtlanmış 8 Faydası yazımızı beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Hamile Kadınlar İçin Limon Suyunun Kanıtlanmış 8 Faydası

YORUMLAR

WORDPRESS: 0