Kadınları Anlamak

AnasayfaYaşam

Kadınları Anlamak

Erkekler ve kadınlar birbirlerinden yalnızca fiziksel olarak değil, aynı zamanda düşünce ve davranış biçimleri bakımından da farklılık gösterirler.

Güçlü Bir Kadının Asla Yapmayacağı 5 Şey
Kadınların Güven Sorunlarının Gerçek Nedenleri
Kendinizi Sevmenize Yardımcı Olacak En İyi 6 Kendini Sevme Alıntısı

Kadınları Anlamak… Erkekler ve kadınlar birbirlerinden yalnızca fiziksel olarak değil, aynı zamanda düşünce ve davranış biçimleri bakımından da farklılık gösterirler. Kadınları anlamak birçok erkek için kolay değildir. Siz de mantıklı ve rasyonel düşünen erkek cinsiyetinin tipik temsilcilerinden misiniz? Kadınlar farklı şekilde işaretler. Duygular “onun” için “onun” için çok daha önemlidir.

Kadınları Anlamak

Bir kadının duygusal durumunun hormon düzeyine bağlı olduğu sıklıkla iddia edilir. Ancak bu bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Kadınlar da tıpkı erkekler gibi rasyonellik yeteneğine sahiptir, amaçlı düşünebilir ve gerçekçi değerlendirmelere göre karar verebilir. Bunun en iyi örnekleri, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, eski Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve moda sektörünün en etkili kadınlarından biri olarak kabul edilen Anna Wintour gibi başarılı alfa kadınlarıdır.

Kadınları Anlamak İçin Empati

Bir kadını gerçekten anlamadan tanımak pek mümkün değil. Uzun vadede, bir ilişki ancak her iki taraf da birbirini kabul ederse ve saygı duyarsa mutlu olur. Gerekli empati eksikse kadınları anlamak istemek zor olabilir. Partneri güçlü ve zayıf yönleriyle destekleme isteği, kadınları anlamak için önemli bir ön koşuldur.

Hayatın neredeyse hiçbir alanında kadın ve erkek arasındaki kişiler arası ilişkilerde olduğu kadar çok fayda yoktur. Kadınları anlamak bir bilim değildir. Bir kadının ihtiyaçlarının daha derinden anlaşılması ancak onunla düzenli temas yoluyla gelişebilir. Burada sizin için derlediğimiz ipuçları, kadın anlayışınızı geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Kadınları Anlamanın Anahtarı Nedir?

Klişe fikirler ve yaygın cinsiyet klişeleri, tipik kadın ve tipik erkek özellikleri olduğunu belirtir. Ancak, o kadar basit değil. Kadınları harekete geçiren nedir, bir erkekten ve onunla bir ilişkiden ne beklerler? Kadınlar neden böyle ve farklı değil? Bu soruları kendinize hiç sordunuz mu? İlişkinizde farklı düşünme veya davranış biçimlerinden kaynaklanan farklılıklar olabilir mi?

Davranışlar ve davranış kalıpları çocuklukta oluşur. Davranışlarımız üzerindeki en büyük etki, ebeveynlerimiz ve onların yetiştirme yöntemleri tarafından uygulanır. Ebeveyn evinde bir kız ve bir erkek çocuğun yetiştirilmesinde farklılıklar yapılırsa, bu deneyimler hayatımızın geri kalanında bizi şekillendirir.

Östrojen ve testosteron gibi hormonların duygularımız üzerinde bir miktar etkisi olduğu düşünülmektedir. Ancak hormon seviyeleri karakterimizi etkileyemez. Kadınları anlamak, bir erkek olarak hayatınızı kolaylaştırır. Partnerinizin gerçekten ne istediğini biliyorsanız, ilişkinizi geliştirme fırsatına sahipsiniz. Kadını anlamanın anahtarı, avantajları göz ardı etmektir.

Kadınları anlayabiliyorsanız, bu size yardımcı olacaktır:

Yayılacak özgüven
Güvene dayalı ilişkilerin gelişmesini destekler
Ortaklığı güçlendirir
Kadınlarla iletişimi geliştirir
Olası ortakları tanımayı kolaylaştırır

Kadın Psikolojisini Anlamak

Kadınların psikolojisini anlamak ister misiniz? Cinsiyetler arasında var olan psikolojik farklılıklar, karmaşık ilişkilere dayanmaktadır. Erken çocukluk döneminde ebeveyn evinin damgasına ek olarak, farklı algılardan yaşam deneyimleri ve biyolojik özellikler sorumludur.

Erkekler kendilerini öncelikle başarılarıyla tanımlarlar. Bir kadın için ise kadınsı bir varlık ve şefkatli bir insan olarak algılanmak önemlidir. Erkeklerin ve kadınların beden dili, duygusal durumları hakkında çok şey söylüyor. Bir kadının psikolojisini anlamak istiyorsanız, yüz ifadelerine ve mimiklerine dikkat edin. Erkeklerin aksine, çoğu kadın doğrudan iletişim kurmaz, ifadelerini diplomatik cümlelerle sarar. Erkekler ipuçlarını doğru yorumlamayı öğrenmedikleri için genellikle sinyaller yanlış anlaşılır.

Kadınları anlamak istiyorsanız, o zaman:

Onu dikkatlice dinleyin.
Vücut dillerine dikkat edin.
Anlaşılmayan bir şey olup olmadığını sorun.

Kadınları Anlamayı Öğrenmek: Bu Mümkün Mü?

Kadınları nasıl daha iyi anlarsınız? Başkalarını anlamak öğrenilebilir. Kendi bakış açınızı kontrol edin ve gerekirse davranışınızı değiştirin. Partnerinize saygı gösterin ve ihtiyaçlarını ciddiye alın. Bazı şeylerin onun için neden önemli olduğunu anlamasanız bile, onun arzularını ve beklentilerini yargılamak sizin işiniz değil.

Aşağıdakilere dikkat ederseniz kadınları anlamak daha kolaydır:

Dürüst iletişim.
Onların ruh hallerini ve duygusal durumlarını kabul edin.
Onları değiştirmeye çalışmayın.
Ona olduğu gibi saygı gösterin.
Yardımına ihtiyacı olduğunda onu destekle.

Kadınları Daha İyi Anlamak İçin 5 Söz

Kadınların gizemini anlamak yorucu olabilir. Kadınları anlamak her zaman hemen başarılı olmaz. Yüzyıllar boyunca, kadınları anlamakla ilgili bazı orijinal anlayışlar ve bilgelik gelişti. Kadınları anlamakla ilgili en iyi beş sözü sizin için burada derledik:

Bazı erkekler hayatlarını bir kadının doğasını anlamaya çalışarak geçirirler. Diğerleri görelilik teorisi gibi daha az karmaşık şeylerle ilgilenir. (Albert Einstein)

Kadınlar sevilmek için vardır, anlaşılmak için değil. (Oscar Wilde)

Kadın ruhu üzerine uzun yıllar çalışmama rağmen cevaplayamadığım soru şu: Bir kadın gerçekte ne ister? (Sigmund Freud)

Kaşları kalkık bir kadını görmezden gelen erkekler, kaçmak için değerli zamanlarını kaybederler.

Kadınlardan anlayanlar ahşaba da kaynak yapabilir!

 

 

Kadınları Anlamak

YORUMLAR

WORDPRESS: 0