Sağlıklı Bukleler İçin Kışın En İyi 13 Saç Bakımı Önerisi

AnasayfaSaç Bakımı

Sağlıklı Bukleler İçin Kışın En İyi 13 Saç Bakımı Önerisi

Kalın ve Parlak Saçlar İçin En İyi 7 Zeytinyağlı Saç Maskesi
En İyi Saç Bakımı İpuçları ve Püf Noktaları
Yazın Saç Dökülmesini Engellemenin 5 Doğal Yolu

Sağlıklı Bukleler İçin Kışın En İyi 13 Saç Bakımı Önerisi… Ateşin yanında sıcak bir fincan kakao ile oturmak ve üzerini sıcak yünlü bir battaniyeyle örtmek – kış gibisi yoktur. Ama hayatınızın en güzel zamanını yaşıyor olsanız da, saçınız öyle değil! Doğru kış saç bakımı ipuçları ile saçlarınızı kırılgan ve kırılmaya eğilimli hale gelmekten koruyabilirsiniz.

Sağlıklı Bukleler İçin Kışın En İyi 13 Saç Bakımı Önerisi

Soğuk, saç derinizi kuru ve pul pul dökebilir ve saçlarınızı sert ve kırılgan hale getirebilir! Vücudumuzu soğuktan koruduğumuz gibi saçlarımızın da kış aylarında korunmaya ihtiyacı vardır. Bu nedenle, dondurucu sıcaklığa rağmen saçınızı güçlü, pürüzsüz ve nemli tutun. Saçınızı ve saç derinizi bu kış sizin kadar neşeli tutacak saç bakımı ipuçlarımızı okumak için aşağı kaydırın!

Kış İçin Saç Bakımı İpuçları

1. Saç Derinizi Saç Yağı İle Nemlendirin

Sağlıklı Bukleler İçin Kışın En İyi 13 Saç Bakımı Önerisi

Sağlıklı Bukleler İçin Kışın En İyi 13 Saç Bakımı Önerisi

Kış aylarında, havadaki nem eksikliğinden dolayı saç deriniz kurur ve kaşınır. Bu kepek, kafa derisi tahrişi ve pul pul dökülmelere yol açarak saç dökülmesine neden olabilir. Hindistan cevizi ve zeytinyağı gibi besleyici saç yağları ile sıcak yağ masajı harikalar yaratır. Bu yağlar saç miline nüfuz eder ve saçın nemli kalmasını sağlar. Masaj, kafa derisine kan dolaşımını artırır ve saç köklerini besleyerek saç büyümesini uyarır.

2. Sık Saç Yıkamaktan Kaçının

Saçınızı sık sık şampuanlarla yıkamak, doğal yağlarını soyarak daha fazla kuruluğa ve tahrişe neden olur. Yıkamalarınız arasındaki süreyi uzatmaya çalışın. Saçınızı haftada iki defadan fazla şampuanlamayın. Doğal nem dengesini korumak için her zaman sülfatsız ve hafif bir şampuan kullanın.

3. Saçı Doğru Şekilde Şekillendirmek

Sağlıklı Bukleler İçin Kışın En İyi 13 Saç Bakımı Önerisi

Sağlıklı Bukleler İçin Kışın En İyi 13 Saç Bakımı Önerisi

Kış aylarında saç kremini asla atlamayın. Derin nemlendirme ve besleme için hindistancevizi, zeytin, jojoba yağları ve karite yağı gibi doğal yağlar içeren kalın, kremsi bir saç kremi kullanın.

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Saçınızı şampuanlayın ve iyice durulayın.
Saç kremini orta uzunlukta saç uçlarına doğru uygulayın.
Kuruluğu ve bölünmüş uçları önlemek için uçlara konsantre olun.
Saç kremini birkaç dakika açık bırakın ve ardından normal suyla yıkayın.
Nemi hapsetmek ve elektriklenmeyi önlemek için normal suyla bitirebilirsiniz.

4. Isıl Şekillendirme Aletlerinden Kaçının

Saçınız kış aylarında zaten hassastır ve ısıyla şekillendirme aletleri kullanmak saçınızı kırılgan hale getirerek kırılmasına neden olabilir. Doğal saç dokunuzu benimseyin ve buklelerinizi mümkün olduğunca havada kurutun. Saçınızdaki nemi çektiği için fön makinesinden kaçının.

5. Haftada Bir Derinlemesine Bakım Saç Maskesi Uygulayın

Sağlıklı Bukleler İçin Kışın En İyi 13 Saç Bakımı Önerisi

Sağlıklı Bukleler İçin Kışın En İyi 13 Saç Bakımı Önerisi

Haftalık saç maskesi tedavileri, genel saç sağlığınızı sağlamak için mükemmel bir koruyucu önlemdir. Yumurta ve bal gibi besleyici ve nemlendirici maddeler içeren bir saç maskesi saçı yumuşatır. Bu bileşenler kuru bukleleri nemlendirir, saç büyümesini artırır, parlaklık katar ve saçı yumuşatır. Yumurta sarısı, saç büyümesini uyaran ve uyaran suda çözünür peptitlere sahiptir. Bal, amino asitler ve vitaminler açısından zengindir ve saç bakım etkilerine sahiptir (5). Gece boyunca nemlendirme için saç yağı veya serum ile takip edebilirsiniz.

6. Islak Saçla Dışarı Çıkmayın

Soğuk hava saç tellerini genişleterek kırılmaya eğilimli hale getirir ve renk solmasına neden olabilir. Güneşe çıkmadan önce daima saçınızı kurutun. Saçınıza kuruması için fazladan zaman verin veya daha iyisi, kış saç bakımı rutininizi buna göre değiştirin.

7. Saçınızı Örtün

Sağlıklı Bukleler İçin Kışın En İyi 13 Saç Bakımı Önerisi

Sağlıklı Bukleler İçin Kışın En İyi 13 Saç Bakımı Önerisi

Saçlarınız soğuk ve kuru rüzgara ve kara maruz kaldığında gerilir. Bir eşarp veya şapka ile kapalı tutun. Pamuklu ve yünlü malzemelerin sürtünmesini önlemek için şapkanızı ipek veya saten kumaşla kaplayabilirsiniz. Statik ve ehlileştirme uçuşmalarıyla savaşmak için kuru bir yağ spreyi de kullanabilirsiniz.

8. Saçları Statikten Koruyun

Statik saçlar kışın en can sıkıcı şeydir. Kazakların, eşarpların, kapşonluların ve saç fırçalarının neden olduğu sürtünme ile birleşen nem eksikliği, saçınızı kıvırcık ve statik hale getirir. Bu durumla başa çıkmak için, yaban domuzu ve plastik kıl kombinasyonuna sahip havalandırmalı bir saç fırçası kullanın. Statik elektriklenmeyi önlemek ve saçı pürüzsüz tutmak için durulanmayan bir saç kremi uygulayın. Ayrıca yanınızda antistatik bir çamaşır kurutma kağıdı veya elektriklenmeyi önleyici saç mendili de taşıyabilirsiniz.

Sağlıklı Bukleler İçin Kışın En İyi 13 Saç Bakımı Önerisi

9. Sıcak Duşlardan Kaçının

Dondurucu havalarda sıcak su duşu her zaman caziptir. Ancak sıcak su, saçınızdaki doğal yağları ve nemi alarak kurumasına neden olabilir. Ayrıca saç derisini kurutabilir ve pul pul dökülmesine neden olabilir. Saçınızı her zaman ılık suyla yıkayın ve saç kütiküllerini kapatmaya yardımcı olmak için uçlarına soğuk suyla püskürtün.

10. Mikrofiber Havlulara Geçin

Saçınızı kurutmak için pamuklu banyo havluları kullanmaktan kaçının. Bunun yerine mikrofiber havlular kullanın. Saçınıza karşı naziktirler, yüksek su emme kapasitesine sahiptirler ve sürtünmeyi ve saçın kuruma süresini azaltmaya yardımcı olurlar. Öte yandan, pamuk veya başka herhangi bir malzeme saçınızı sertleştirebilir ve dolaşıklıklara, elektriklenmelere ve uçuşmalara neden olabilir.

11. Kırıkları Düzeltin

Sağlıklı Bukleler İçin Kışın En İyi 13 Saç Bakımı Önerisi

Sağlıklı Bukleler İçin Kışın En İyi 13 Saç Bakımı Önerisi

Kışın kuru ve soğuk hava saçların kırılmasına ve uçlarının kırılmasına neden olur. Şapka ve eşarplardan kaynaklanan sürtünme, saçınıza ek bir yük bindirir. Bunu önlemek için saçınızı her dört ila sekiz haftada bir kesin. Bu, saçlarınızın kışın taze görünmesini sağlar. Kuru, bölünmüş uçları çıkarmak için saçınızı alttan yarım santim kadar kesin.

12. Saçınızı Sağlıklı Tutmak İçin Sağlıklı Beslenin

Protein yönünden zengin besinler saç sağlığı için faydalıdır. Havuç, yumurta, balkabağı ve çilek gibi vitamin açısından zengin tüm temel gıdaların alımını artırın. Vücudunuzu ve saçınızı sağlıklı tutmak için sebzeleri, yapraklı yeşillikleri, süt ürünlerini, omega-3 yağ asitlerini ve eti birleştiren dengeli bir diyet uygulayın.

Pro İpucu: Su, vücudunuzu sağlıklı ve yenilenmiş tutmak için gerekli olduğundan, sulu kalın.

13. Bir Nemlendirici Alın

Sıcaklıklardaki ani geçiş, kış aylarında buklelerinizden nemi alabilir. Bir oda ısıtıcısı, sıcaklık düştüğünde sıcaklık sağlayabilir, ancak aynı zamanda odanızın içindeki havayı kurutarak saçınıza zarar verir. Nemlendiriciler, kuruluğu önlemek için oda içindeki nem seviyelerinin dengelenmesine yardımcı olur.

Soğuk algınlığı vücudunuzdaki cildi etkilediği gibi saçlarınızı ve saç derinizi de etkiler. Saç derisinin kurumasına ve pul pul dökülmesine yol açabilir ve saçınızı kuru, pürüzlü ve kırılgan hale getirebilir. Ancak biraz özen, buklelerinizi canlandırmak, güçlendirmek ve yenilemek için uzun bir yol kat edebilir. Saçınızı yağla nemlendirmek gibi yukarıda belirtilen önerilen ipuçlarından birkaçını eklemek saçınızı nemli ve sağlıklı tutabilir. Diğer bazı ipuçları, kilitlerinizi kapatmayı ve sıcak duşlardan uzak durmayı içerir. Bu kış saç bakımı ipuçlarını takip etmek kolaydır ve saçınızın pürüzsüz ve güzel görünmesini sağlar.

 

 

 

 

Sevgili NHMAG okurları, Sağlıklı Bukleler İçin Kışın En İyi 13 Saç Bakımı Önerisi yazımızı beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Sağlıklı Bukleler İçin Kışın En İyi 13 Saç Bakımı Önerisi

YORUMLAR

WORDPRESS: 0