Bir Evlilik Terapistine Göre Kötü Bir Evliliğin 7 İşareti

AnasayfaYaşam

Bir Evlilik Terapistine Göre Kötü Bir Evliliğin 7 İşareti

Artı, kendinizi birinde bulursanız ne yapmalısınız?

Airfryer Kullanımında Yapılan Yaygın Hatalar
Dengenizi Geliştirmenin Yolları
Sizi Kullanan İnsanları Hayatınızdan Çıkarmanın 7 Yolu

Bir Evlilik Terapistine Göre Kötü Bir Evliliğin 7 İşareti… Tüm evliliklerin iniş ve çıkışları vardır, ancak sizinki zihinsel ve fiziksel sağlığınıza zarar vermeye başlıyorsa, sizin için doğru evlilik olup olmadığını yeniden değerlendirmenin zamanı gelebilir. Evlilik terapistleri, “Bir kişi, ihtiyaçlarının büyük ölçüde karşılandığı herhangi bir uzun vadeli ilişkide kalırsa, bazı endişe veya depresyon belirtileri yaşayacaktır” diyor.

Bir Evlilik Terapistine Göre Kötü Bir Evliliğin 7 İşareti

İlgili: Tek Taraflı Arkadaşlık 6 İşaret Ve Nasıl Sonlandırılır?

Terapistler, insanların semptomları farklı şekilde gösterdiğini belirtse de, anksiyete mide-bağırsak sorunları, göğüste ağırlık veya kalp çarpıntısı olarak ortaya çıkabilirken, depresyon kilo alımına veya açıklanamayan uyuşukluğa yol açabilir. Tüm ilişkiler zorlu dönemler geçirse de, bu duyguları ve bunların fiziksel semptomlarını uzun bir süre boyunca yaşamak, daha büyük bir şeyin ters gittiğinin bir göstergesi olabilir.

Kötü bir evliliğin belirtileri ve kendinizi böyle bir durumda bulursanız ne yapmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Kötü Bir Evliliğin İşaretleri

Her evlilik farklıdır, ancak bir ilişkinin sağlıksız bir yere doğru ilerlediğini gösteren birkaç işaret vardır.

Bir Evlilik Terapistine Göre Kötü Bir Evliliğin 7 İşareti

Partnerinizi Aşağılıyor Hissediyorsunuz

Bu aşırı tiksinme veya tiksinme duygusu, belirli durumlarda belirli davranışlara sinirlenmekten farklıdır. Genellikle, konuşma sırasında göz devirmeyi ve öfkelenmeyi ve koşullar ne olursa olsun diğer kişinin söylemek zorunda olduğu neredeyse tüm şeyleri reddetmeyi veya geçersiz kılmayı içerir. terapistler, “En kötüsü, hor görme, partnerlerden birinin veya her ikisinin de birbirlerinin şirketinde olmak zorunda kalmaları gibi görünüyor ve diğerinde tek bir iyi şey göremedikleri açık” diyor terapistler.

Aşağılamanın hak edildiğini düşünseniz de – özellikle, diyelim ki eşinizin bir ilişkisi varsa – bu, sonunda ele alınmazsa bir ilişki katili olabilir. Terapistler, “Birbirlerini hor gören çiftlerin, ilişkilerini fark edip kalıpları değiştirmedikçe, ilişkilerini başarılı bir şekilde onarma olasılıkları düşüktür” diye ekliyor. Evlilik mücadelelerinizden bağımsız olarak eşinizin sahip olduğu iyi nitelikleri – örneğin harika bir ebeveyn, arkadaş veya profesyonel olduklarını – kabul edemiyorsanız, o zaman geri dönüşü olmayan bir noktaya gelmiş olabilirsiniz.

Partneriniz Kendiniz Hakkında Kötü Hissetmenize Neden Olur

Terapistler, “Uzun yıllar çift etkileşimlerini inceleyen araştırmacılar, sağlıklı ilişkilerde her bir olumsuz etkileşime karşılık beş olumlu etkileşim olması gerektiğini özetliyor” diyor. Evliliğinizin sınırları içinde kendinizi özellikle aşağı hissediyorsanız, bunun hangisinin doğrudan eşinizden kaynaklandığını ve neyin dış stres faktörlerinin (yani geçmiş travma veya devam eden güvensizlikler) sonucu olabileceğini belirlemek için önce kendi işinizi yapmanızı önerir. şu anki ilişkinizin dışındaki ilişkilerde deneyimlediğiniz).

Eşinizle doğrudan davranışlarının neden olduğu sorunlar hakkında yüzleşin, özellikle bu davranış sert eleştiri, lakap takma veya duygularınızı veya deneyimlerinizi küçümsemeyi içeriyorsa. Terapistler, “Durması için net ve iddialı bir talepte bulunun” diyor. Olmazsa, bu, evliliğinizin sağlıklı olmadığının apaçık bir işaretidir.

Bir Evlilik Terapistine Göre Kötü Bir Evliliğin 7 İşareti

Partneriniz Tarafından Kontrol Edildiğinizi Hissediyorsunuz

Terapistler, “Sağlıklı bir ilişkide, her iki partner de diğerinin bakış açısını etkileme yeteneğine sahip olmalı ve her partner diğerinin etkisine güvenli bir şekilde açık olmalıdır” diyor. “Eşiniz, olayları onların bakış açısından görmenize yardımcı olabilmeli ve ardından konumunuzu değiştirme veya koruma özgürlüğüne sahip olmalısınız ve bunun tersi de geçerlidir.” Eşiniz seçeneklerinizi sınırlandırıyorsa veya seçimlerinizi manipüle ediyorsa, bu sizi eşit görmediklerinin bir göstergesidir.

Bu kontrol açık olabilir ve finans veya finansal bilgilere erişimi sınırlama, telefonunuza veya kişisel iletişimlerinize erişim talep etme, kiminle konuşup konuşamayacağınıza karar verme ve fırsatları engelleme (örneğin, üstlenmeyi reddetme) şeklinde olabilir. önemli bir iş görüşmesi sırasında çocuk bakımı görevleri). Ayrıca, sizi sürekli olarak ikinci kez tahmin edebilecekleri veya üstlenmek isteyeceğiniz yeni girişimlerin üstesinden gelmek için donanımlı olmadığınızı gösterebilecekleri için daha incelikli olabilir.

Sadece Aileniz Üzerindeki Olumsuz Etkileri En Aza İndirmek İçin Kalırsınız

Terapistler, “Başkalarının seçiminize nasıl tepki vereceğini düşünmek normaldir, ancak sizi orada tutan şeylerin başında gelmemelidir” diyor. Aileniz, çocuklarınız ve hatta eşiniz üzerindeki olumsuz etkileri en aza indirmek için evliliğinizde kalıyorsanız, kendinize iyi bakmıyorsunuz ve bu, sevdikleriniz için daha da acı verici olabilecek şekillerde ortaya çıkabilir. çizgiyi korumaya çalışıyoruz. Terapistler, “Sonuç olarak: Uzun bir süre boyunca, kalmak için nedenler konusunda kendinizi ikna etmeniz gerekiyorsa, gitmenin ne anlama geldiği olasılığını keşfetmenin zamanı gelmiştir,” diye ekliyor.

Duygusal Bir İlişki Yaşıyor Olabilirsiniz

Evliliğiniz dışında onay ve bağlantı aramak tamamen normal (ve sağlıklı!) olsa da, eşinize saygılı sınırları korumak önemlidir. “Duygusal bir ilişkiye işaret edebilecek bazı faktörler, havasını paylaştığınız kişiyle etkileşimlerinizi tekrar tekrar saklamanız gerektiğini hissetmeniz, kendinizi o kişi için çok fazla zaman ve zihinsel enerji harcadığınızı fark etmeniz veya Hayatınızda bu kişiye daha fazla yer açmak için evliliğinizin önceliğini ortadan kaldırmak” diyor terapistler.

Bir Evlilik Terapistine Göre Kötü Bir Evliliğin 7 İşareti

Tartışmayı Tamamen Bıraktıysanız

Çatışma her ilişkide zordur ve sürekli oluyorsa yüksek duygusal ve fiziksel zarara neden olabilir. Ancak aynı zamanda, düzeltilmesi gereken hayal kırıklıklarını dile getirmek ve her iki ortağın da işleri halletmek için yeterince yatırım yaptığını kendi yöntemiyle göstermek için bir fırsat olabilir. Partnerinizin tartışmaları nasıl ele aldığından korktuğunuz için veya bunun enerjiye değmeyeceğini düşündüğünüz için çatışmadan tamamen kaçınıyorsanız, bu, devam etme zamanının geldiğinin bir işareti olabilir.

Vücut Diliniz İlgisizlik Gösterir

Sözsüz konuşma şeklimiz de çokluk içerebilir. Terapistler, danışma seanslarında, zor konular tartışılırken bile çiftlerin birbirlerine karşı hala şefkat gösterebileceklerini gösteren fiziksel ipuçları arıyor. “Çiftler hâlâ kendi başlarına dönüyorsa, yakın oturuyorlarsa veya yönlendirilmeden birbirleriyle konuşmak için dönüyorlarsa, bu hala bir bağlantı arzusu olduğunu gösterebilir” diyor. “Benzer şekilde, bir kişi gözyaşı döktüğünde diğeri elini, dizini veya omzunu teselli etmek için uzatırsa, bu onların hala partnerlerinin duygularından etkilendiğini gösterir.” Bununla birlikte, bir çift konuşurken vücutlarını birbirinden uzaklaştırıyorsa veya eşleri zor bir an yaşarken uzanmıyorlarsa, bu, artık ilişkiye yatırım yapmadıklarının bir işareti olabilir.

Bir Evlilik Terapistine Göre Kötü Bir Evliliğin 7 İşareti

Kötü Bir Evlilik İçindeyseniz Ne Yapmalısınız?

Evliliğinizin artık eskisi gibi olmadığını fark etmek bunaltıcı olabilir. İşte ilerlemeye başlamanın birkaç yolu.

Rotayı Doğru Hale Getirmek İçin Partnerinizle Birlikte Çalışın

Çoğu zaman, kaba bir yama ile bir bitiş noktası arasındaki en büyük fark, bir çiftin sorunları üzerinde çalışmaya istekli olmasıdır. Bir ilişkideki büyük değişiklikler genellikle pek çok küçük değişikliğin sonucudur; örneğin, her günün başında ve sonunda birbirinden kaçınmak yerine göz teması kurarak birbirini selamlamak gibi. Bu değişiklikler dünyalar kadar fark yaratabilir, ancak ortak çaba gerektirir. Çiftin üyelerinden biri veya her ikisi de işi yapmakla ilgilenmiyorsa, muhtemelen ilişkiyi kurtarmakla ilgilenmiyorlardır.

Bir Evlilik Terapistine Göre Kötü Bir Evliliğin 7 İşareti

Dışarıdan Bir Bakış Açısı Arayın

İyi haber: Tek başına gitmek zorunda değilsin! Çift danışmanlığı, partnerlerin daha iyi iletişim kurmasına ve sorunları çözmesine yardımcı olabilir. Terapistler, “Her zaman birkaç yoldan olabilecek yardım isteyin: terapist, akıl hocası, ruhani lider, yaşam koçu ve güçlü olarak gördüğünüz ilişkilerde aile veya arkadaşlar” diyor terapistler. “Kendi işinizi de yapın, böylece masaya hangi duygusal yaralarla geldiğinizi anlayın ve güvenli bir ilişki içindeyseniz, canınız istemese bile sevgi sunun.” Dışarıdan bir bakış açısı olsun ya da olmasın birbirinizle konuşmaya devam ederek, gerçekten etkili değişim için fırsatlar yaratmaya devam edeceksiniz.

Bir Evlilik Terapistine Göre Kötü Bir Evliliğin 7 İşareti

Veya Devam Etmek İçin Gerekli Adımları Atmaya Başlayın

Boşanmayı düşündüğünüz noktaya geldiğinizde, partnerinizin memnuniyetsizliğinize şaşırmaması gerekir, bu nedenle kararınızı haklı çıkarmak için saatler harcamak zorunda kalmazsınız. “İlişkinin neresinde olduğunuz hakkında açık ve samimi bir şekilde konuşun ve önemli ölçüde verimsiz, düşmanca veya taciz edici bir hal alırsa sohbeti bırakmak için kendinize izin verin.” Bir avukat veya arabulucu ile bilgilendirme danışmanlığı, böylece korkutuldukları veya bunaldıkları için kararı ertelemezler. “Uzmanlığı olan biriyle konuşmak, süreci ve neyin olması muhtemel ve muhtemel olmadığını daha iyi anlamanıza yardımcı olur” diye açıklıyor.

Oradan, kendinizi kasıtlı, planlı yollarla ilişkiden kurtarmak için elinizden gelenin en iyisini yapın ve haberleri dış dünyayla nasıl paylaştığınıza saygılı olun. (Ünlü çiftlerin ayrılıklarını sosyal medyada duyurmaları çok katı görünse de, bunu kesinlikle yapmak zorunda değilsiniz ve özellikle partneriniz ne olduğunu tam olarak anlamadan bunu yapmamalısınız.) Tutarlı bir kişisel bakım oluşturmak da önemlidir. kaçınılmaz olarak stresli bir dönem olacak ve gerektiğinde hem profesyonel hem de kişisel çeşitlerden güvenilir kaynaklardan yardım istemek.

 

 

 

Sevgili NHMAG okurları, Bir Evlilik Terapistine Göre Kötü Bir Evliliğin 7 İşareti haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Bir Evlilik Terapistine Göre Kötü Bir Evliliğin 7 İşareti

YORUMLAR

WORDPRESS: 0