Kesinlikle Kaçınılması Gereken 6 İlişki Türü

AnasayfaYaşam

Kesinlikle Kaçınılması Gereken 6 İlişki Türü

Sizi Kullanan İnsanları Hayatınızdan Çıkarmanın 7 Yolu
Kadınlar Arkadaş Edinmede Erkeklerden Daha mı İyi?
Tek Taraflı Arkadaşlık 6 İşaret Ve Nasıl Sonlandırılır?

Kesinlikle Kaçınılması Gereken 6 İlişki Türü… İlişkilerdeki kırmızı bayraklarla ilgili olan şey, her zaman kalmalarıdır. İnsanlar sadece uzun vadede alışırlar. Ama aşk adına kendinizin ve huzurunuzun çürümesine izin vermek için iyi bir bahane mi?

Kesinlikle Kaçınılması Gereken 6 İlişki Türü

Tüm sorunlar kötü değildir, bazıları hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. En sevgi dolu ve tutkulu ilişkilerde bile insanların sonunda çözebilecekleri sorunları vardır. Ancak, tüm sorunların çözülmesi amaçlanmamıştır. Bazılarının öğrenilen dersler olarak alınması gerekiyor ve onlardan ne zaman geçeceğimizi bilmeliyiz.

İlişkiler parlak yaşam öğrenimleri sağlar. Aşk adına (veya birlikte olduğunuz yılların sayısı) bir partnerden sizin için kabul edilemez şeyler alırsanız, böyle bir ortaklıkta mutluluğu arayamazsınız.

İşte ne pahasına olursa olsun kaçınmanız gereken bazı ilişki türleri:

İlgili: Bir Evlilik Terapistine Göre Kötü Bir Evliliğin 7 İşareti

1. İhtiyacınız olduğunda yanınızda olmayanlar

Aynı zamanda destek sisteminiz olan sağlıklı bir ortaklık değilse ilişki nedir? Şimdi, ihtiyaç duyduğunuzda sevdiğiniz kişinin asla yanınızda olmadığı bir ilişki hayal edin. Büyük günlerde ve durumlarda, üzgün ve yalnız olduğunuz günlerde ve onları sebepsiz yere istediğiniz günlerde. 21. yüzyılda harika arkadaşlıklar hala hayatta olduğu için şanslısın, ama o zaman bir ilişki gibi hissetmeyen bir ilişkinin ne anlamı var?

Kesinlikle Kaçınılması Gereken 6 İlişki Türü

2. Güvensizliklerini sıradan bir kıskançlık olarak mazur görenler

Güvensizlikler çeşitli yerlerden kaynaklanabilir. Geçmişteki başarısız ilişkilerden, çocukluk kalıplarından, belirli deneyimlerden, düşük güvenden, düşük öz saygıdan ve hatta bazen tacizden. İlişkiler, iki kişinin birlikte güçlü bir temel oluşturmak için birlikte çalıştığı ve daha mutlu ve daha iyi biri olmak için birbirlerini yükseltmeye yardımcı olduğu bir alandır. Kendi ilişkilerimden birinde, neredeyse her üç günde bir aldatma suçlamalarıyla yüzleşmek zorunda kaldım. Instagram’da erkekleri takip edemez, erkek arkadaşlar edinemez, sosyal medyada erkeklerle fotoğraf beğenemez ve temelde erkeklerle görülmezdim. Nedeni? Eski sevgilim bunu açık bir kıskançlık olarak haklı çıkardı. Ancak ilişkimizin yedi-sekiz ayında bana eski sevgilisinin ondan çok daha yakışıklı bir adam bulduğunu ve kendinden şüphe duymasına neden olan bu hikayeyi anlatmaya başladı. Güvensizliğine uyum sağlayan tek kişinin neden ben olduğumu sorgulamaya başladım. Acı bir notla ilişkimizi bitirdik.

3. Söyledikleri bir şey yüzünden sürekli kendinizi sorguladığınız kişiler

“Çok aptalsın.”

“Konuşmak için çok sıkıcısın.”

“Neden eskisi kadar heyecanlı değilsin?”

İkiniz de birlikte aptal ve aptal değilseniz, o zaman kendinize rahat bir alan yaratmıyorsunuz demektir. Partneriniz her zaman kurban kartını oynuyorsa ve ters giden her şey için sizi suçluyorsa, bu büyük bir tehlike işaretidir. Sadece senin hakkında söylemeleri gereken her şeyi duymak zorunda değilsin, aynı zamanda kafanda tekrar ediyorsun ve kendini daha kötü hissettiriyorsun. Bu nedenle, ne pahasına olursa olsun bu tür denklemlerden kaçının.

Kesinlikle Kaçınılması Gereken 6 İlişki Türü

4. Size gaz vereni ve bunu asla kabul etmeyenler

Bir buçuk yıldır bir erkekle çıkan ama onun doğum günü partisine davet edilmeyen bir arkadaşım vardı. O gün hiçbir şey söylemedi ama ertesi gün onu oturttu ve nedenini sordu. Kimseyi tanımadığı için partide kendini garip hissedeceğini söyledi. Ona sohbet etme yeteneğine sahip olduğunu açıklamaya çalıştı, ancak onu arkadaş grubuna uygun olmadığına inandırdı. Ayrıldıkları güne kadar geçen üç ay boyunca arkadaşım, yakın olduğu insanlarla arkadaşlık kuramayacağına inandı. Ne pahasına olursa olsun bu tür ilişkilerden kaçının.

Kesinlikle Kaçınılması Gereken 6 İlişki Türü

5. Nazik davranarak size iyilik yaptığını düşünenler

Kimsenin size iyi davranmasının, özellikle eşinizin yaptığı bir iyilik olduğunu düşünmeyin. İnsanlar size iyi şeyler söylemekte sorun yaşıyorsa, hoş bir şekilde konuşun ve kötü şeyler söyleme dürtülerini kontrol etmekte zorlanırlar  sizi hak etmiyorlar. Birbirinize kızmak için sebep vermediyseniz, birbirinizle son derece saygılı bir şekilde konuşmalısınız. Ayrıca ideal bir dünyada, insanlar öfkeleriyle yapıcı bir şekilde nasıl başa çıkacaklarını bilmelidirler.

Kesinlikle Kaçınılması Gereken 6 İlişki Türü

6. Her türlü istismarı yapanlar

Finansal manipülasyon, sözlü, fiziksel, cinsel ve duygusal istismar hala istismardır. Ve yakın partner ilişkilerinde en yaygın taciz biçimlerinden bazılarıdır. Bunlardan herhangi biriyle karşılaşırsanız – ondan kurtulun.

Bahsetmediğimiz başka kırmızı bayraklar da var, ancak mevcut ilişkinizde özellikle mutlu hissetmiyorsanız, ilişkinin size göre olmadığını bilmek için bu yeterli. Her zaman sorunları çözmeyi deneyebilirsiniz, ancak daha önce de söylediğimiz gibi, tüm sorunlar sıralanacak şekilde tasarlanmamıştır.

 

 

Sevgili NHMAG okurları, Kesinlikle Kaçınılması Gereken 6 İlişki Türü haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Kesinlikle Kaçınılması Gereken 6 İlişki Türü

YORUMLAR

WORDPRESS: 0