Kalp Sağlığınıza Zararlı Alışkanlıklar

AnasayfaYaşam

Kalp Sağlığınıza Zararlı Alışkanlıklar

Dua Sağlığınıza Faydalı mı?
İkiz Alev Ayrımı Nedir ve Bununla Nasıl Başa Çıkılır?
Evlenmeden Önce Ne Kadar Çıkmalı?

Kalp Sağlığınıza Zararlı Alışkanlıklar…

1. Antrenmanınıza Güveniyorsunuz

Egzersiz yapıyor musun? Bu harika. Ancak günün geri kalanının çoğunu oturarak geçirirseniz, bu bir sorundur. Gün boyu aktif olmanız gerekiyor. Küçük patlamalar önemlidir. Masa başı bir işiniz varsa, kan dolaşımınızı artırmak için her saat başı kısa bir yürüyüş yapın, bu sadece dinlenme odanıza gidip gelmek için olsa bile. En sevdiğiniz programı arka arkaya mı izliyorsunuz? Kalk ve dans et ya da reklamlar sırasında şınav çek.

2. “Daha Çok Gencim” Diyorsunuz

Kalbinizi sağlıklı tutmak için çalışmak için beklemeyin. Egzersiz yapın, sağlıklı bir diyet yapın ve sayılarınızı bilin – kan basıncı, kolesterol ve kan şekeri. Kalbinize bir iyilik yapmanın tam zamanı şimdi.

3. Bir İçki Çok Fazla

Çoğu insan için ölçülü içme (kadınlar için günde bir, erkekler için günde ikiye kadar) tamamdır. Günlük bir içeceğin kalbe bazı faydaları bile olabilir. Ancak bundan daha fazlası kandaki bazı yağların seviyesini yükseltebilir ve kan basıncını da yükseltebilir. Bir seferde birkaç içki içiyorsanız bu özellikle doğrudur. Bu yüzden günlük limitinize sadık kalın.

4. Size İyi Gelen Bir Diyet Yapmıyorsunuz

Her zaman tamamen yulaf kepeği olacağını düşünebilirsiniz. Sürpriz! Yemeğinizin yumuşak ve sıkıcı olması için hiçbir neden yok. Akdeniz tarzı bir diyette zeytinyağı, kuruyemiş, meyve, kepekli tahıllar, balık, yağsız protein ve kırmızı şarap gibi lezzetli yiyecekler bulunur. “İyi” yağlar, lifler ve besinler sayesinde kalbinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Artı, tadı çok güzel olduğu için gerçekten bu diyete bağlı kalmak isteyeceksiniz!

5. Tansiyonunuzu Bilmiyorsunuz

Kısa sınav: Kolesterol seviyeniz nedir? Tansiyonun ne durumda? İpucu yok? Bu riskli. Siz bilmeden çok yüksek olabilirler. (Kendinizi iyi hissedebilir ve yüksek kolesterol veya yüksek tansiyona sahip olabilirsiniz.) Öyleyse kendinizi koruyun. 20 yaşından itibaren, doktorunuzu düzenli olarak gördüğünüzden emin olun ve numaralarınızı kontrol etmek ve takip etmek için bir plan oluşturun.

6. Belinizi İnceltin

Göbek yağı özellikle kalbiniz için kötüdür. Bu yüzden mezuranızı alın ve belinizin etrafındaki inçleri ölçün. Kadınlar için 35 inçten veya erkekler için 40 inçten fazlaysa, bu bir kırmızı bayraktır. Zayıflamaya mı ihtiyacınız var? Adım adım al. Az miktarda kilo vermek bile kalbiniz için iyidir.

7. Hüzünlerinizi Görmezden Geliyorsunuz

Kendinizi kötü hissettiğinizde, egzersiz gibi sizin için iyi olan şeyleri yapmak zordur. Birkaç haftadan daha uzun bir süredir kendinizi kötü hissediyorsanız, doktorunuzla veya bir ruh sağlığı uzmanıyla konuşun. Konuşma terapisi, egzersiz ve ilaç (gerekirse) ruh halinizi iyileştirebilir, böylece kendinize bakmak için daha fazla enerjiniz olur.

8. İkinci El Dumanı Üflersiniz

Başkasının dumanı kalbinize ve kan damarlarınıza zarar verebilir. Bundan kaçınmalısın. Sigarayı bırakmaya hazır olmayan biriyle çok fazla zaman geçiriyorsanız, evde, işte veya arabanızda olsun, en azından etrafınızda sigara içmemeleri konusunda ısrar edin. Sert sevginiz, alışkanlıklarından kurtulmaları için ihtiyaç duydukları dürtme olabilir, bu ikiniz için de iyi olacaktır.

 

 

Sevgili nhmag okurları, Kalp Sağlığınıza Zararlı Alışkanlıklar haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet, Psikoloji, Kişisel Gelişim gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0