Oval Yüzler İçin 2 Mükemmel Kaş Şekli Fikri

AnasayfaMakyaj

Oval Yüzler İçin 2 Mükemmel Kaş Şekli Fikri

Oval yüzünüzü düzleştirmenize ve kaş oyununuzu anında mükemmelleştirmenize yardımcı olacak kaş temelleri.

Güzel Gözlerin Sırları
Kaydırma Kartı ile Kanatlı Eyeliner Oluşturma
Harika Görünmenize Yardımcı Olacak 5 Basit Akşam Makyajı

Oval Yüzler İçin 2 Mükemmel Kaş Şekli Fikri… Oval yüzler için doğru kaş şekilleri, yüz hatlarınızı vurgulamak için harikalar yaratabilir. Her göz alıcı makyaj görüntüsünün ardındaki sır onlardır. İster ince ve iyi tanımlanmış, ister gür ve kalın, kaşlar görünümünüzü anında donuktan fab’a dönüştürebilir.

Oval Yüzler İçin 2 Mükemmel Kaş Şekli Fikri

Fakat kaşların şekli farklı yüz şekillerine göre değişir. Uzun, yuvarlak, oval, kare veya baklava şeklinde olsun, her yüze uygun bir kaş şekli vardır. Bu yazıda, oval yüzleri mükemmel bir şekilde tamamlayan birkaç mükemmel kaş şeklini tartışacağız. Kontrol etmek için aşağı kaydırın.

İlgili: Kaydırma Kartı ile Kanatlı Eyeliner Oluşturma

Yüz Şeklinizi Belirleyin

Yüzünüze uygun kaş şekline nasıl karar veriyorsunuz? Bu basit adımları izleyin ve o mükemmel kaşlara hazır olacaksınız.

Yuvarlak: Yüz, yanaklarınızda en geniştir.

Oval: Alın çenenizden daha geniştir. Çıkıntılı elmacık kemikleri ve dar oval çene.

Uzun: Uzun yüz şekli, elmacık kemikleri, alın ve çene çizgisi için aynı genişliğe sahiptir. Tıpkı oval yüz şekli gibi uzun yüzün de dar oval bir çenesi vardır.

Kare: Elmacık kemikleri, çene çizgisi ve alın için aynı genişliğe sahip yüzler. Yüzün, bu şeklin çarpıcı bir özelliği olan kare bir çene çizgisi vardır.

Kalp: Oval yüz şekline benzer, ancak kalp yüz şeklinde çene bir noktaya kadar biter.

Elmas: Bu tür bir yüze sahip kişiler, şakaklarda yüzün daha geniş olduğu açısal özelliklere sahiptir. Alın da kısadır.

Oval Yüz İçin En İyi Kaş Şekilleri:

Oval yüz ideal olarak kabul edilir. Oval yüzlü insanlar şanslı çünkü kendilerine uygun pek çok saç stili ve kaş şekli oluşturmak kolay. Julia Roberts, Katy Perry, Kim Kardashian, Jessica Alba ve Emma Watson gibi ünlülerin oval yüzleri var. Bu yüz şekline sahip kişiler için bir kaş şekli seçmeye gelince, klasik yüksek kemerler ve yumuşak açılı kaş şekilleri tercih edilecek yoldur. Bu iki şekil, oval bir yüzün oranlarına uygundur.

Oval Yüzler İçin 2 Mükemmel Kaş Şekli Fikri 

1. Yumuşak Açılı Kaş Şekli:

Yumuşak açılı şekil tanımlanır, ancak yuvarlak tutulur. Keskin olmayan ancak yumuşak kıvrımlara sahip açıları vardır. Kaş tepeleri yumuşak ve incedir. Şekil düşük, orta ve yüksek kemerlerde gelir. Ultra ince, ince, orta veya kalın yapılabilirler. Gündüz görünümleri için ince ve alçak kemerleri tercih edebilirsiniz.

Dramatik bir görünüm için kalın, yüksek, yumuşak açılı kaş şekillerini tercih edebilirsiniz. Küçük kemerli yumuşak açılı şekiller tercih edilir; çünkü kaşları daha kadınsı gösteriyorlar. Kemerlerin yüksek olması sizi daha genç gösterir. Elmacık kemikleri güçlü olanlar, yüz yapısını tamamlamak için kalın kaşları tercih edebilirler.

Küçük gözlü olanlar düşük kemerli olabilir ve büyük gözlü olanlar yüksek kaşlara sahip olmalıdır. Ancak, kaşlarınızı keskin veya yüksek açı yapmamaya özen gösterilmelidir.

Nasıl Yapılmalı?

Yumuşak açılı şekil, kaşın hassas ve yumuşak görünmesini sağlar. Yumuşak açılı kaş şekli oluşturmak kolaydır. Şekil düz gider ve ardından kaşların üstünde ve aşağısında yumuşak bir şekilde kıvrılır. Şekli almak için daha açık bir kaş kalemi kullanın. Ancak alternatif olarak bir fırça da kullanabilirsiniz. Fırça keskin kenarları yumuşatır ve kaşın yumuşak ve doğal görünmesini sağlar. Oval bir yüz şekline sahipseniz, bu şekil sizi daha uzun gösterir. İnternette bulunan kaş şablonlarını oldukça iyi deneyebilirsiniz.

Kaşları pomad ile şekillendirirken tek tek kıllara odaklanarak küçük darbelerle kemeri doldurun. Sert çizgiler çizmekten kaçının. Bu, kaşlara doğal ve dolgun bir görünüm verecektir.

2. Yüksek Kemerler:

Dünyaca ünlü ünlü Megan Fox en güzel kaş şekillerinden birine sahip. Genellikle oval şekilli yüzünü daha seksi yapan kalın, yüksek kemerli kaşlara sahip olmayı tercih eder. Yüksek kemerler yüzünüzü açmaya yardımcı olur. Bu kaş şekli, oval şekle sahip olanlar için mükemmel çalışır. Bu şekil dolgun ve kalın kaşlarda da denenebilir.

Nasıl Yapılmalı?

Kaş kalemi veya kaş kalemi kullanın. Doğal bir görünüm için astar veya kalem kaşınızın renginde olmalıdır. Yüksek bir kemer oluşturmak için kemerinizin doğal yüksekliğini bulun. Sonra küçük darbelerle kaşın altından iç ve dıştan kemerin tepesine doğru bir çizgi çizin. Bu yüksek bir kemer yaratacaktır. Ardından açılı bir fırça kullanarak kaşlarınızı kahverengi bir göz farı ile gölgeleyin. Bu, kaşınızın doğal görünmesini sağlar. Gölgelendirmenizin temiz görünmesi için kapatıcınızı kullanın. Son olarak, kaşlarınızın üstünde ve altında kalan göz farı kalıntılarını temizlemek için düz bir fırça kullanın.

Oval bir yüz için ince, yüksek kemerli kaşlardan kaçının. Kalın kemerli kaşların aksine yüz özelliklerini ön plana çıkarmaz.

Oval Yüzler İçin 2 Mükemmel Kaş Şekli Fikri 

İzlenecek İpuçları:

Aşağıdaki noktalar tüm kaş tipleri için geçerlidir:

Kaş her zaman burun köprüsünden başlamalıdır. Kesin yeri bulmak için bir kağıdı burun kemiğinin kenarı boyunca tutabilirsiniz.

Ortalanmış kaş kavisinden kaçınılmalıdır. Bu nedenle, her zaman en az iki inçin korunması önerilir.

Kaşlarınızı asla gereğinden fazla koparmayın veya kısaltmayın.

Kaşların her zaman keskin bir ucu olmalıdır, bu da gözlerinizi kaldırmanıza yardımcı olur.

Kuyruk alnın başladığı yerden daha aşağıda bitmediği sürece kaşlarınızı biraz daha uzatabilirsiniz.

 

Sevgili NHMAG okurları, Oval Yüzler İçin 2 Mükemmel Kaş Şekli Fikri haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet gibi Kadın ve Yaşam haberleri için NHMAG’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

Oval Yüzler İçin 2 Mükemmel Kaş Şekli Fikri 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0