Botoks Ve Dysport Kırışıklıklar İçin Hangisi Daha İyi

AnasayfaGüzellik

Botoks Ve Dysport Kırışıklıklar İçin Hangisi Daha İyi

Dysport ve Botox aynı şekilde çalışır, ancak Dysport molekülü biraz daha küçüktür. Botox'un tam etkisini görmesi yedi ila 10 gün sürer, ancak Dysport üç kadar az sürebilir. Prosedürü migren gibi tıbbi bir nedenle yaptırıyorsanız, Botox'a bağlı kalmak en iyisidir.

Genç Görünümü Korumanın 8 Yolu
Gülme Çizgilerini Azaltmak İçin En İyi 3 Egzersiz
Sporcular İçin 7 Güzellik Önerisi

Botoks Ve Dysport Kırışıklıklar İçin Hangisi Daha İyi… Daha genç görünen bir cilt ve daha az kırışık arayanlar için Botox gibi enjekte edilebilir nörotoksinler umut verici sonuçlar veriyor.

Botoks Ve Dysport Kırışıklıklar İçin Hangisi Daha İyi

Ancak Botox, piyasadaki tek nörotoksin değildir – Dysport adı verilen başka bir kozmetik tedavi, neredeyse aynı sonuçları sunan başka bir seçenektir.

Bielfield, bu nörotoksinlerin her ikisinin de aynı şekilde çalıştığını söylüyor: beyne normalde kasların hareket etmesine neden olan sinyalleri bloke ederek. Bu nedenle, kaslar doğal olarak yapacakları şekilde kasılamaz ve sonuç olarak daha az kırışıklığa yol açar.

Ancak ana mekanizmalarının aynı olması, bu iki tedavinin eşdeğer olduğu anlamına gelmez. Aslında, Dysport daha hızlı sonuçlar gibi birkaç avantaj sunar, ancak nörotoksini tıbbi kullanımlar için kullanmayı tercih ediyorsanız Botoks daha iyi bir seçim olabilir.

İşte Botox ve Dysport arasındaki benzerlikler ve farklılıklar hakkında bilmeniz gerekenler ve hangisini seçeceğinize nasıl karar vereceğiniz.

1. Farklı Ama Benzer Bir Kimyasal Yapıya Sahipler

Botox, onabotulinumtoxinA adlı bir nörotoksindir ve Dysport, abobotulinumtoxinA adlı bir nörotoksindir.

Uzmanlar, her ikisinin de botulinum toksini ailesinden olduğunu ve kimyasal yapılarının çok benzer olduğunu söylüyor.

Bununla birlikte, dermatologlar, birkaç önemli fark olduğunu söylüyor. Bunlar:

Dysport molekülü, Botox’tan biraz daha küçüktür.
Dysport’un kendisine bağlı farklı bir proteini vardır.

2. Dysport Daha Fazla Birim Gerektirir

Bir prosedür için girdiğinizde, sağlayıcınız aşağıdakilere dayanarak ne kadar nörotoksine ihtiyacınız olduğunu belirleyecektir:

Tedavi edilen alanın büyüklüğü
Kırışıklıkların derinliği
istenen etki

İhtiyacınız olan nörotoksin miktarı, birim adı verilen dozlarla ölçülür. Örneğin alın çizgilerini azaltmak için 10-20 ünite, boyun kırışıklıklarını azaltmak için ise 50-100 ünite botoks gerekebilir.

Ancak Botox ve Dysport için dozaj farklıdır. Uzmanlar, aslında, bir birim Botox’un iki buçuk ila üç birim Dysport’a eşit olduğunu söylüyor. Uygulamaların çoğu birim bazında ücretlendirildiği için bu, fiyatlandırmayla ilgili bazı endişelere yol açabilir.

3. Dysport, Botox’tan Daha Hızlı Çalışır

Uzmanlar, Dysport’un sonuçlarını tedaviden üç gün sonra görebileceğinizi söylüyor çünkü Dysport daha küçük bir molekül ve kas içine Botox’tan daha hızlı yerleşebiliyor.

Öte yandan botoksun tam etkisini göstermesi yedi ila 10 gün sürebilmektedir.

Dysport’un daha hızlı sonuçları, yaklaşan bir etkinliğiniz olduğu ve birkaç gün içinde değişiklik istediğiniz durumlar için faydalı olabilir.

Ancak Uzmanlar, önceden plan yapmanın ve her iki seçeneğin de tam olarak oturması ve tüm etkiyi ortaya çıkarması için zaman tanımanın her zaman en iyisi olduğunu söylüyor.

4. Botox’un Daha Fazla FDA Onaylı Kullanımı Var

Kozmetik kullanım söz konusu olduğunda, Botox aşağıdakileri tedavi etmek için FDA onaylıdır:

göz kenarındaki kırışıklık
Alın çizgileri
Glabella çizgileri (kaş çatma çizgileri olarak da bilinir)

Öte yandan Dysport, özellikle orta ila şiddetli olanlar olmak üzere glabellar çizgilerin tedavisi için yalnızca FDA onaylıdır. Diğer her şey teknik olarak etiket dışıdır – ancak bu, mutlaka kötü veya tehlikeli olduğu anlamına gelmez.

Uzmanlar, etiket dışı, tedavilerin FDA’nın bu özel kullanım için titiz denemelerinden ve çalışmalarından geçmediği anlamına gelir, ancak bu denemeler her zaman pratik değildir, diyor. Aslında, klinik uygulamada kullanılan birçok ilaç endikasyon dışı uygulanmaktadır.

5. Botox Tıbbi Kullanım İçin Daha İyidir

Tıbbi kullanıma gelince, Botox tıbbi durumların tedavisi için daha fazla onaylanıp üzerinde çalışıldığından, sağlayıcılar kronik migren veya hiperhidroz gibi durumlar için Dysport yerine Botox’a bağlı kalma eğilimindedir.

Uzmanlar, Dysport’tan daha uzun süredir var olduğu için Botox’un daha fazla onaylanmış kullanımlara sahip olmasının muhtemel olduğunu, bu nedenle FDA onayı almak için fon ve zamana sahip olduğunu söylüyor.

Dysport’un yetişkinlerde FDA onaylı tıbbi kullanımları aşağıdakilerin tedavisini içerir:

servikal distoni
Üst ekstremite spastisitesi

Botox’un yetişkinlerde FDA onaylı tıbbi kullanımları aşağıdakilerin tedavisini içerir:

Aşırı aktif mesane
Nörolojik hastalığa bağlı idrar kaçırma
Kronik migren
Üst ve/veya alt ekstremite spastisitesine bağlı kas sertliği
servikal distoni
Şaşılık veya blefarospazm gibi göz kası koşulları
hiperhidroz

 

 

Sevgili nhmag okurları, Botoks Ve Dysport Kırışıklıklar İçin Hangisi Daha İyi haberimizi beğendiyseniz, Sağlık, Güzellik, Estetik, Yaşam, Pilates, Yoga, Fitness, Makyaj, Yaşam, İlişkiler, Diş Estetiği, Dermatoloji, Cilt Bakımı, İncelme, Zayıflama, Meditasyon, Beslenme, Diyet, Psikoloji, Kişisel Gelişim gibi Kadın ve Yaşam haberleri için nhmag’ı takip edebilir ya da google üzerinden farklı aramalar da yapabilirsiniz…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0